Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2015 року Справа № П/811/1871/15
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравчук О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області
до відповідача - Приватного акціонерного товариства В«Долинське автотранспортне підприємствоВ»
про стягнення податкового боргу.
До Кіровоградського окружного адміністративного суду звернулася Долинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області (далі - позивач) з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства В«Долинське автотранспортне підприємствоВ» (далі - відповідач) про стягнення коштів за податковим боргом в розмірі 8894,83 грн.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги наявністю у відповідача добровільно не сплаченої у встановлені законом строки заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 8894,83 грн.
В судове засідання 09 липня 2015 року сторони, належно повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не прибули. (а.с.30-31).
Відповідач своїм правом на надання письмових заперечень проти не скористався.
На підставі частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе провести у порядку письмового провадження.
Розглянувши вказану адміністративну справу у порядку письмового провадження, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи, суд
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до частини першої статті 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Згідно статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приватне акціонерне товариство В«Долинське автотранспортне підприємствоВ» 30 травня 1996 року зареєстроване як юридична особа (а.с.6) та з того часу є платником податків та зборів.
Згідно зі статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1), сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1).
Проте, за березень, квітень 2015 року за відповідачем утворилася заборгованість по єдиному соціальному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування згідно самостійно поданих звітів, у розмірі 8894,83 грн. (за березень 2015 року - 4447,80 грн. та квітень 2015 року - 4447,03 грн.) (а.с.12-20).
Як наслідок, позивачем було сформовано вимоги від 02 червня 2015 №Ю-12, Ю-13 яку направлено на адресу відповідача (а.с.10-11).
Як вбачається з матеріалів справи, вищезазначені вимоги про сплату недоїмки в судовому порядку відповідачем не оскаржувалась, а тому вважається узгодженою.
Процедура нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску та розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначена статтями 7, 8, 9 Закону України В«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхуванняВ» від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон), та Розділом 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року № 994/18289 (далі - Інструкція).
Відповідно до частини першої статті 7 Закону базою для нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України В«Про оплату праціВ» , та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, які не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат чи на інші цілі за дорученням отримувача.
Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Згідно із частиною другою статті 25 Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Відповідно до пункту 2 частини одинадцятої статті 25 Закону України В«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхуванняВ» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Згідно вимог частини десятої статті 25 Закону, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Згідно пунктом 4.3.6. розділу 4 Інструкції, суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Частиною дванадцятою статті 9 Закону встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
У відповідності до статті 25 Закону України В«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхуванняВ» вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
Відтак, узгоджена відповідачем сума заборгованості по єдиному єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, наразі становить 8894,83 грн.
Оскільки за приписами підпункту 56.17.5 пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків, суд дійшов висновку, що зобов'язання відповідача з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є узгодженим.
Відповідно до підпункту 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового Кодексу України контролюючими органами, є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотримання якого покладається на органи державної податкової служби.
Пунктом 41.5 статті 41 Кодексу визначено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.
Враховуючи викладене, податковий борг відповідача підлягає стягненню до Державного бюджету України.
Керуючись статтями 86, 94, 159 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства В«Долинське автотранспортне підприємствоВ» (ідентифікаційний код юридичної особи 03117429) заборгованість по єдиному соціальному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 8894,83 грн. (вісім тисяч вісмсот дев'яносто чотири гривні, вісімдесят три копійки) на користь Державного бюджету України (розподільчий рахунок №34127999700160, одержувач УДК у Долинському районі, код 23683775, установа банку ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО 823016).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії цієї постанови, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_1
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2015 |
Оприлюднено | 30.10.2015 |
Номер документу | 52757105 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.В. Кравчук
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні