Постанова
від 20.10.2015 по справі 824/1377/15-а
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2015 р. м. Чернівці cправа № 824/1377/15

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Спіжавки Г.Г.,

за участю:

секретаря судового засідання Григоряк У.С.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління ДФС у Чернівецькій області до Чернівецького управління публічного акціонерного товариства "Електро" про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях Головного управління ДФС у Чернівецькій області звернулася до суду з адміністративним позовом до Чернівецького управління публічного акціонерного товариства "Електро" про стягнення коштів з рахунків у банках на суму податкового боргу.

Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у відповідача заборгованості в розмірі 417656,40 грн., що виникла на підставі податкових декларацій, уточнюючих декларацій, податкових повідомлень-рішень.

Оскільки, станом на момент подання позову відповідачем не погашено податкової заборгованості, позивач звернувся до суду та, з урахуванням заяви про уточнення до позовної заяви, просить суд стягнути з відповідача кошти з рахунків у банках на загальну суму 417656,40 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач позов визнав, пояснив, що в зв'язку з відсутністю обсягів робіт з 2012 р. по 2015 р. склався важкий фінансовий стан на підприємстві, що призвело до виникнення податкового боргу.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали адміністративної справи, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні відносини, дійшов висновку про їх задоволення.

Судом встановлено, що за відповідачем обліковується заборгованість на загальну суму 417656,40 грн., а саме з податку на нерухоме майно, земельному податку з юридичних осіб, податку на доходи фізичних осіб.

Підставою виникнення боргу є податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податкове повідомлення-рішення з податку на доходи фізичних осіб, уточнюючі декларації з земельного податку, декларації з земельного податку, податкові повідомлення-рішення з земельного податку.

Заборгованість відповідача є узгодженою, так як в силу п. 56.11 ст. 56 ПК України, не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Щодо податкових повідомлень - рішень, винесених контролюючим органом, - в адміністративному чи судовому порядку їх відповідачем не оскаржено.

Податковим органом на адресу відповідача також направлялась податкова вимога №683 від 03.05.2012 р.

Однак, сума узгодженого податкового зобов'язання у розмірі 417656,40грн. відповідачем не сплачена.

Визначаючись щодо змісту заявлених вимог про стягнення податкового боргу з рахунків у банках обслуговуючих такого платника, суд виходить з наступного.

Стаття 67 Конституції України встановлює, що платник податків зобов'язаний вчасно й у повному розмірі сплачувати податки.

З метою реалізації обов'язків платника податків законодавчі акти встановлюють строки сплати податків.

Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п.п. 14.1.175 ст. 14 ПК України).

Обов'язок сплати податків платником податків передбачений і п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, відповідно до якого платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).

Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України визначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59 ПКУ).

Згідно п. 59.4 ст. 59 ПК України податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.5 ст. 59 Кодексу передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Стаття 95 ПК України в п. 95.1 передбачає, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.2. ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Таким чином, борг відповідача підлягає стягненню.

Як визначає п. 95.3 ст. 95 ПК України - стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

На час розгляду справи судом доказів сплати вказаної суми заборгованості перед бюджетом відповідачем не надано. Разом з тим, відповідач визнав позовні вимоги щодо стягнення даної податкової заборгованості.

Частиною 3 статті 136 КАС України визначено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову під час судового розгляду ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112 цього Кодексу.

Згідно частини 3 статті 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи встановлені обставини справи та вищезазначені положення чинного законодавства України, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, визнаються відповідачем, а тому підлягають задоволенню.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

В силу наведених вище обставин, суд задовольняє адміністративним позов.

На підставі викладеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути кошти з Чернівецького управління публічного акціонерного товариства "Електро" (код ЄДРПОУ 00132629), який має податковий борг, з рахунків платника податків у банках на загальну суму податкового боргу - 417 656, 40 грн., з них 510 грн. - до Державного бюджету України та 417 146,40 грн. - до місцевого бюджету м. Чернівці.

У відповідності до ст.ст. 185-186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, проголошення вступної та резолютивної частини рішення, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дні отримання копії постанови.

Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмовити у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Г.Г. Спіжавка

Постанова в повному обсязі складена 26 жовтня 2015 р.

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.10.2015
Оприлюднено04.11.2015
Номер документу53003828
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —824/1377/15-а

Ухвала від 06.11.2015

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Спіжавка Георгій Георгійович

Ухвала від 20.10.2015

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Спіжавка Георгій Георгійович

Постанова від 20.10.2015

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Спіжавка Георгій Георгійович

Ухвала від 10.07.2015

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Спіжавка Георгій Георгійович

Ухвала від 25.06.2015

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Спіжавка Георгій Георгійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні