ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/3668/12
"20" листопада 2012 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Стасюк А.В.
за участю:
представника прокуратури ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом прокурора Козівського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Козівської міжрайонної державної податкової інспекції до відкритого акціонерного товариства «Козлівський цегельний завод»про стягнення коштів з рахунків платника податків, суд -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Козівського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Козівської міжрайонної державної податкової інспекції (далі -позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Козлівський цегельний завод»(далі -відповідач, ВАТ «Козлівський цегельний завод») про стягнення коштів з рахунків платника податків.
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що внаслідок несвоєчасної та не в повному обсязі сплати відповідачем сум узгоджених грошових зобов'язань, станом на 12.10.2012 року за ним рахується непогашена заборгованість за платежем -земельний податок на загальну суму 18866,96 грн., яку позивач і просить стягнути в судовому порядку.
В судовому засіданні представник прокуратури та представник позивача позов підтримали з мотивів, викладених у позовній заяві та просили позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності не надходило, заперечень проти позову не надавав. Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлялася належним чином, шляхом направлення судової повістки за адресою, яка вказана в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, що є підставою для розгляду справи за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши у судовому засіданні учасників процесу, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Згідно п. 15.1 ст.15 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Як передбачено п.16.1.3. та п.16.1.4. ст.16 ПК України -платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи;
Відповідно до ст.67 Конституції України та ст.36 Податкового кодексу України на відповідача покладений обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. У відповідності до п.6.2 ст.6 ПК України, збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.
Виконанням податкового обов'язку згідно п.38.1 ст.38 ПК України визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (ст.31 ПК України).
Згідно п.286.2. ст.286 ПК України - платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до п.287.3. ст.287 ПК України - податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Як передбачено п.290.1. ст.290 ПК України - плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.
Відповідно до п.309.2. ст.309 ПК України - платники податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність подання податкових декларацій та сплати сум податку.
Згідно п. 102.4 ст.102 Податкового кодексу України податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
Прокуратурою Козівського району проведено перевірку дотримання вимог діючого податкового законодавства щодо повноти та своєчасності сплати податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, в результаті якої встановлено, що ВАТ «Козлівський цегельний завод»станом на 12.10.2012 року не сплатив податковий борг по земельному податку до бюджету в сумі 18866,96 грн., що підтверджується розрахунком податкового боргу по ВАТ «Козлівський цегельний завод»(а.с.5).
Податковим органом вживались заходи щодо погашення податкового боргу платника податків, зокрема, згідно ст. 59 Податкового кодексу України, відповідачу надсилались податкові вимоги №1/15 від 02.02.2009 року та №2/50 від 13.03.2099 року (а.с.11) та прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу №7 від 21.04.2009 року (а.с.10).
ОСОБА_1, станом на даний час зазначена заборгованість відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
До функцій податкового органу згідно статті 10 Закону України №509-ХІІ від 04.12.1990 року «Про державну податкову службу в Україні»із змінами та доповненнями входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби України є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень (п.41.5 ст.41 ПК України).
Згідно пп. 20.1.18. п.20.1. ст.20 ПК України - органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Козлівський цегельний завод»(код ЄДРПОУ 00290191, вул. Личакова, 26, смт.Козлів, Козівський район, Тернопільська область) 18866,96 грн. (вісімнадцять тисяч вісімсот шістдесят шість гривень 96 копійок) з рахунків у банках податковий борг в рахунок погашення заборгованості перед бюджетами і зазначену суму перерахувати на р/р34126999500282 в УДК в Тернопільській області, МФО 838012, код 23588148.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Головуючий суддя Данилевич Н.А.
копія вірна
Суддя Данилевич Н.А.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2012 |
Оприлюднено | 29.10.2015 |
Номер документу | 52759643 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Данилевич Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні