Рішення
від 27.10.2015 по справі 913/762/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022, м. Харків, проспект Леніна, б.5, inbox@lg.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

27 жовтня 2015 року Справа № 913/762/15

Провадження №34/913/762/15

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганське енергетичне об'єднання» м. Луганськ

до відповідача Приватного малого підприємства «Прометей», м. Рубіжне Луганської області

про стягнення 569650,97 грн.

Суддя Іванов А.В.

секретар судового засідання Ткаченко Д.І.

у засіданні брали участь:

від позивача - Гусаков Є.І., довіреність №149 від 08.07.2015;

від відповідача - представник не прибув

СУТЬ СПОРУ:

Позивач звернувся до Господарського суду Луганської області з позовом, в якому просив стягнути з ПМП «Прометей» на користь ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» заборгованість за спожиту активну електроенергію у сумі 344078,75 грн, на п\р зі спеціальним режимом використання № 260313279060 в ЛОУ АТ «Ощадбанк», м. Сєвєродонецьк, МФО 304665, заборгованість по компенсації послуг з перетікань реактивної електроенергії у розмірі 29314,77 грн, інфляційних у розмірі 116948,78 грн, 3% річних у розмірі 6803,64 грн, пені на суму 72505,03 грн та сплачений судовий збір у розмірі 11393,02 грн на п/рахунок № 26003431856 в АТ «Райффайзен Банк «Аваль», м. Київ, МФО 380805.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 07 вересня 2015 року у справі № 913/762/15 порушено провадження у справі, розгляд справи призначений на 16.09.2015.

Розгляд справи відкладався.

Відповідач своїм правом на участь у розгляді справи не скористався, свого представника до суду не направив, належним чином повідомлявся про час та місце судового розгляду справи, про що свідчать, зокрема, зворотні повідомлення про вручення поштового відправлення, які містяться в матеріалах справи (а.с. 101,103). Про належне повідомлення відповідача також свідчить про що свідчить штамп на зворотному боці ухвали суду від 06.102015 про відправлення її копій сторонам, що є доказом належного повідомлення учасників процесу про час та місце розгляду справи у відповідності до Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації № 28 від 20.02.2013 (а.с.106).

Відзив на позовну заяву не надав.

За таких обставин, зважаючи на наявність у справі документів, необхідних для розгляду справи, суд, на підставі статті 75 Господарського процесуального кодексу України вважає за можливе розглянути справу по суті без участі належно повідомленого представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи, повно та всебічно дослідивши обставини та докази на їх підтвердження, вислухавши уповноваженого представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 26 Закону України "Про електроенергетику", споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії, а також несе відповідальність за порушення умов договору та правил користування електричною енергією.

Як убачається із матеріалів справи, 22.07.2011 між ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» ( Постачальник) та ПМП «Прометей» (Споживач) укладений договір №155 про постачання електричної енергії, за умовами якого, позивач (Постачальник) постачає електричну енергію відповідачу (Споживачу) потужністю 400,0 кВт, для забезпечення потреб його електричних установок, а відповідач оплачує позивачу вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору та додатками до Договору, що є його невід'ємною частиною (а.с. 12-17).

Загальна приєднана потужність у точці (точках) підключення становить 846,59 кВт (у т.ч приєднана потужність субспоживачів).

У відповідності до п. 9 Додатку «Порядок розрахунків» до Договору, розрахунок за фактично спожиту у розрахунковому періоді активну електроенергію, за перетікання реактивної електричної енергії, пені, 3% річних та інфляційних нарахувань за порушення строків розрахунків Споживач здійснює на підставі наданих Постачальником рахунків протягом 5 (п'яти) операційних днів, починаючи з наступного дня після їх отримання.

Дата оплати рахунка (здійснення розрахунку) визначається датою, на яку були зараховані кошти на поточні рахунки Постачальника.

На виконання умов Договору позивачем були надані послуги у повній мірі та поставлено у серпні 2014 по жовтень 2014, з січня 2015 по липень 2015 електричну енергію відповідачу, позивачем були виставлені відповідачу на оплату відповідні рахунки на загальну суму 344078,75 грн. (а.с. 21-34).

Однак, відповідачем умови Договору по сплаті спожитої активної електроенергії у встановлені строки не виконано, внаслідок чого за ним утворилась заборгованість за послуги, надані з серпня 2014 по жовтень 2014, з січня 2015 по липень 2015 у сумі 344078,75 грн, яку відповідач не погасив у строк, зазначений у п. 9 Додатку «Порядок розрахунків» до Договору.

Крім того, з серпня по вересень 2014, з лютого 2015 по липень 2015 за відповідачем утворилась заборгованість по компенсації послуг з перетікань реактивної електроенергії в сумі 29314,77 грн.

Факт надання послуг з постачання електричної енергії та надання послуг з компенсації перетікання реактивної енергії підтверджуються первинними бухгалтерськими документами, в розумінні Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", зокрема, актами прийняття-передавання товарної продукції та актами надання послуг з компенсації перетікання реактивної енергії, які підписані та скріплені печатками сторін (а.с. 56-71).

Доказів сплати за спожиті послуги відповідач не надав, суму заборгованості перед позивачем не спростував.

Надаючи правову кваліфікацію спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно частини першої статті 175 Господарського кодексу України , майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утримуватись від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України, які кореспондуються зі статтею 193 Господарського кодексу України, зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до вимог закону, умов договору. Одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається крім випадків, передбачених законом.

Частина 1 статті 275 Господарського кодексу України визначає, що за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір про постачання електричної енергії споживачу (ч. 2 ст. 275 Господарського кодексу України). При цьому, вказану статтю слід застосовувати у системному зв'язку із статтею 714 Цивільного кодексу України, відповідно до якої за договором постачання електричними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

До договору постачання електричними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін. Тобто, положення про порядок оплати товару - електричної енергії, його ціни, порядку розрахунків потрібно брати із загальних положень присвячених договору купівлі-продажу, а саме використовувати вимоги ст.ст. 655-697 Цивільного кодексу України.

Статтею 655 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Положення статті 692 Цивільного кодексу України свідчать про те, що покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати. Покупець зобов'язаний сплатити повну ціну переданого товару.

Частина перша статті 277 Господарського кодексу України передбачає, що абоненти користуються електричною енергією з додержанням правил користування енергією відповідного виду. Відповідно до п. 6.11 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), остаточний розрахунок споживача за електричну енергію, спожиту протягом розрахункового періоду, здійснюється на підставі виставленого постачальником електричної енергії рахунка відповідно до даних про фактичне споживання електричної енергії, визначеного за показами розрахункових засобів обліку, які фіксуються у терміни, передбачені договором, та/або розрахунковим шляхом у випадках, передбачених цими Правилами.

При цьому, п.п. 2 п. 10.2 ПКЕЕ визначено, що Споживач електричної енергії зобов'язаний оплачувати обсяг спожитої електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору.

В силу загальної норми, передбаченої у статті 599 Цивільного кодексу України, та спеціальної норми, визначеної у частині першій статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться, що кореспондується з пунктом 6.1 ПКЕЕ.

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Матеріалами справи підтверджено постачання позивачем з серпня 2014 по жовтень 2014, з січня 2015 по липень 2015 електричної енергії відповідачу, на виконання умов Договору, та виставлення рахунків на її оплату. Проте, зобов'язання по перерахуванню позивачеві вартості спожитої активної електроенергії та компенсації з її перетікання в обумовлені Договором строки відповідачем не були виконані у повному обсязі та вчасно, що підтверджено наданими позивачем доказами.

За таких обставин, враховуючи наявність порушення умов договірних зобов'язань з боку відповідача, позовні вимоги в частині стягнення основного боргу по сплаті за спожиту активну електроенергію у розмірі 344078,75 грн. та заборгованість в сумі 29314,77 грн. по компенсації послуг з перетікання реактивної електроенергії підлягають задоволенню.

Відповідачу нараховані позивачем 3% річних та інфляційних за неналежне та несвоєчасне виконання грошового зобов`язання.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Зі змісту статті 625 Цивільного кодексу України випливає, що наслідки прострочення боржником грошового зобов'язання у вигляді інфляційного нарахування на суму боргу та 3% річних не є санкціями, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінених грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові, а тому ці кошти нараховуються незалежно від вини боржника та незалежно від сплати ним неустойки (пені) за порушення виконання зобов'язання.

Так, позивачем заявлені вимоги про стягнення 3% річних у сумі 6803,64 грн., за періоди, згідно наданих позивачем розрахунків (а.с. 21-34).

Зокрема: за порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/3/1 від 28.03.14.2014 (акт за березень 2014) нараховані 3 % річних у сумі 3,46 грн за період з 05.04.2014 по 10.04.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/3/3 від 28.03.2014 (акт. за березень 2014 ) нараховані 3 % річних у сумі 2,40 грн за період з 05.04.05.2014 по 10.04.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/5/1 від 02.06.2014 (акт за травень 2014) нараховані 3 % річних у сумі 85,87 грн за період з 11.06.2014 по 04.07.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/5/3 від 2.06.2014 (акт за травень 2014) нараховані 3 % річних у сумі 15,84 грн за період з 11.06.2014 по 04.07.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/6/1 від 27.06.2014 (акт. за червень 2014 ) нараховані 3 % річних у сумі 35,41 грн за період з 08.07.2014 по 11.07.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/7/1 від 30.07.2014 (акт за липень 2014) нараховані 3 % річних у сумі 407,93 грн за період з 07.08.2014 по 20.11.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/7/3 від 30.07.2014 (акт за липень 2014) нараховані 3 % річних у сумі 56,56 грн за період з 07.08.2014 по 27.11.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/8/1 від 01.09.2014 (акт за серпень 2014) нараховані 3 % річних у сумі 1170,65 грн за період з 09.09.2014 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/8/3 від 01.09.2014 (акт за серпень 2014) нараховані 3 % річних у сумі 140,59 грн за період з 09.09.2014 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/9/1 від 29.09.2014 (акт за вересень 2014) нараховані 3 % річних у сумі 1322,06 грн за період з 07.10.2014 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/9/3 від 29.09.2014 (акт за вересень 2014) нараховані 3 % річних у сумі 171,86 грн за період з 07.10.2014 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/10/1 від 28.10.2014 (акт за жовтень 2014.) нараховані 3 % річних у сумі 1028,40 грн за період з 05.11.2014 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/10/3 від 28.10.2014 (акт за жовтень 2014 ) нараховані 3 % річних у сумі 20,65 грн за період з 05.11.2014 по 29.12.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/11/1 від 28.11.2014 (акт за листопад 2014) нараховані 3 % річних у сумі 49,14 грн за період з 06.12.2014 по 23.12.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/11/3 від 28.11.2014 (акт за листопад 2014) нараховані 3 % річних у сумі 8,88 грн за період з 06.12.2014 по 29.12.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/12/1 від 02.01.2015 (акт за грудень 2014) нараховані 3 % річних у сумі 154,32 грн за період з 10.01.2015 по 10.03.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/12/3 від 02.01.2015 (акт за грудень 2014) нараховані 3 % річних у сумі 1,49 грн за період з 10.01.2015 по 13.01.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/1/1 від 30.01.2015(акт за січень 2015) нараховані 3 % річних у сумі 813,85 грн за період з 07.02.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/1/3 від 30.01.2015 (акт за січень 2015) нараховані 3 % річних у сумі 24,18 грн за період з 07.02.2015 по 24.03.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/2/1 від 02.03.2015 (акт за лютий 2015) нараховані 3 % річних у сумі 679,79 грн за період з 10.03.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/2/3 від 02.03.2015 (акт за лютий 2015) нараховані 3 % річних у сумі 44,59 грн за період з 10.03.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/3/1 від 30.03.2015 (акт за березень 2015) нараховані 3 % річних у сумі 393,71 грн за період з 07.04.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/3/3 від 30.01.2015(акт за березень 2015) нараховані 3 % річних у сумі 25,06 грн за період з 07.04.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/5/1 від 29.05.2015 (акт за травень 2015) нараховані 3 % річних у сумі 77,37 грн за період з 09.06.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/5/3 від 29.05.2015(акт за травень 2015) нараховані 3 % річних у сумі 17,14 грн за період з 09.06.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/6/1 від 01.07.2015(акт за травень 2015) нараховані 3 % річних у сумі 37,79 грн за період з 09.07.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/6/3 від 01.07.2015 (акт за червень 2015) нараховані 3 % річних у сумі 7,98 грн за період з 09.07.2015 по 01.08.2015.

Позивач нарахував відповідачу до стягнення інфляційні збитки на загальну суму 116948,78 грн. за періоди, згідно вищезазначених рахунків.

Отже, за наявності встановленого факту прострочення відповідачем грошового зобов'язання, перевіривши арифметичних розрахунок 3% річних та інфляційних за допомогою програми інформаційно-пошукової системи «Законодавство», враховуючи рекомендації Пленуму Вищого господарського суду України, викладені у постанові № 14 від 17.12.2013 «Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань», інформаційного листа № 01-06/928/2012 від 17.07.2012 року, суд зазначає, що позивачем при здійсненні розрахунку нарахувань, передбачених частиною другою статті 625 Цивільного кодексу України, допущені арифметичні помилки.

Але, здійснивши власний розрахунок 3% річних та інфляційних, суд, не виходячи за межі позовних вимог, вважає за можливе задовольнити позовні вимоги позивача та стягнути з відповідача 3 % річних у розмірі 6803,64 грн. та інфляційні у розмірі 116948,78 грн.

Крім того, слід зазначити, що за порушення умов оплати за спожиту електроенергію позивачем нарахована відповідачу пеня у розмірі 72505,03 грн.

У відповідності до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

В силу статей 611 Цивільного кодексу України та 230 Господарського кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно зі статтею 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Відповідно до статей 1, 2 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Пунктом 4.4.1 Договору сторін передбачено, що у разі порушення відповідачем строку розрахунку за активну електричну енергію, строку внесення плати за перетікання реактивної енергії та строків оплати за перевищення договірних величин споживання енергії та потужності, за не облікову електричну енергію та на відшкодування збитків Споживачу нараховується пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, діючої в період, за який сплачається пеня від розміру простроченого платежу за кожен день прострочення.

Отже, стягнення пені у разі неналежного виконання взятих на себе зобов'язань передбачено умовами укладеного сторонами договору та узгоджується з приписами чинного законодавства.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/7/1 від 30.07.2014 (акт за липень 2014) нарахована пеня у сумі 2462,90 грн за період з 07.09.2014 по 27.11.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/7/3 від 30.07.2014 (акт за липень 2014) нарахована пеня у сумі 349,52 грн за період з 07.09.2014 по 27.11.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/8/1 від 01.09.2014 (акт за серпень 2014) нарахована пеня у сумі 6268,55 грн за період з 09.09.2014 по 09.03.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/8/3 від 01.09.2014 (акт за серпень 2014) нарахована пеня у сумі 752,80 грн за період з 09.09.2014 по 09.03.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/9/1 від 29.09.2014 (акт за вересень 2014) нарахована пеня у сумі 8377,50 грн за період з 07.10.2014 по 07.04.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/9/3 від 29.09.2014 (акт за вересень 2014) нарахована пеня у сумі 1089,02 грн за період з 07.10.2014 по 07.04.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/10/1 від 28.10.2014 (акт за жовтень 2014.) нарахована пеня у сумі 9364,67 грн за період з 05.11.2014 по 05.05.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/10/3 від 28.10.2014 (акт за жовтень 2014 ) нарахована пеня у сумі 189,75 грн за період з 05.11.2014 по 29.12.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/11/1 від 28.11.2014 (акт за листопад 2014) нарахована пеня у сумі 485,64 грн за період з 06.12.2014 по 23.12.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/11/3 від 28.11.2014 (акт за листопад 2014) нарахована пеня у сумі 82,84 грн за період з 06.12.2014 по 29.12.2014.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/12/1 від 02.01.2015 (акт за грудень 2014) нарахована пеня у сумі 1651,51 грн за період з 10.01.2015 по 10.03.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/12/3 від 02.01.2015 (акт за грудень 2014) нарахована пеня у сумі 13,92 грн за період з 10.01.2015 по 13.01.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/1/1 від 30.01.2015(акт за січень 2015) нарахована пеня у сумі 15382,88 грн за період з 07.02.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/1/3 від 30.01.2015 (акт за січень 2015) нарахована пеня у сумі 391,59 грн за період з 07.02.2015 по 24.03.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/2/1 від 02.03.2015 (акт за лютий 2015) нарахована пеня у сумі 13595,79 грн за період з 10.03.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/2/3 від 02.03.2015 (акт за лютий 2015) нарахована пеня у сумі 891,88 грн за період з 10.03.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/3/1 від 30.03.2015 (акт за березень 2015) нарахована пеня у сумі 7874,29 грн за період з 07.04.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/3/3 від 30.01.2015(акт за березень 2015 нарахована пеня у сумі 501,23 грн за період з 07.04.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/5/1 від 29.05.2015 (акт за травень 2015) нарахована пеня у сумі 1547,45 грн за період з 09.06.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/5/3 від 29.05.2015(акт за травень 2015) нарахована пеня у сумі 342,86 грн за період з 09.06.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/6/1 від 01.07.2015(акт за травень 2015) нарахована пеня у сумі 755,86 грн за період з 09.07.2015 по 01.08.2015.

За порушення терміну сплати рахунку № 155-рб/6/3 від 01.07.2015 (акт за червень 2015) нарахована пеня у сумі 159,58 грн за період з 09.07.2015 по 01.08.2015.

Зробивши власний розрахунок пені за допомогою програми інформаційно-пошукової системи «Законодавство», враховуючи рекомендації Пленуму Вищого господарського суду України, викладені у постанові № 14 від 17 грудня 2013 року «Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань», суд дійшов висновку, що позивачем при здійсненні розрахунку пені були допущені помилки, але в цілому нарахування відповідають умовам договору та вимогам чинного законодавства.

Суд, не виходячи за межі позовних вимог, вважає за можливе задовольнити позовні вимоги позивача в частині стягнення пені на заявлену до стягнення суму у розмірі 72505,03 грн.

Згідно з частиною 2 статті 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Частинами 1-2 статті 43 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Відповідно до частини 1 статті 33 Господарського процесуального кодексу України , кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

З огляду на вищенаведене суд зазначає, що стосовно заявлених позивачем сум до стягнення, відповідачем не було надано жодних заперечень або контррозрахунків розміру боргу, пені та сум, передбачених частиною другою статті 625 Цивільного кодексу України, натомість, позивачем доведено належними та допустимими доказами факт наявності у відповідача заборгованості за отримані послуги, починаючи з серпня 2014 по жовтень 2014, з січня 2015 по липень 2015.

На підставі вищевикладеного, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати покладаються на відповідача в повному обсязі на підставі статті 49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного малого підприємства «Прометей» (ідентифікаційний код 24205899) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об'єднання» (ідентифікаційний код 31443937) заборгованість за спожиту активну електроенергію у сумі 344078,75 грн. на п\р зі спеціальним режимом використання № 260313279060 в ЛОУ АТ «Ощадбанк», м. Сєвєродонецьк, МФО 304665.

3. Стягнути з Приватного малого підприємства «Прометей» (ідентифікаційний код 24205899) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об'єднання» (ідентифікаційний код 31443937) заборгованість по компенсації послуг з перетікань реактивної електроенергії у розмірі 29314,77 грн, інфляційних у розмірі 116948,78 грн, 3% річних у розмірі 6803,64 грн, пені на суму 72505,03 грн та сплачений судовий збір у розмірі 11393,02 грн на п/рахунок № 26003431856 в АТ «Райффайзен Банк «Аваль», м. Київ, МФО 380805.

4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

5. Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, оформленого відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.

6. Повний текст рішення виготовлено та підписано 28.10.15.

Суддя А.В. Іванов

надр. 4 прим.

1- до справи,

2,3- позивачу (92702, м. Старобільськ, вул. Горьковго, 123),

(93000, м. Рубіжне, вул. Крупської, 1 а),

4- відповідачу ( 93000, м. Рубіжне, вул. Коцюбинського, 112).

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення27.10.2015
Оприлюднено02.11.2015
Номер документу52863060
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/762/15

Рішення від 27.10.2015

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 06.10.2015

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

Ухвала від 16.09.2015

Господарське

Господарський суд Луганської області

Іванов А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні