Ухвала
від 28.10.2015 по справі 910/20792/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

0,2

УХВАЛА

про повернення заяви

про порушення справи про банкрутство

28.10.2015справа № 910/20792/15

Суддя Пасько М.В., розглянувши матеріали

за заявою Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві

до товариства з обмеженою відповідальністю "ТПС УКРАЇНА"

(ідентифікаційний код 36337161)

про порушення справи про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

          Заявник звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ТПС УКРАЇНА" (ідентифікаційний код 36337161), у зв'язку з неможливістю останнього погасити заборгованість.

Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Пунктом 2 ч. 3 ст. 10 Закону встановлено, що безспірні вимоги кредиторів – грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Отже, факт безспірності цих вимог виникає з моменту ухвалення відповідного рішення суду.

Враховуючи те, що списання коштів з рахунку боржника здійснюється в безспірному порядку державною виконавчою службою, порушення справи про банкрутство можливе лише після відкриття виконавчого провадження державною виконавчою службою.

Як вбачається з поданої заяви заявник всупереч Закону не надав суду, наказу (виконавчого листа) на виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.04.13 у справі № 826/3725/13-а та постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження на підставі наказу (виконавчого листа), тобто ним не було вжито заходів для стягнення заборгованості, як того передбачає Закон.

Згідно до п. 4 ч. 1 ст. 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд суду не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви про порушення справи про банкрутство повернути її та додані до неї документи без розгляду, якщо заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою стаття 10 Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.

Також, суд звертає увагу заявника на те, що відповідно до п. 1.3 ст. 1 Податкового кодексу України, цей Кодекс не регулює питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", та погашення зобов'язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Крім того, суд вважає за доцільне зазначити, що Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є спеціальним законом та має пріоритет перед іншим законодавством при розгляді справ про банкрутство.

Враховуючи викладене вище, заява Державної податкової інспекції у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ТПС УКРАЇНА" (ідентифікаційний код 36337161) підлягає поверненню без розгляду.

Керуючись ст. 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

          УХВАЛИВ:

Заяву Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ТПС УКРАЇНА" (ідентифікаційний код 36337161) повернути без розгляду.

Повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.

Суддя М.В. Пасько

Дата ухвалення рішення28.10.2015
Оприлюднено04.11.2015
Номер документу52943403
СудочинствоГосподарське
Сутьбанкрутство

Судовий реєстр по справі —910/20792/15

Ухвала від 28.10.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Постанова від 23.09.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Доманська М.Л.

Ухвала від 10.09.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Доманська М.Л.

Ухвала від 17.08.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні