Справа № 177/1431/15-ц
Провадження № 2-о/177/39/15
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
16 жовтня 2015 року
Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Приміч Г. І.
за участі: секретаря Ференц Я. З.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Управління Держземагенства у Криворізькому районі Дніпропетровської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
В С Т А Н О В И В:
Представник заявника за довіреністю ОСОБА_2 29.05.2015 року звернувся до суду з заявою, в якій просив встановити факт належності ОСОБА_1 правовстановлюючого документу - Державного акту про право власності на земельну ділянку площею 3,060 га, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Веселівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, серії НОМЕР_1, виданого на підставі розпорядження голови Криворізької районної державної адміністрації № 756-р від 26.08.2003 року на ім'я ОСОБА_1.
В обґрунтування заявлених вимог вказував, що заявник є власником вище вказаної земельної ділянки, яка їй належить на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2, який виданий на підставі розпорядження голови Криворізької районної державної адміністрації № 756-р від 26.08.2003 року та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 010412104855.
Під час заповнення бланку вищевказаного Державного акту по-батькові заявника було зроблено помилку, а саме замість правильного по-батькові «ОСОБА_1» було помилково зазначено «ОСОБА_1». При отриманні оригіналу вищевказаного Державного акту заявник не звернула уваги на дану помилку.
Заявник звернулася до Управління Державного земельного агентства України в Криворізькому районі Дніпропетровської області з метою виправлення помилки в державному акті на землю, оскільки вказана обставина перешкоджає їй реалізувати свої права на вказану земельну ділянку, але у виправленні помилки їй було відмовлено.
Оскільки в зазначеному Державному акті на право приватної власності на землю була допущена помилка в написанні по-батькові заявника, що позбавляє її права вільно розпоряджатися власним майном, а в позасудовому порядку зробити це неможливо, заявник просила встановити факт належності цього акту саме їй.
Заявник в судове засідання не з'явилася, представник заявника ОСОБА_2 надав заяву про розгляд справи за його відсутності, заявлені вимоги підтримував (а.с. 6,26).
Представник заінтересованої особи - Управління Держземагенства у Криворізькому районі Дніпропетровської області в судове засідання не з'явився, надали заяву про розгляд справи за відсутності представника (а.с.17).
В зв'язку з неявкою в судове засіданні всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, давши оцінку доказам, дійшов висновку, що вимоги заявника підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних законних підстав.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Пунктом 12 Постанови Пленуму ВСУ від 31 березня 1995 року N 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Пленуму ВСУ від 25.05.1998 року N 15), при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Судом встановлено, що 22.07.2004 року на підставі розпорядження голови Криворізької районної державної адміністрації № 756-р від 26.08.2003 року було видано державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 010412104855, а саме на земельну ділянку площею 3,060 га, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Веселівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, який був виданий на ім'я «ОСОБА_1» (а.с. 7).
Вказана земельна ділянка в Управлінні Державного земельного агентства України в Криворізькому районі Дніпропетровської області зареєстрована на ім'я ОСОБА_1 (а.с.25).
При зверненні заявника до Управління Державного земельного агентства України в Криворізькому районі Дніпропетровської області з метою виправлення помилки в державному акті на землю, у виправленні помилки їй було відмовлено (а.с.1).
Відповідно до ст.ст.5,6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року (із змінами та доповненнями) у Державному реєстрі прав, зокрема, органами державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку, реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення.
Державна реєстрація на нерухоме майно, в порядку визначеному вказаним Законом здійснюється з 01.01.2013 року, а до вказаної дати державна реєстрація права власності земельної ділянки здійснювалась територіальними органами земельних ресурсів.
Судом встановлено, що дійсно, у Державному акті серії НОМЕР_1, на право приватної власності на землю, виданому на ім'я ОСОБА_1 допущено помилку в написанні її по-батькові, оскільки з копії паспорту, копії ідентифікаційного номеру заявника, вбачається, що її вірне по-батькові «ОСОБА_1», а не «ОСОБА_1» як помилково зазначено у Державному акті (а.с. 4,5,7).
Таким чином, викладені обставини призвели до виникнення перешкод в здійсненні права власності та подальшій реалізації заявником свого права в силу закону, які можуть бути усунені лише в судовому порядку, адже внести виправлення чи застереження в правовстановлюючий документ у позасудовому порядку є неможливим, бо на жоден з органів, які здійснювали реєстрацію права власності на земельну ділянку та видачу документів на нього не покладено повноважень щодо виправлення описок в них.
Відповідно до ч.1 ст.234 ЦПК України в порядку окремого провадження розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п.5 ч.2 ст. 234 та п.5 ч,1 ст. 256 ЦПК України та роз'яснень, викладених у п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.
Факт належності ОСОБА_1 правовстановлюючого документу - державного акта на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1, який був виданий 22.07.2004 року на підставі розпорядження голови Криворізької районної державної адміністрації № 756-р від 26.08.2003 року підтверджується самим фактом наявності вказаного Державного акту у заявника (а.с.7), відомостями з Управління Державного земельного агентства України в Криворізькому районі Дніпропетровської області, де прізвище та ім'я власника земельної ділянки співпадають (а.с.25) та витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 12.09.2014 року, де зазначено вірне прізвище, ім'я заявника (а.с.11-12).
Оскільки судом встановлено, що встановлення факту належності вказаного документу необхідно заявнику з метою реалізації її прав на земельну ділянку, а організації, які здійснювали оформлення та видачу Державного акту не мають можливості внести в нього виправлення, тому суд з метою усунення порушень прав заявника, вважає за необхідне встановити факт, що Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 виданий 22.07.2004 року на підставі розпорядження голови Криворізької районної державної адміністрації № 756-р від 26.08.2003 року, на земельну ділянку площею 3,060 га, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Веселівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області виданий на ім'я ОСОБА_1 належить ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст. 212-215, 256-257, 259 ЦПК України, суд; -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа - Управління Держземагенства у Криворізькому районі Дніпропетровської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, - задовольнити.
Встановити факт, що Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 виданий 22.07.2004 року на підставі розпорядження голови Криворізької районної державної адміністрації № 756-р від 26.08.2003 року, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 010412104855, на земельну ділянку площею 3,060 га, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Веселівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області виданий на ім'я ОСОБА_1 належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2015 |
Оприлюднено | 04.11.2015 |
Номер документу | 53034185 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Приміч Г. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні