МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
29 вересня 2015 року Справа № 814/3023/15
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Марич Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу
за позовомУПФУ в Ленінському районі м. Миколаєва, пр. Жовтневий, 55-е,Миколаїв,54018
доОСОБА_1 академія підвищення кваліфікації кадрів, вул. Логовенка, 2,Миколаїв,54008 простягнення заборгованості в сумі 18518,27 грн., в с т а н о в и в:
Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі (надалі - позивач) звернулося до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 підвищення кваліфікації кадрів (надалі - відповідач) заборгованості в сумі 18 518, 27 грн.
Судом надсилалося повідомлення за місцезнаходженням позивача, яке було ним своєчасно отримане , але він в судове засідання не з'явився про причин неявки суд не сповістив.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся ухвалою суду від 28.08.2015 року, яка повернулась до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідач, згідно ст. ст. 19, 22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», змін до відомостей про місцезнаходження проживання не вніс, про що свідчить Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Приписи Кодексу адміністративного судочинства України, не передбачають з'ясування судом або стороною у справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважних представників сторін, відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, не перешкоджає вирішенню спору.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 підвищення кваліфікації кадрів органом статистики включене до ЄДРПОУ за № 13855594, в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва зареєстровано платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до статті 20 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» № 1058-ІУ від 9 липня 2003 року (далі - Закону № 1058) страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Згідно частини 2 статті 106 Закону № 1058 суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та (або) не сплачені страхувальниками в строки, визначені Законом, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
ПАПКК вимоги чинного законодавства щодо сплати внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування не дотримало, внаслідок чого у підприємства утворилася недоїмка - своєчасно не сплачені нарахування. Недоїмка згідно частини 9 статті 106 Закону № 1058 стягується з застосуванням до боржника фінансових санкцій. Так, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування до ПАПКК застосовано штрафну санкцію в сумі 2701,28 грн. і пеню - 16516,01 грн. Відповідачем по вказаним штрафним санкціям і по пені сплачено 699,02 грн. Таким чином, заборгованість ПАПКК по штрафним санкціям і по пені до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва складає 18518,27 грн.
У відповідності з частиною 3 статті 106 Закону № 1058 відповідачу було направлено вимогу про сплату боргу № Ю-54 від 03.01.2013. Боржник розрахунок сум, зазначених у вимозі, не оскаржив, але і не сплатив їх до теперішнього часу.
Відповідно до п. З, 15 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІУ, 09.07.2003 орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються. Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За приписами пункту 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 11, 71, 122, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 підвищення кваліфікації кадрів (код 13855594) на користь Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва заборгованість в сумі 18 518, 27 грн. (вісімнадцять тисяч п"ятсот вісімнадцять гривень двадцять сім коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку/
Суддя Є.В. Марич
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2015 |
Оприлюднено | 04.11.2015 |
Номер документу | 52936881 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Марич Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні