Ухвала
від 02.06.2014 по справі 757/14259/14-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/14259/14

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2014 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ МВС України старшого лейтенанта міліції ОСОБА_3 про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В :

02.06.2014 р. в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого в ОВС ГСУ МВС України старшого лейтенанта міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України радником юстиції ОСОБА_4 , про накладення арешту на арешту на кошти, які знаходяться на депозитному рахунку ОСОБА_5 (іпн. НОМЕР_1 ) № НОМЕР_2 , відкритого в ПАТ «КБ «Аксіома» (МФО 307305), юридична адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 11, прим. 25, в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, повідомляючи правоохоронні органи усно та письмово про суму коштів, що знаходяться на цих рахунках, за першим запитом слідчого на час його надання.

У судовому засіданні слідчий просив задовольнити клопотання.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України 2012 р. слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності власника майна, з метою забезпечення арешту майна.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України 2012 р. фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням МВС України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013000000000546 від 26.09.2013, за фактом фіктивного підприємництва, тобто створення або придбання суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, яке заподіяло велику матеріальну шкоду державні, та легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинені за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та іншими особами створено та придбано понад 60 суб`єктів підприємницької діяльності, розташованих на території м. Дніпропетровськ та м. Київ, з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає в незаконному конвертуванні безготівкових грошових коштів підприємств реального сектору економіки в готівку з послідуючим її виведенням із легального обігу.

При цьому, незаконне переведення безготівкових коштів у готівку відбувається у відділеннях банку ПАТ КБ «Аксіома», розташованих за адресами: м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 11, прим. 25, та м. Київ, пров. Червоноармійський, 14, за допомогою працівників вказаної банківської установи, які увійшли в злочинну змову з організаторами «конвертаційного» центру.

Таким чином, протягом 2013-2014 рр. діючими підприємствами, реальними суб`єктами економіки, через рахунки вказаних вище суб`єктів господарювання з ознаками фіктивності переведено безготівкових коштів у готівку понад 1 млрд. грн., в результаті чого бюджетом було недоотримано близько 200 млн. грн. податку на додану вартість, чим заподіяло велику матеріальну шкоду державі.

Вказане підтверджується проведеними оперативно-технічними заходами, в ході яких було задокументовано діяльність вказаного злочинного угруповання, вилученими, в ході проведення обшуків, речами та документами, а також іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Слідчий в клопотанні зазначає, що в ході досудового розслідування було здобуто докази, які свідчать про те, що грошові кошти, які надходять від суб`єктів господарювання реального сектору економіки на рахунки суб`єктів господарювання з ознаками фіктивності, в подальшому, перераховуються на розрахункові рахунки ТОВ «Фиманта» (код за ЄДРПОУ 35986203) № НОМЕР_3 , ТОВ «Мигленд» (код за ЄДРПОУ 35986109) № НОМЕР_4 , ТОВ «Вікторія Безпека» (код за ЄДРПОУ 36366559) № НОМЕР_5 , ТОВ «Лотта М» (код за ЄДРПОУ 35985147) № НОМЕР_6 , відкриті в ПАТ «КБ «Аксіома» (МФО 307305).

Після цього, ТОВ «Фиманта» (код за ЄДРПОУ 35986203) перераховує грошові кошти ОСОБА_14 (іпн. НОМЕР_7 ) на рахунок № НОМЕР_8 , ТОВ «Мигленд» (код за ЄДРПОУ 35986109) - ОСОБА_5 (іпн. НОМЕР_1 ) на рахунок № НОМЕР_9 , ТОВ «Вікторія Безпека» (код за ЄДРПОУ 36366559) - ОСОБА_15 (іпн. НОМЕР_10 ) на рахунок № НОМЕР_11 , ТОВ «Лотта М» (код за ЄДРПОУ 35985147) - ОСОБА_16 (іпн. НОМЕР_12 ) на рахунок № НОМЕР_13 , з призначеннями платежів «оплата по договорам займу».

Саме вказаними вище фізичними особами відбувається зняття готівкових коштів, отриманих незаконним шляхом, у ПАТ «КБ «Аксіома» (МФО 307305).

Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_5 (іпн. НОМЕР_1 ) для здійснення вказаних вище операцій по легалізації (відмиванню) грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, використовує розрахункових рахунок № НОМЕР_9 , відкритий в ПАТ «КБ «Аксіома» (МФО 307305), юридична адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 11, прим. 25.

Частина вказаних вище грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, ОСОБА_5 (іпн. НОМЕР_1 ) знімається готівкою у відділенні ПАТ «КБ «Аксіома» (МФО 307305), інша частина перераховується на депозитний рахунок останньої за № НОМЕР_2 , відкритий в ПАТ «КБ «Аксіома» (МФО 307305).

Крім того, встановлено всі грошові кошти, які акумулюються на рахунках ОСОБА_5 (іпн. НОМЕР_1 ) знімаються ОСОБА_14 (іпн. НОМЕР_7 ), який, відповідно до даних матеріалів кримінального провадження, офіційно рахується померлим з 2008 року.

Слідчий вказує, що кошти, розміщені на рахунках ОСОБА_5 (іпн. НОМЕР_1 ) є предметом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209 КК України, відомості про яке внесено до ЄРДР, крім того кошти, розміщені на вказаних рахунках, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, фіктивного підприємництва в сумі понад 12 % від обсягу переводу коштів з безготівкового вигляду в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування.

Відповідно до ч. 1 ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:

1) правову підставу для арешту майна;

2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення;

3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову;

4) наслідки арешту майна для інших осіб;

5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Крім того, згідно положення ч. 2 ст. 171 КПК України, у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено:

1) підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна;

2) перелік і види майна, що належить арештувати;

3) документи, що підтверджують право власності на майно, що належить арештувати.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, яке перебуває у власності підозрюваного, обвинуваченого, або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

При винесенні ухвали, слідчий суддя керується вимогами ст. 173 КПК України, та враховує наведені в клопотанні слідчого правові підстави для арешту майна, а саме, що кошти, розміщені на рахунках ОСОБА_5 (іпн. НОМЕР_1 ) є предметом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209 КК України, відомості про яке внесено до ЄРДР, крім того кошти, розміщені на вказаних рахунках, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, а також з метою забезпечення відшкодування заподіяних державі збитків, припинення злочинної діяльності, попередження збитків, що заподіюються Державі, діями щодо здійснення фіктивного підприємництва, є достатні підстави для накладення арешту на кошти, які знаходяться на депозитному рахунку ОСОБА_5 (іпн. НОМЕР_1 ) № НОМЕР_2 , відкритого в ПАТ «КБ «Аксіома» (МФО 307305), юридична адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 11, прим. 25, а тому слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення слідчого, дійшов висновку про задоволення клопотання.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 171-173, 309 КПК України 2012 р., слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ МВС України старшого лейтенанта міліції ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на кошти, які знаходяться на депозитному рахунку ОСОБА_5 (іпн. НОМЕР_1 ) № НОМЕР_2 , відкритого в ПАТ «КБ «Аксіома» (МФО 307305), юридична адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 11, прим. 25, в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, повідомляючи правоохоронні органи усно та письмово про суму коштів, що знаходяться на цих рахунках, за першим запитом слідчого на час його надання.

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.06.2014
Оприлюднено13.01.2023
Номер документу52847081
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/14259/14-к

Ухвала від 02.06.2014

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні