печерський районний суд міста києва
справа № 757/23898/13-к
(Пр. 1-кс-11204/13)
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 листопада 2013 року Печерський районний суд м. Києва в складі:
слідчого судді: Кирилюк І.В., при секретарі:Гурніку А.І., за участю: слідчого:Бенюха В.В., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання Старшого слідчого в ОВС ГСУ МВС України капітана міліції Бенюха В.В. про тимчасовий доступ до речей та документів, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в ОВС ГСУ МВС України капітан міліції Бенюх В.В. (далі - слідчий) за погодженням з Процесуальним керівником, старшим прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України радником юстиції Городовим О.А., звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення, що знаходяться у володінні Київської регіональної митниці (далі - особа у володінні якої знаходяться речі і документи).
В обґрунтування вказаного клопотання слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням МВС України проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.11.2012 року за № 32012200000000031, за фактами умисного ухилення від сплати податків і зборів, зловживання службовим становищем і службового підроблення за ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366 та ч. 2 ст. 364 КК України.
Крім того, слідчий в клопотанні зазначає, що оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення оригіналів документів, доступ до яких просить надати слідчий, клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів слід розглядати без виклику представника Київської регіональної митниці.
Проаналізувавши клопотання слідчого про розгляд клопотання за відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, та матеріали клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику представника Київської регіональної митниці, згідно ч. 2 ст. 163 КПК України, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення таких речей.
Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
В судовому засіданні слідчий Бенюх В.В. підтримав клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів з викладених у ньому підстав та просив його задовольнити.
Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.
Слідчим суддею встановлено, що Головним слідчим управлінням МВС України проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.11.2012 року за № 32012200000000031, за фактами умисного ухилення від сплати податків і зборів, зловживання службовим становищем і службового підроблення за ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366 та ч. 2 ст. 364 КК України, під час якого встановлено, що упродовж часу з листопада 2010 року по січень 2012 року на митну територію України з Туреччини та Китаю від імені іноземних фірм Piemonte (NZ) Limited (Level 5, 369, Queen street, Auckland, New Zealand) та WISE AGENCY L.P. (Suite 1,78 Montgomery Street, Edinburg, United Kingdom EH 7 5JA) на адресу підприємств ТОВ «Текско», ТОВ «Сумиреспект» та ТОВ «Сумитекстильторг» надходили товари: тканина та текстильні вироби, які доставлялись на митний пост Сумської митниці. Службові особи ТОВ «Текско», ТОВ «Сумиреспект» і ТОВ «Сумитекстильторг» з метою ухилення від сплати податків (мінімізації податкових зобов'язань) для здійснення митного оформлення надавали працівникам митниці підроблені офіційні документи: вантажні митні декларації з доданими до них пакувальними листами та рахунками-фактурами (Invoice), які містили неправдиві дані про ціну товару та код товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності.
Також, в ході розслідування кримінального провадження встановлено, що вищевказані службові особи на даний час, за попередньою змовою з посадовими особами Київської регіональної митниці, продовжують свою злочинну діяльність з використанням інших суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), а саме: - ТОВ «Баста трейд» (ЄДРПОУ 38703922), ТОВ «Родас-ЛТД» (код ЄДРПОУ 38698703), ТОВ «Еколайн-СТ» (код ЄДРПОУ 37882209), ТОВ «Кіпріада-Сан» (код ЄДРПОУ 38663534), ТОВ «Проф-Інвест» (код ЄДРПОУ 38620752), ПП «Будпостач» (код ЄДРПОУ 24267110), ТОВ «Інтерагротек» (код ЄДРПОУ 34181718) та ТОВ «Брокбудкепітал» (код ЄДРПОУ 37450960), які задіяні в злочинній схемі імпорту на територію України тканин та інших товарів з розмитненням цих вантажів шляхом подання підроблених офіційних документів (вантажні митні декларації з доданими до них пакувальними листами та рахунки-фактури (Invoice), що містять неправдиві дані про ціну товару та код товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності. Таким чином, при розмитненні товарів занижувались суми митних платежів, які підлягали сплаті до бюджету розмитнення.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що на адресу вказаних юридичних осіб з 22.10.2013 року по теперішній час в режимі імпорту на територію України через пункт пропуску Південної митниці надходить вантаж для проведення його подальшого розмитнення у митних постах (відділах митного оформлення, тощо) Київської регіональної митниці.
Для встановлення відповідності фактичної ціни та класифікації товару, ціни і коду товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, зазначеній у документах, наданих на митницю, та визначення сум несплаченого до бюджету ввізного мита і ПДВ виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, що стали підставою для митного оформлення вантажу за період з 22.10.2013 року по 30.10.2013 року, що перебувають у володінні Київської регіональної митниці. В інший спосіб довести вказані обставини неможливо.
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 8 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Аналізуючи викладене, враховуючи, що документи, до яких просить надати доступ слідчий, необхідні для встановлення відповідності фактичної ціни та класифікації товару, ціні і коду товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, зазначеній у документах, наданих на митницю, шляхом проведення комплексних судово-товарознавчих експертиз та визначення сум не сплаченого до бюджету ввізного мита і ПДВ, та з урахуванням того, що є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення таких документів, які стали підставою для митного оформлення вантажу за період з 22.102013 року по 30.10.2013 року, що знаходяться у володінні Київської регіональної митниці, беручи до уваги, що в інший спосіб довести вказані обставини неможливо, зважаючи на те, що інформація не є такою, доступ до якої заборонено, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання доступу до документів з наданням можливості їх вилучити є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 108, 159, 160, 163, 164, 166, 309 Кримінального процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання Старшого слідчого в ОВС ГСУ МВС України капітана міліції Бенюха В.В. про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Надати Старшому слідчому в ОВС ГСУ МВС України капітану міліції Бенюху В.В. дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які стали підставою для митного оформлення вантажу, що надходив в період з 22.10.2013 року по 30.10.2013 року на адресу ТОВ «Баста трейд» (ЄДРПОУ 38703922), ТОВ «Родас-ЛТД» (код ЄДРПОУ 38698703), ТОВ «Еколайн-СТ» (код ЄДРПОУ 37882209), ТОВ «Кіпріада-Сан» (код ЄДРПОУ 38663534), ТОВ «Проф-Інвест» (код ЄДРПОУ 38620752), ПП «Будпостач» (код ЄДРПОУ 24267110), ТОВ «Інтерагротек» (код ЄДРПОУ 34181718) та ТОВ «Брокбудкепітал» (код ЄДРПОУ 37450960) через пункти пропуску (митні пости) Південної митниці: вантажно-митних декларацій з доданими до них пакувальними листами та рахунки-фактури (Invoice), товарно-супровідних документів, договорів купівлі-продажу товару, договорів поруки, технічної документації на вантаж, запитів щодо визначення митної вартості товарів, рішень, протоколів про визначення митної вартості товару, дорожних відомостей, квитанцій (актів) про прийняття вантажів, декларацій постачальника про відповідність, сертифікатів якості та походження товарів, актів про проведення митного огляду товарів, платіжних доручень, комерційних рахунків-фактур, висновків державних органів влади про відповідність товару вимогам чинних нормативно-правових актів України, інших документів до вантажно-митної декларації на вказаний товар тощо, а також комп'ютерної техніки, магнітних, електронних, лазерних та інших носів інформації (документів), які містять відомості щодо поставки (ввезення) та митного оформлення зазначеного вантажу з можливістю їх вилучення, що перебувають у володінні Київської регіональної митниці.
Визначити строк дії ухвали тривалістю чотирнадцять календарних днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя І.В.Кирилюк
Підготовлено в 2 примірниках
Прим. 1 - справа № 757/23988/13-к
Прим. 2 - Старший слідчий в ОВС ГСУ МВС України капітан міліції Бенюх В.В.
Копія - Київська регіональна митниця.
01.11.2013 р.
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2013 |
Оприлюднено | 02.11.2015 |
Номер документу | 52996274 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Кирилюк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні