28.10.2015 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
провадження №1-кс/533/102/15
справа №533/1029/15-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2015 року селище Козельщина
Слідчий суддя Козельщинського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участі прокурора ОСОБА_2 , старшого слідчого СВ Козельщинського РВ УМВС України в Полтавській області ОСОБА_3 , секретаря судового засідання ОСОБА_4 , розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Козельщинського РВ УМВС України в Полтавській області ОСОБА_3 при здійсненні досудового розслідування у кримінальному провадженні №12015170200000444, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.10.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, про надання тимчасового доступу до документів та можливість їх вилучення,
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшло клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до документів та можливість їх вилучення.
Клопотання обгрунтоване тим, що за заявою голови ФГ « ОСОБА_5 » ОСОБА_6 про те, що 05.10.2015 року не встановлена особа, видаючи себе директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », шляхом обману заволоділа грошовими коштами ФГ « ОСОБА_5 » у сумі 122000 грн, внесено 20.10.2015 року відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого ст.190 ч.1 КК України.
В ході досудового розслідування допитано в якості потерпілого голову ФГ « ОСОБА_5 » ОСОБА_6 , який показав, що 01.10.2015, йому зателефонував представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », директором якого є ОСОБА_7 та запропонував придбати мінеральні добрива, в свою чергу ОСОБА_6 погодився, коли отримав в електронному вигляді документи, який підтверджують діяльність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », 05.10.2015 вирішив придбати запропоновану продукцію та в свою чергу зі свого рахунку № НОМЕР_1 , який відкрито в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » перерахував грошові кошти у сумі 122000 тис. грн. на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_2 , який відкритий в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за придбання продукції.
В свою чергу представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », після отримання грошових коштів на зв`язок не вийшов та до цього часу свої зобов`язання, не виконали завдавши матеріальних збитків ФГ « ОСОБА_5 » на вказану суму. Тому в діях працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » вбачаються ознаки шахрайства. Для повноти досудового розслідування потрібно встановити власника рахунку за № НОМЕР_2 , який знаходиться в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на який 05.10.2015 здійснено перерахунок коштів в сумі 122 000 тис. грн., з рахунку № НОМЕР_1 , який відкрито в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а також рух коштів.
В клопотанні ставиться питання про надання доступу та вилучення оригіналів документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , пов`язаних із відкриттям та обслуговуванням банківського рахунку № НОМЕР_2 в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », МФО НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 , а саме:
-копій договорів по відкриттю та обслуговуванню рахунку (у тому числі системи «Клієнт банк») та додатків до нього;
-виписки по рахунку (в тому числі електронний варіант), в якому зазначено рух коштів з розшифровкою контрагентів, призначення платежу, дата платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сума платежу, вхідний та вихідний залишок коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції) за період з 04.10.2015 -27.10.2015 року.
-карток із зразками підписів та відбитком печатки підприємця;
-копій довіреностей наданих до банку уповноваженими особами підприємства;
-грошових чеків, платіжних доручень, заяв на отримання готівки та видачу чекових книжок;
-копій документів, які подавалися для відкриття рахунку, заяви, анкети.
-протоколу виїмки (якщо вищевказані документи вилучались).
Доступ до документів та їх вилучення необхідні для отримання інформації, що містить охоронювану законом банківську таємницю, та яка має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Представник ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », належним чином повідомлений про час та місце судового засідання, в судове засідання не з`явився, що не перешкоджає розгляду клопотання.
Вислухавши прокурора, слідчого, дослідивши надані письмові докази, слідчий суддя дійшов висновку про часткову обґрунтованість клопотання з огляду на наступне.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У судовому засіданні слідчим, прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що документація знаходиться в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », оскільки на це вказує платіжне доручення та договір на постачання добрив, документація має суттєве значення для кримінального провадження. Інформація, що міститься у вказаних документах, а саме щодо осіб, якими відкрито банківський рахунок, осіб, які розпоряджалися банківським рахунком, інформація щодо руху грошових коштів, їх зняття може бути використана як доказ в кримінальному провадженні. Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, є неможливим.
В той же час, з наданого до матеріалів клопотання платіжного доручення №168 вбачається, що грошові кошти перераховані 05.10.2015 року, тому підстав для доступу до інформації про рух грошових коштів з 04.10.2015 року не має.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи, що документація містить відомості, які становлять банківську таємницю, слідчим, прокурором доведено неможливість іншим способом встановити обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
А ні в клопотанні, а ні в судовому засіданні слідчим, прокурором не наведено жодної підстави необхідності надання можливості вилучення банківської документації. Таким чином, в даній частині клопотання задоволенню не підлягає.
З огляду на характер та обсяг дії, яка підлягає виконанню, вважається достатнім час на її вчинення протягом одного місяця з дня постановлення ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого слідчого СВ Козельщинського РВ УМВС України в Полтавській області ОСОБА_3 задовольнити частково.
Надати старшому слідчому СВ Козельщинського РВ УМВС України в Полтавській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналів документів (з отриманням їх копій) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , пов`язаних із відкриттям та обслуговуванням банківського рахунку № НОМЕР_2 в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », МФО НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 , а саме:
-договорів по відкриттю та обслуговуванню рахунку (у тому числі системи «Клієнт банк») та додатків до нього;
-виписки по рахунку (в тому числі електронний варіант), в якому зазначено рух коштів з розшифровкою контрагентів, призначення платежу, дата платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сума платежу, вхідний та вихідний залишок коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції) за період з 05.10.2015 -27.10.2015 року.
-карток із зразками підписів та відбитком печатки підприємця;
-довіреностей наданих до банку уповноваженими особами підприємства;
-грошових чеків, платіжних доручень, заяв на отримання готівки та видачу чекових книжок;
-документів, які подавалися для відкриття рахунку, заяви, анкети.
-протоколу виїмки (якщо вищевказані документи вилучались).
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з боку обвинувачення має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначеного документу.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Згідно з оригіналом.
Слідчий суддя Козельщинського районного суду
Полтавської області ОСОБА_1
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 52887414 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Лизенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні