ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2015 року справа № 823/2027/15
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Каліновської А.В.,
при секретарі - Шалько І.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Кам'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в Черкаський окружний адміністративний суд з вищезазначеним позовом, в якому просить стягнути із ОСОБА_1 на користь бюджету через Кам'янську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Черкаській області податковий борг у сумі 305 грн. 98 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має непогашену заборгованість зі сплати пені, що позивач просить стягнути в судовому порядку.
Позивач повідомлений про час, дату та місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився, подав суду клопотання про розгляд справи без участі свого представника.
Відповідач повідомлений про час, дату та місце судового засідання, за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.14), в судове засідання не з'явився, про причину своєї неявки не повідомив, заперечення на позов не надав, а тому судовий розгляд справи проводився за його відсутності, на підставі наявних матеріалів справи.
Відповідно до частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.
Частиною першою статті 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Положеннями пп. 16.1.4 п. 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпункт 14.1.156 п. 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначає податкове зобов'язання як суму коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Податковим кодексом України визначено обов'язок відповідача як платника податків самостійно обчислювати суму податкового зобов'язання та зазначати її у податковій декларації, що в обов'язковому порядку подається до територіального податкового органу (ст.16). Відповідно до п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України грошове зобов'язання, що самостійно визначене платником податків, не оскаржується.
Згідно п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, визначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Пунктом 46.1 ст.46 Податкового кодексу України встановлено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
Судом встановлено, що 15.06.2012 відповідачем було подано декларацію про майновий стан і доходи за 2011 рік, згідно якої відповідач у 2011 році отримав дохід у вигляді успадкованого майна у сумі 46000 грн. Згідно із п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу України відповідач зобов'язаний був сплатити 5% від суми доходу, тобто 46000 грн. * 5% = 2300 грн.
У зв'язку із несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання, відповідно до п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, відповідачеві було надіслано податкову вимогу від 18.10.2012 №1/11.
Згідно із пп. 129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.
Відповідно до пп.129.3.1 п. 129.3 ст. Податкового кодексу України нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
Згідно із п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України, пеня, визначена пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Судом, встановлено, що заборгованість у сумі 2300 грн. є погашена. За несвоєчасну сплату грошового зобов'язання відповідачу було нараховано пеню у сумі 305 грн. 98 коп.
Як вбачається з облікової картки платника єдиного податку, податковий борг зі сплати пені відповідача становить 305 грн. 98 коп.
В матеріалах справи відсутні докази щодо сплати відповідачем вищевказаного податкового зобов'язання.
Положеннями п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення (п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 87.11 статті 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Беручи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки, не сплатив податковий борг, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення з відповідача заборгованості зі сплати пені у сумі 305 грн. 98 коп. та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11, 14, 70, 71, 94, 159 - 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (20830, АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через Кам'янську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Черкаській області (20800, Черкаська область, м. Кам'янка, вул. Декабристів, 2, ідентифікаційний код 39604066) податковий борг зі сплати пені у сумі 305 (триста п'ять) грн. 98 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя А.В. Каліновська
Повний текст постанови виготовлений 15.09.2015.
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2015 |
Оприлюднено | 03.11.2015 |
Номер документу | 53003028 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
А.В. Каліновська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні