Ухвала
від 30.10.2015 по справі 712/12185/15-ц
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Справа № 712/12185/15-ц

Провадження № 6/712/856/15

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2015 року м. Черкаси

Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

Головуючого/судді - Троян Т.Є.

при секретарі - Шмагайло Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Соснівського районного суду м. Черкаси подання головного державного виконавця Черкаського районного управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження керівника боржника - юридичної особи Приватного підприємства «Терліс» ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України, до виконання зобов'язань, покладених на нього рішеннями органів державної влади,

В С Т А Н О В И В:

Головний державний виконавець Черкаського районного управління юстиції ОСОБА_1 звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження керівника боржника - юридичної особи Приватного підприєства «Терліс» ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України, до виконання зобов'язань, покладених на нього рішеннями органів державної влади.

Відповідно до положень статі 377-1 Цивільного процесуального кодексу України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженого з начальником відділу державної виконавчої служби.

Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Державний виконавець Бондар В.Г. в судовому засіданні підтримав подання та просив обмежити керівника боржника у праві виїзду за межі України.

Зі змісту подання вбачається, що на виконанні у Черкаському районному управлінні юстиції перебуває виконавче провадження №44985964 за вимогами ДПІ у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області №Ю1203-17У від 3.01.2014р., №Ю1203-17У від 20.05.2014р., №223/23-25-17-008 від 29.12.2014р., №Ю-1145-25У від 16.01.2015р. про стягнення суми недоїмки зі сплати єдиного внеску, штрафів і пені з ПП «Терліс» на користь державного бюджету в сумі 165 152,85 гривень.

З матеріалів подання вбачається, що станом на 26.10.2015р., коли державний виконавець звернувся до суду, зазначені вимоги ДПІ не виконані, боржник не вчиняє дій щодо ліквідації заборгованості.

З письмових доказів вбачається, що державним виконавцем, у порядку ст.ст. 5, 11 Закону України "Про виконавче провадження", направлено запити до ВДАІ УМВС України в Черкаській області, Управління Держземагентства у Черкаському районі Черкаської області, Державної інспекції сільського господарства в Черкаському районі Черкаській області, Будищенську сільску раду, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Реєстр прав власності на нерухоме майно, державний реєстр іпотек та заборон відчуження об'єктів нерухомого майна.

30.05.2014р. державним виконавцем направлено запит до Державної податкової служби України щодо надання інформації про номери рахунків, відкритих у банках та інших фінансових установах боржником. На зазначений запит Державною податковою службою України надано відповідь № НОМЕР_1 від 02.06.2014, відповідно до якої встановлено, що у боржника наявні відкриті рахунки у банківських установах ПАТ "Універсал банк", Полтавське ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк» та ПАТ "ВиЕйБі Банк".

Керуючись статтями 59, 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» та статтями 5, 11, 28, 52, 57, 65 Закону України «Про виконавче провадження», державним виконавцем винесено постанову про арешт коштів боржника від 01.11.2013р., що знаходяться на рахунках банківських установах ПАТ "Універсал банк", Полтавське ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк», та ПАТ "ВиЕйБі Банк". Згідно відповідей банківських установ, арешт на рахунки накладено, однак, кошти для виконання постанови на рахунках відсутні.

Статтею 33 Конституції України встановлено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

В силу статті 13 Загальної декларації прав людини кожна людина має право вільно пересуватися й обирати собі місце проживання в межах любої держави. Кожна людина має право залишати будь-яку країну, включаючи свою власну, і повертатися у свою країну.

Закон України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв'язання спорів у цій сфері.

Статтею 6 даного Закону встановлено вичерпний перелік підстав для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон, зокрема, коли громадянин України ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.

Відповідно до правила, встановленого ч. 2 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 6 вказаного Закону передбачено, що громадянин України, що має паспорт, може бути тимчасово обмежений у праві виїзду закордон у випадках, коли діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань, або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Окрім вказаного, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», також може бути тимчасово обмежений у праві виїзду закордон громадянин України, що ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.

Примусове виконання рішень судів в Україні покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначені у Законі України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 № 606-XIV.

За змістом п. 18 ч. 3 ст. 11 вказаного Закону державний виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Отже, Законом встановлено юридичні санкції у вигляді тимчасового обмеження у праві виїзду не за наявності факту невиконання зобов'язань, а при ухиленні боржника від їх виконання. Право державного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження права виїзду за межі України виникає винятково у випадку доведення фактів умисного ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням суду зобов'язань. Поряд з цим, про ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням обов'язків у виконавчому провадженні може свідчити невиконання ним своїх обов'язків, передбачених ч. 6 ст. 12 Закону України "Про виконавче провадження»", зокрема, утримання від вчинення дій, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; не надання у строк, встановлений державним виконавцем, достовірних відомостей про свої доходи та майно, у тому числі про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах; своєчасна явка за викликом державного виконавця; письмове повідомлення державному виконавцю про майно, що перебуває в заставі або в інших осіб, а також про кошти та майно, належні боржникові від інших осіб.

Як встановлено, згідно з відомостями, що містяться у загальному доступі у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що здійснюється відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", юридична особа ПП "Терліс" (код ЄДРПОУ 37960538) не перебуває у процесі припинення, зазначени види діяльності в сфері лісового господарства, консультування з питань комерційної діяльності й керування.

Вбачається, що юридична особа має відкриті рахунки у банківських установах (ПАТ "Універсал банк", Полтавське ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк» та ПАТ "ВиЕйБі Банк").

Проте на виконання вимог ДПІ у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області про стягнення суми недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ПП «Терліс» грошові кошти не перераховуються.

Керівником ПП "Терліс", згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців є ОСОБА_2 з 06.12.2011р.

За таких обставин, враховуючи тривале невиконання вимог ДПІ про стягнення на користь державного бюджетузначної суми грошових коштів, суд приходить до висновку про необхідність тимчасового обмеження керівника боржника - юридичної особи ПП «Терліс» ОСОБА_2 у праві на виїзд за межі України без вилучення паспортного документу до виконання зобов'язань перед державним бюджетом.

Керуючись ст. 208-210, 212, 377-1 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Подання головного державного виконавця Черкаського районного управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження керівника боржника - юридичної особи Приватного підприємства «Терліс» ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_2 у праві виїзду за межі України до виконання зобов'язань, покладених на нього рішеннями ДПІ у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області - задовольнити.

Встановити стосовно керівника боржника - юридичної особи Приватного підприємства «Терліс» громадянина України ОСОБА_2 ,ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_2, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу, до виконання зобов'язань перед державним бюджетом в сумі 165152,85 грн.

Копію ухвали направити для виконання до Відділу державної виконавчої служби Черкаського районного управління юстиції, Черкаського РВ УМВС України в Черкаському районі Черкаській області, Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення в порядку ч.2 ст.294 ЦПК України.

Головуючий: Т.Є. Троян

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення30.10.2015
Оприлюднено04.11.2015
Номер документу52966354
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —712/12185/15-ц

Ухвала від 28.12.2015

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Бондаренко С. І.

Ухвала від 18.12.2015

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Бондаренко С. І.

Ухвала від 09.12.2015

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Бондаренко С. І.

Ухвала від 10.12.2015

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Бондаренко С. І.

Ухвала від 30.10.2015

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Троян Т. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні