ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"02" листопада 2015 р. Справа № 903/1008/15 за заявою ліквідатора ТзОВ В«Нектар-ПлюсВ» ОСОБА_1
про банкрутство ТзОВ В«Нектар-ПлюсВ»
Суддя М. С. Шум
встановив: ухвалою господарського суду від 29.09.2015 року в порядку ст. 95 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» порушено провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Нектар-Плюс», розгляд справи в судовому засіданні призначено на 06.10.2015 року, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, заборонено товариству та власнику його майна відчужувати основні засоби та предмети застави.
30.09.2015 року оприлюднено на офіційному сайті Вищого господарського суду України повідомлення про порушення справи про банкрутство ТзОВ «Нектар-Плюс» (а.с. 56).
Постановою суду від 06.10.2015 року визнано банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю В«Нектар ПлюсВ» (вул. Незалежності, 44, м.Ковель, Волинська область, код ЄДРПОУ 30739470), відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю «Нектар-Плюс» призначено ОСОБА_1.
07.10.2015 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури ТзОВ «Нектра-Плюс».
29.10.2015 року від Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області надійшла заява від 21.10.2015 року №10714/03-10.1-015 про визнання кредиторських вимог до банкрута на суму 6 967 900 грн. 55 коп.
Відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Відповідно до ст. ст. 23, 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути. Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника. Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Відповідно до ст. 7 ЗУ "Про судовий збір" ставка судового збору за заяву кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом становить 2 розміри мінімальної заробітної плати.
З 01.09.2015 року набрав чинності ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" в т. ч. в новій редакції викладено ст. 5 ЗУ "Про судовий збір".
Відповідно до ст. 5 ЗУ "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:
1) позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі;
2) позивачі - у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також смертю фізичної особи;
3) позивачі - у справах про стягнення аліментів;
4) позивачі - у справах щодо спорів, пов'язаних з виплатою компенсації, поверненням майна, або у справах щодо спорів, пов'язаних з відшкодуванням його вартості громадянам, реабілітованим відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні";
5) особи, які страждають на психічні розлади, та їх представники - у справах щодо спорів, пов'язаних з розглядом питань стосовно захисту прав і законних інтересів особи під час надання психіатричної допомоги;
6) позивачі - у справах про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення;
7) громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб;
8) інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
9) інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів;
10) позивачі - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
11) виборці - у справах про уточнення списку виборців;
12) військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків;
13) учасники бойових дій, Герої України - у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав;
14) позивачі - у справах у порядку, визначеному статтею 12 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту";
15) фізичні особи (крім суб'єктів підприємницької діяльності) - кредитори, які звертаються з грошовими вимогами до боржника щодо виплати заборгованості із заробітної плати, зобов'язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, виплати авторської винагороди та аліментів, - після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом.
Ковельською ОДПІ до заяви про кредиторські вимоги від 21.10.2015 року №10714/03-10.1-015 докази сплати судового збору за подання відповідної заяви не долучено.
Відповідно до п. 20 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 року №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI)" у разі виявлення недоліків заяви конкурсних кредиторів господарський суд відповідною ухвалою зобов'язує заявника усунути їх в установлений судом строк. Якщо у цей строк недоліки усунуто, господарський суд приймає заяву та призначає її до розгляду, а в іншому випадку - повертає заяву, про що виносить ухвалу.
При цьому, суд зазначає реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів УДКСУ у м.Луцьку Волинської обл.
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009628
Банк отримувача ГУДКCУ у Волинській області
Код банку отримувача (МФО) 803014
Рахунок отримувача 31219206783002
Код класифікації доходів бюджету 22030001 "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)"
Призначення платежу (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 8 ЗУ В«Про судовий збірВ» , ст. ст. 23, 24, 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , ст. 86 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, -
У Х В А Л И В :
Зобов'язати Ковельську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Волинській області в строк до 13.11.2015 року подати суду: докази сплати судового збору за подання відповідної заяви; докази надіслання заяви ліквідатору банкрута (оригінал поштової квитанції та опис вкладення у цінний лист).
Повідомити заявника, що невиконання вимог ухвали суду тягне за собою повернення відповідної заяви без розгляду.
Суддя М. С. Шум
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2015 |
Оприлюднено | 06.11.2015 |
Номер документу | 53056858 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Шум Микола Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні