Рішення
від 28.10.2015 по справі 904/8154/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

28.10.15 Справа № 904/8154/15

За позовом: Наваро Дівелопмент Лімітед (NAVARO DEVELOPMENT LIMITED), м. Лімассол Республіка Кіпр

до товариства з обмеженою відповідальністю "Трансмолоко", смт. Ювілейне Дніпропетровської області

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: публічне акціонерне товариство "Силові електронні прилади управління", м. Дніпропетровськ

про стягнення 60 012,51 доларів США, що еквівалентно сумі 1 327 331,13 грн.

Суддя: Євстигнеєва Н.М.

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1, довіреність від 20.11.2014 року, представник

Від позивача: не з'явився

Від третьої особи: не з'явився

С У Т Ь С П О Р У:

Компанія Наваро Дівелопмент Лімітед звернулася до господарського суду із позовом, яким просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Трансмолоко" заборгованість за договором купівлі-продажу цінних паперів №821-БА від 27.12.2012 в сумі 60 012,51 доларів США, що станом на 08.09.2015 за офіційним курсом НБУ складає 1 327 331,13 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на виконання укладеного між Наваро Дівелопмент Лімітед та товариством з обмеженою відповідальністю "Трансмолоко" договору купівлі-продажу цінних паперів №821-БА від 27.12.2012 перерахував на рахунок останнього цінні папери. Відповідно до умов укладеного договору відповідач, як покупець, зобов'язаний був сплатити загальну суму договору на рахунок позивача в строк до 27.12.2013 шляхом перерахування грошових коштів. Позивач посилається на невиконання відповідачем умов договору купівлі-продажу щодо повної оплати вартості придбаних останнім цінних паперів на загальну суму 60 012,51 доларів США, що станом на 08.09.2015 за офіційним курсом НБУ складає 1 327 331,13 грн.

Відповідач у судове засідання не з'явився, відзиву на позов не надав, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до вимог частини 1 статті 64 Господарського процесуального кодексу України. Згідно витягу з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо відстеження пересилання поштових відправлень, ухвала господарського суду про відкладення розгляду справи вручена відповідачу 24.10.2015.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, публічне акціонерне товариство "Силові електронні прилади управління", у судове засідання не з'явилась, відзиву на позов не надало, про день, час і місце розгляду справи повідомлена належним чином.

У судовому засіданні 11.10.2015 розгляд справи було відкладено на 28.10.2015.

У судовому засіданні 28.10.2015 оголошені вступна та резолютивна частини рішення.

Відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

При розгляді справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В:

Компанія Наваро Дівелопмент Лімітед створена та зареєстрована в Республіці Кіпр, реєстраційний номер 147089, зареєстрована 02.04.2004, яка має зареєстрований офіс за адресою Зінас Кенфер та Орігенос, П.С. 3035, Лімассол, Кіпр (Установчий договір та Статут компанії містяться в матеріалах справи).

27 грудня 2012 року між товариством з обмеженою відповідальністю "Трансмолоко" (покупець) та Компанією Наваро Дівелопмент Лімітед (продавець), від імені якого діє товариство з обмеженою відповідальністю "Капітал-Стандарт" (повірений), що діє на підставі замовлення №51 від 27.12.2012 (Ліцензії ДКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку - діяльність з торгівлі цінними паперами - брокерська діяльність), укладено договір №821-БВ купівлі-продажу цінних паперів (далі - договір).

Договір набуває чинності з моменту підписання його сторонами та діє до виконання сторонами своїх обов'язків (п. 9.3 договору).

Згідно п. 1.1. цього договору продавець зобов'язується передати у власність покупця, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити на умовах цього договору вартість цінних паперів, перелік яких наведено у п. 1.2. цього договору.

Характеристика цінних паперів, які є предметом цього договору, наведена у пункті 1.2. договору. Предметом цього договору є акції іменні прості форма - бездокументарна. Емітентом цінних паперів є публічне акціонерне товариство "Силові електронні прилади управління", номінальна вартість цінних паперів складає 0,25грн. за 1 штуку, кількість цінних паперів 11 680, сума продажу цінних паперів складає 60 012,51 доларів США.

Загальна вартість цінних паперів складає 60 012,51 доларів США (п.2.2 договору).

Покупець зобов'язаний сплатити загальну суму договору на рахунок продавця до 27.12.2013 включно, шляхом перерахування грошових коштів у безготівковій формі на рахунок продавця (п.2.3. договору).

Згідно п.3.1 договору продавець зобов'язаний дати зберігачу розпорядження на переказ цінних паперів, зазначених у п.1.2 договору для перереєстрації прав власності на цінні папери, що наведені у п.1.2 цього договору, до 28.12.2012 включно.

Покупець зобов'язаний дати зберігачу розпорядження про зарахування на свій рахунок цінних паперів, що наведені у п.1.2 цього договору, до 28.12.2012 включно (п.3.2 договору).

Згідно Виписки про операції з цінними паперами від 20.05.2015, вих. №Г.12.0.0.1/2-2321, за період з 27.12.2012 по 27.12.2012 (а.с.11) цінні папери були перераховані на рахунок у цінних паперах покупця ( цінні папери у кількості 11 680шт. були списані з рахунку продавця - Компанії Наваро Дівелопмент Лімітед).

Товариство з обмеженою відповідальністю "Трансмолоко" своєчасно не здійснило розрахунки за придбані цінні папери, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість, що і є причиною спору.

Відповідно до ч. 3 ст. 3 Закону України "Про режим іноземного інвестування" іноземні інвестиції можуть здійснюватись, зокрема, у вигляді акцій.

Згідно зі статтею 194 Цивільного кодексу України цінним папером є документ встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право і визначає взаємовідносини між особою, яка його розмістила (видала), і власником та передбачає виконання зобов'язань згідно з умовами його розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають з цього документа, іншим особам.

До особи, яка набула право власності на цінний папір, переходять у сукупності усі права, які ним посвідчуються.

Згідно з частиною першою статті 6 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" (в редакції чинній на момент виникнення спірних відносин) акція - іменний цінний папір, який посвідчує майнові права його власника (акціонера), що стосуються акціонерного товариства, включаючи право на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів та право на отримання частини майна акціонерного товариства у разі його ліквідації, право на управління акціонерним товариством, а також немайнові права, передбачені Цивільним кодексом України та законом, що регулює питання створення, діяльності та припинення акціонерних товариств.

Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (ст. 174 Господарського кодексу України).

Відповідно до статті 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору купівлі-продажу на біржах, конкурсах, аукціонах (публічних торгах), договору купівлі-продажу валютних цінностей і цінних паперів застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено законом про ці види договорів купівлі-продажу або не випливає з їхньої суті (ст. 656 ЦК України).

Договір є обов'язковим для виконання сторонами (стаття 629 цього ж Кодексу).

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" обіг цінних паперів це вчинення правочинів, пов'язаних з переходом права власності і прав за цінними паперами, за винятком договорів, що укладаються під час розміщення цінних паперів.

Права, посвідчені іменним цінним папером, передаються у порядку, встановленому законами України.

За змістом статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч.1 статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язані встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Враховуючи умови договору (п.2) строк оплати вартості придбаних відповідачем цінних паперів є таким, що настав 27.12.2013.

Відповідач свої зобов'язання по оплаті не виконав, доводи позивача щодо наявності боргу не спростував.

Отже, позов підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору відносяться на відповідача.

Керуючись ст.ст.1, 33, 34, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Трансмолоко" (52005, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, смт. Ювілейне, вул. Дружби, буд.2, ЄДРПОУ 32354141) на користь компанії Наваро Дівелопмент Лімітед (NAVARO DEVELOPMENT LIMITED) Зінас Кенфер та Орігенос, П.С. 3035, м. Лімассол Республіка Кіпр, свідоцтво про реєстрацію №147089 від 02.04.2004 рахунок №2600-8-040003-085 (USD) в Приватбанку, Кіпрська філія, ОСОБА_2,3, ОСОБА_3, 3 поверх, CY-1055 Нікосія, Кіпр, (SWIFT: PBANCY2N) кореспондентський рахунок №04411835 в ОСОБА_4 Траст Компані Амерікас Нью Йорк США (SWIFT: ВКТRUS33) заборгованість за договором купівлі-продажу цінних паперів №821-БВ від 27.12.2012 у сумі 60 012,51 доларів США, що станом на 08.09.2015 за офіційним курсом НБУ складає 1 327 331,13 грн., витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у сумі 19 909,97грн., про що видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Суддя Н.М.Євстигнеєва

Повне рішення складено, - 28.10.2015

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення28.10.2015
Оприлюднено03.11.2015
Номер документу52858387
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/8154/15

Рішення від 28.10.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Євстигнеєва Надія Михайлівна

Ухвала від 12.10.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Євстигнеєва Надія Михайлівна

Ухвала від 09.09.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Євстигнеєва Надія Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні