Ухвала
від 12.11.2013 по справі 758/14594/13-к
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/14594/13-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 листопада 2013 року слідчий суддя Подільського районного суду м. Києва Захарчук С.С., при секретарі Власенко Л.В., розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СУ ФР ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Чабана Д.О., про тимчасовий доступ до речей і документів,

В С Т А Н О В И В :

Слідчий СУ ФР ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Чабан Д.О., за погодженням зі старшим прокурором прокуратури Подільського району м. Києва Малим Є.І., звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначав, що у провадженні СУ ФР ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

Відомості про кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 212 КК України внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32013110070000188 від 6 листопада 2013 року.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Алекс-А ЛТД» в період з 1 травня 2011 року по 30 листопада 2011 року отримували товар за заниженими цінами від ТОВ «Октоген». Різниця в ціні з рахунків ТОВ «Алекс-А ЛТД» спрямовувалася на рахунки підприємств з ознаками фіктивності ТОВ «Інтерпромтрейд», ТОВ «Веста Рітеіл Компані», ТОВ «Стар Лайн ЛТД». Дані операції в податковій звітності не відображені. Відповідно до податкової звітності податковий кредит формувався за рахунок податкових накладних, отриманих від підприємств з ознаками фіктивності: ТОВ «РЕНКОМПАНІ», ТОВ «ПРОВІТЕК», ТОВ «ІНКОМ ФАКТОР», ТОВ «ГОЛД ІНКОМ». Вказані підприємства за адресами реєстрації не знаходяться, фактичне місцезнаходження їх невідоме. Під час допиту директора ТОВ «ІНКОМ ФАКТОР» ОСОБА_6, остання повідомила, що ніякого відношення до діяльності вказаного товариства немає. Під час допиту засновника ТОВ «ПРОВІТЕК» ОСОБА_7, остання повідомила, що зареєструвала вказане товариство за грошову винагороду без мети зайняття господарською діяльністю.

Відповідно до висновків акту «Про результати документальної позапланової перевірки ТОВ «Алекс-А ЛТД» в частині дотримання вимог податкового законодавства по податку на додану вартість за період з 1 липня 2011 року по 30 листопада 2011 року», ТОВ «Алекс-А ЛТД» здійснювало діяльність, спрямовану на здійснення операцій, пов'язаних з наданням податкової вигоди ТОВ «Ріоніт».

Крім цього встановлено, що засновник ТОВ «Алекс-А ЛТД» ОСОБА_8 в травні 2011 року переоформляє підприємство на підставну особу ОСОБА_9, який погодився бути засновником та директором підприємства за винагороду. При цьому ніякої діяльності від імені ТОВ «Алекс-А ЛТД» ОСОБА_9 не здійснював. В подальшому до уставних документів ТОВ «Алекс-А ЛТД» неодноразово вносилися зміни щодо засновників підприємства та директорів. Так, за період з 1 травня 2011 року по 20 травня 2012 року засновниками та директорами підприємства були наступні підставні особи: ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_3, ОСОБА_11 В той же час ОСОБА_8 є засновником ТОВ «Ріоніт», а його дружина є засновником ТОВ «Октоген». За місцем реєстрації ТОВ «Ріоніт», ТОВ «Октоген» не знаходяться.

З метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження обставин кримінального провадження в ході досудового слідства виникла необхідність встановити осіб, які причетні до діяльності вказаного підприємства, об'єми та ціну купленого та реалізованого газу. Вся вказана інформація міститься в документах, які знаходяться в ТОВ «Газторг Україна».

Враховуючи вищевикладене та враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначені вище документи будуть використані як докази факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а також вказані оригінали документів необхідні для проведення судово-почеркознавчої та судово-економічної експертизи, що дасть можливість відповідно до ч. 2 ст. 9 КПК України всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують фігурантів справи, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень з метою притягнення до відповідальності винних осіб в міру своєї вини, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів та надати можливість їх вилучити, які перебувають у володінні ТОВ «Газторг Україна».

Посилаючись на вищевикладене, слідчий просив надати тимчасовий доступ до речей та документів, а саме: до оригіналів первинних фінансово-господарських документів (договорів, податкових накладних, накладних, актів виконаних робіт, актів приймання-передачі, листування, довіреностей, виписки з журналу реєстрації довіреностей та інших документів) по взаємовідносинам з ТОВ «Алекс-А ЛТД» ТОВ «Ріоніт» за період з 01 травня 2011 року по 1 січня 2012 року, що перебувають у володінні ТОВ «Газторг Україна».

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав з викладених у ньому підстав та просив клопотання задовольнити.

Заслухавши слідчого, вивчивши матеріали клопотання, приходжу до висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Пунктами 4, 5, 6, 7 ч. 2 ст. 160 КПК України передбачено, що у клопотанні зазначаються підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Оскільки слідчим не надано доказів того, що оригінали первинних фінансово-господарських документів по взаємовідносинам з ТОВ "Алекс-А ЛТД" (код ЄДРПОУ 33443792), ТОВ «Ріоніт» (код ЄДРПОУ 36218092) за період з 01 травня 2011 року по 01 січня 2012 року перебувають у володінні ТОВ «Газторг Україна», в клопотанні не викладені обставини на обґрунтування того, що зазначені документи мають суттєве значення для встановлення обставин кримінального провадження, можуть використовуватися як доказ, у клопотанні не викладено обґрунтування необхідності вилучення документів, а також не надано доказів того, що взаємовідносини між ТОВ "Алекс-А ЛТД" та ТОВ «Газторг Україна» мають значення для справи, тому приходжу до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 159-166, 309 КПК України,

У Х В А Л И В :

У задоволенні клопотання слідчого СУ ФР ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Чабана Д.О., про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Ухвала виготовлена в двох примірниках, один з яких знаходиться в матеріалах справи.

Cлідчий суддя Подільського районного суду м. КиєваС.С. Захарчук

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.11.2013
Оприлюднено03.11.2015
Номер документу52902098
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —758/14594/13-к

Ухвала від 12.11.2013

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Захарчук С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні