ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ С УД УКРАЇНИ
УХВАЛА
29 липня 2009 р. № 6/475-08
Вищий господарський суд У країни у складі колегії судд ів:
головуючого, судді Остапенка М.І.,
суддів Гончарука П.А., Стратієнко Л .В.,
розглянувши касаційне под ання прокурора Вишгородсько го району Київської області в інтересах держави в особі Д ержавної податкової інспекц ії у Вишгородському районі К иївської області
на рішення господарського су ду Київської області від 9 вер есня 2008 року
у справі № 6/475-08
за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2
про припинення юридичної особ и
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Вишгородського району Київської області вн іс касаційне подання на ріше ння господарського суду Київ ської області від 9 вересня 2008 р оку, водночас заявивши клопо тання про відновлення пропущ еного строку для його внесен ня.
Колегія суддів вважає, що пі дстави для відновлення пропу щеного строку відсутні, вихо дячи з наступного.
Згідно зі статтею 110 Господа рського процесуального коде ксу України касаційна скарга (подання) може бути подана (вн есена) протягом одного місяц я з дня набрання рішенням міс цевого господарського суду ч и постановою апеляційного го сподарського суду законної с или.
Частина 1 статті 53 Господар ського процесуального кодек су України визначає, що за зая вою сторони, прокурора, чи з св оєї ініціативи господарськи й суд може визнати причину пр опуску встановленого законо м процесуального строку пова жною і відновити пропущений строк.
Водночас, у тексті касаційн ого подання не зазначено жод них посилань в обґрунтування поважності причин пропуску строку на його внесення, а том у неможливо визначити їх пов ажність чи неповажність.
Крім того, відповідно до ч астини 1 статті 29 Господарсько го процесуального кодексу Ук раїни прокурор має право вст упити за своєю ініціативою у справу порушену за позовом і нших осіб, на будь-якій стадії її розгляду для представниц тва інтересів громадянина аб о держави. З метою вступу у спр аву прокурор може подати кас аційне подання.
Рішенням Конституційного Суду України від 08.04.1999 року за № 3-рп/99 визначено, що прокурори т а їх заступники подають до го сподарського суду позови сам е в інтересах держави, а не в і нтересах підприємств, устано в і організацій незалежно ві д їх підпорядкування і форм в ласності. Прокурор або його з аступник самостійно визнача є і обґрунтовує в позовній за яві, в чому полягає порушення інтересів держави чи в чому і снує загроза інтересам держа ви. Із врахуванням того, що "ін тереси держави" є оціночним п оняттям, прокурор чи його зас тупник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавст во, на підставі якого подаєть ся позов, в чому саме відбулос я чи може відбутися порушенн я матеріальних або інших інт ересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідніст ь їх захисту та зазначає орга н, уповноважений державою зд ійснювати відповідні функці ї у спірних відносинах.
Однак, при внесенні касацій ного подання, прокурор не вка зав в чому саме полягає поруш ення чи загроза інтересам де ржави.
На підставі наведеного, к еруючись пунктами 5, 6 статті 11 13 Господарського процесуаль ного кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання проку рора Вишгородського району К иївської області про відновл ення пропущеного строку відх илити.
2. Касаційне подання на рішення господарського суду Київської області від 9 верес ня 2008 року у справі № 6/475-08 поверну ти прокурору Вишгородського району Київської області.
Головуючий, суддя М.О стапенко
Суддя П.Го нчарук
Суддя
Л.С тратієнко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2009 |
Оприлюднено | 01.12.2009 |
Номер документу | 5292792 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Стратієнко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні