Кримінальне провадження № 1-кс/760/1724/13
760/9805/13-к
УХВАЛА
СЛІДЧОГО СУДДІ
Про тимчасовий доступ до документів
та їх вилучення
18 травня 2013 року м. Київ
Слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Агафонов С.А.,за участю старшого слідчого Відділу розслідування особливо важливих справ Слідчого управління Центрального офісу з обслуговування великих платників податків Окружної державної податкової служби ДПС України Проданика І.В. розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до документів, що внесене ним в рамках кримінального провадження № 32012110110000151 від 21.03.2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 219 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло зазначене клопотання, з якого вбачається, що в провадженні СУ ОДПС-ЦО з обслуговування ВПП ДПС перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № № 32012110110000151 від 21.03.2013 року, за фактом доведення до банкрутства ТОВ "Херсонавтотранс" передбаченого ст.219 КК України.
Як зазначає в клопотанні слідчий, службові особи ТОВ "Херсонавтотранс" діючи умисно, з корисливих мотивів, протягом 2009 - 2010 рр., уклали низку свідомо невигідних договорів з ПП "ВФ "Укрметалосервіс-технологія" та ТОВ "Іксора", які призвели до стійкої фінансової неспроможності ТОВ "Херсонавтотранс" та завдали великої матеріальної шкоди засновникам.
Слідчий вказує на те, що в ході досудового розслідування встановлено, у квітні 2005 ТОВ "Херсонавтотранс" (ЄДРПОУ 03119055) та ТОВ "Іксора" (ЄДРПОУ 31848398) укладено договір №119-1, який відповідно до його предмету регулює взаємовідносини між ТОВ "Херсонавтотранс" та "Перевізником" (ТОВ "Іксора"), що в єдиному технологічному процесі надають послуги по перевезенню пасажирів та багажу автомобільним транспортом через автостанційну мережу. Договір передбачає доручення перевізника від його імені укладати "Херсонавтотрансу" договір з пасажиром про перевезення. Відповідно до додатку №1 до договору № 119-1 від 14.04.2005 року "Про організацію перевезення пасажирів та багажу автомобільним транспортом через автостанційну мережу Херсонській області" датованого 15 квітня 2005 року - отримана в результаті виконання цього договору виручка від реалізації квитків на проїзд пасажирів та перевезення багажу в автобусах надходить на розрахунковий рахунок "Херсонавтотранс", з якого утримується належна сума страхових та автостанційних зборів, решта виручки розподіляється наступним чином: "Херсонавтотранс" - 0%, "Перевізник" (ТОВ "Іксора") - 100%.
Таким чином, після перерахунку платежів за вищевказаним договором та його додатком, борг ТОВ "Херсонавтотранс" перед ТОВ "Іксора" становив 706 702,21 грн.
21 вересня 2012 року Господарський суд Херсонської області за заявою ТОВ "Іксора" до ТОВ "Херсонавтотранс" порушив провадження у справі про банкрутство.
Разом з тим встановлено, що 22 вересня 2009 року між ТОВ "Херсонавтотранс" (замовник) та ПП "ВФ "Укрметалосервіс технологія" (ЄДРПОУ 33516797,підрядник) укладено договір відповідно до якого Підрядник зобов'язується своїми або залученими силами та засобами на замовлення Замовника виконати ремонтні роботи на об'єктах Замовника та здати виконані роботи у встановлений строк.
Як встановлено в ході досудового слідства вищевказані роботи не виконувалися, а борг за нібито їх виконання 22 грудня 2010 року ПП "ВФ "Укрметалосервістехнологія" відступлений ТОВ "Ніколас Трейд" (ЄДРПОУ 37453013) відповідно до договору №Г11 про відступлення права вимог.
27 грудня 2012 року згідно договору купівлі - продажу боргових зобов'язань та відступлення права вимоги, борг ТОВ "Херсонавтотранс" відступлений ТОВ "Ніколас Трейд" підприємству ТОВ "Гідроплан" (ЄДРПОУ 36235822), службові особи якого, в свою чергу 30.01.2013 року подали до Господарського суду Херсонської області заяву про визнання майнових вимог до ТОВ "Херсонавтотранс" в сумі 2 591 624,66 грн.
Таким чином, із вищеописаного свідчить про те, що службовими особами ТОВ "Херсонавтотранс" умисно, з корисливих мотивів укладено низку завідомо невигідних для ТОВ "Херсонавтотранс" договорів з метою довести дане підприємство до банкрутства.
Слідчий зазначив, що під час розслідування провадження встановлено, що ТОВ "Іксора" при укладенні договору з ТОВ "Херсонавтотранс" використовувало поточний рахунок відкритий в Херсонській обласній дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль" (МФО 352093), № 260033767.
Виходячи з цього, слідчий просив суддю надати тимчасовий доступ до документів ТОВ "Іксора" (код за ЄДРПОУ 31848398), які перебувають у володінні Херсонської обласної дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль" (МФО 352093) за адресою: м. Херсон, вул. Червонофлотська, 17 та становлять банківську таємницю, а саме до документів передбачених „Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах", та документів, які стосуються стану поточних рахунків, які належить ТОВ "Іксора" (код за ЄДРПОУ 31848398).
Посилаючись на ст. 60 Закону України "Про банки та банківську діяльність", яка визначає, що інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею та на те, що отримати в інший спосіб інформацію щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку неможливо, слідчий просив слідчого суддю надати тимчасовий доступ до речей і документів а також дати розпорядження про вилучення речей і оригіналів документів ТОВ "Іксора" (код за ЄДРПОУ 31848398), які перебувають у володінні за місцем фактичного місцезнаходження Херсонської обласної дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль" (МФО 352093) за адресою: м. Херсон, вул. Червонофлотська, 17 та становлять банківську таємницю.
В суді слідчий клопотання підтримав, зазначив, що його необхідно розглядати без виклику особи у володінні якої знаходяться речі та документи (представника АТ "Райффайзен Банк Аваль"). Повідомлення керівництва про розгляд даного клопотання із великою вірогідністю може призвести до знищення, зміни або приховування відповідних документів з метою ухилитися від відповідальності за вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий суддя погоджується з такою думкою, вважаючи, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, оскільки службові особи, щодо яких внесено інформацію до ЄРДР, мають безпосередній доступ до них.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Суддя вважає наявними достатні підстави вважати, що зазначені в клопотанні документи знаходяться у володінні Херсонської обласної дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль" (МФО 352093) за адресою: м. Херсон, вул. Червонофлотська, 17.
Відповідно до ч. 7 ст.163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Виходячи із змісту клопотання, метою доступу до документів та речей є дослідження в ході досудового розслідування та необхідність проведення експертного дослідження вказаних оригіналів документів, які матимуть доказове значення у кримінальному провадженні.
Враховуючи те, що такі дослідження документів та речей без їх вилучення неможливі, слідчий суддя вважає за доцільне дати розпорядження щодо вилучення необхідних документів та речей у відповідності із вимогами ч.7 ст.163 Кримінального процесуального кодексу України.
Разом з тим, слідчий суддя не вбачає можливості у задоволенні клопотання в частині надання доступу до документів, що не мають ознак індивідуальної визначеності, зокрема, зазначаються в клопотанні як "інші документи".
Виходячи із вищезазначеного та керуючись нормами ст. 219 Кримінального кодексу України, ст.ст. 159-166 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого Відділу розслідування особливо важливих справ Слідчого управління Центрального офісу з обслуговування великих платників податків Окружної державної податкової служби ДПС України Проданика І.В. - задовольнити частково.
Надати старшому слідчому слідчого Відділу розслідування особливо важливих справ Слідчого управління Центрального офісу з обслуговування великих платників податків Окружної державної податкової служби ДПС України старшому лейтенанту податкової міліції Проданику Івану Васильовичу тимчасовий доступ до документів ТОВ "Іксора" (код за ЄДРПОУ 31848398), які перебувають у володінні Херсонської обласної дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль" (МФО 352093) за адресою: м. Херсон, вул. Червонофлотська, 17 та становлять банківську таємницю, а саме: до документів, наданих службовими особами підприємства для відкриття рахунку №260033767, його обслуговування, ідентифікації уповноважених осіб;карток із зразками підписів керівників та відбитком печатки;листів, заяв, повідомлень, документів, направлених банком службовим особам підприємства; договорів та додатків до них; листів, заяв, доручень та документів, наданих службовими особами підприємства щодо надання повноважень особам подавати до банківської установи платіжні доручення, отримувати кошти, виписки банку; виписок про рух грошових коштів по рахунку №260033767, за період з 14.04.2005 року по 31.12.2012 року, на носіях CD-R та паперових носіях, з інформацією про: точний час надходження, включаючи години, хвилини та секунди та перерахування грошових коштів по вказаному рахунку; залишок грошових коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті; назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх коди ЄДРПОУ;заявок на видачу готівки; заяв на отримання чекових книжок;договорів, укладених на користь чи за дорученням ТОВ "Іксора" (код за ЄДРПОУ 31848398), за період 14.04.2005 року по 31.12.2012 року, в тому числі договорів укладених з суб'єктами підприємницької діяльності щодо придбання та продажу цінних паперів; договорів, платіжних доручень, фінансових документів, які стали підставою для руху коштів по рахунку;банківських виписок та чеків, підтверджуючих видачу готівки; договору на встановлення системи "Банк-Клієнт"; заявок на купівлю іноземної валюти; договорів доміціляції векселів, копій векселів з відміткою про їх погашення;документів, які містять інформацію щодо проведення моніторингу по операціям, що йому підлягають з доданням підтверджуючих документів, які були отримані від клієнта в ході проведення;вхідну та вихідну кореспонденцію між банківською установою та клієнтом банку; кредитну та депозитну справи; інших документів, що свідчать про операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, містять відомості стосовно комерційної діяльності клієнта чи комерційної таємниці.
Вилучити оригінали документів ТОВ "Іксора" (код за ЄДРПОУ 31848398), які перебувають у володінні Херсонської обласної дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль" (МФО 352093) за адресою: м. Херсон, вул. Червонофлотська, 17, а саме документи, наданих службовими особами підприємства для відкриття рахунку №260033767, його обслуговування, ідентифікації уповноважених осіб; картки із зразками підписів керівників та відбитком печатки;листи, заяви, повідомлення, документи, направлених банком службовим особам підприємства; договорів та додатків до них; листів, заяв, доручень та документів, наданих службовими особами підприємства щодо надання повноважень особам подавати до банківської установи платіжні доручення, отримувати кошти, виписки банку; виписки про рух грошових коштів по рахунку №260033767, за період з 14.04.2005 року по 31.12.2012 року, на носіях CD-R та паперових носіях, з інформацією про: точний час надходження, включаючи години, хвилини та секунди та перерахування грошових коштів по вказаному рахунку; залишок грошових коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті; назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх коди ЄДРПОУ;заявки на видачу готівки; заяв на отримання чекових книжок;договори, укладених на користь чи за дорученням ТОВ "Іксора" (код за ЄДРПОУ 31848398), за період 14.04.2005 року по 31.12.2012 року, в тому числі договори укладених з суб'єктами підприємницької діяльності щодо придбання та продажу цінних паперів; договори, платіжні доручення, фінансові документи, які стали підставою для руху коштів по рахунку;банківські виписки та чеки, підтверджуючих видачу готівки; договору на встановлення системи "Банк-Клієнт"; заявок на купівлю іноземної валюти; договорів доміціляції векселів, копій векселів з відміткою про їх погашення;документи, які містять інформацію щодо проведення моніторингу по операціям, що йому підлягають з доданням підтверджуючих документів, які були отримані від клієнта в ході проведення;вхідну та вихідну кореспонденцію між банківською установою та клієнтом банку; кредитну та депозитну справи; інших документів, що свідчать про операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, містять відомості стосовно комерційної діяльності клієнта чи комерційної таємниці.
В разі відсутності оригіналів вказаних документів, надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення копій відповідних документів та протоколи виїмки, що підтверджують вилучення оригіналів документів
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя С.А. Агафонов
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2013 |
Оприлюднено | 02.11.2015 |
Номер документу | 52849853 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Агафонов С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні