Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
30 жовтня 2015 р. справа № 812/884/15
Суддя Донецького апеляційного адміністративного суду Блохін А.А., розглянув апеляційну скаргу Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2015 року про залишення позовної заяви без розгляду у справі № 812/884/15 за позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства «Новий формат плюс» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за порушення нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2012 році у розмірі 32715,39 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
28 жовтня 2015 року до Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла справа з апеляційною скаргою Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2015 року про залишення позовної заяви без розгляду у справі № 812/884/15 за позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства «Новий формат плюс» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за порушення нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2012 році у розмірі 32715,39 грн.
Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав. Відповідно до вимог частини 3 статті 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
За приписами ч. 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Копію оскаржуваної ухвали, апелянт отримав 04.09.2015 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 43).
Апеляційна скарга на оскаржувану ухвалу суду відповідно до штемпелю на поштового конверту надіслана на адресу суду першої інстанції 12.10.2015 року, тобто з порушенням строку.
В матеріалах справи міститься клопотання Відділення про поновлення строку для звернення з апеляційною скаргою, в якому апелянт зазначає про великий обсяг претензійно – позовної роботи за 2014 рік, у зв'язку з чим пропущено строк на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції.
Апеляційний суд відзначає, що навантаження в роботі не є поважною причиною пропуску строку апеляційного оскарження вищезазначеної ухвали.
Також апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав. Відповідно ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Апелянт квитанцію про сплату судового збору не надав. Докази, які б підтверджували наявність пільг щодо сплати судового збору, в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до вимог ст.3 Закону України “Про судовий збір” в даному випадку об'єктом справляння судового збору є апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції прийнятої в порядку передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Судовий збір сплачується як у безготівковій так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку та справляється за місцем розгляду справи.
У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку.
Відповідно до частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” пункт 3.2 за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору встановлюється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги. За подання до адміністративного суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу повинен сплачуватися судовий збір у розмірі 1218,00 грн.
Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв`язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
Таким чином, апелянту потрібно сплатити судовий збір у розмірі 1218,00 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів Краматор.УК/м Краматорськ/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944338; банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій обл.; код банку отримувача (МФО) 834016; рахунок отримувача 31211206781059; код класифікації доходів бюджету 22030001; призначення платежу Судовий збір, за апеляційною скаргою Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Донецький апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34511611 та надати оригінал квитанції про сплату судового збору шляхом надіслання її на адресу Донецького апеляційного адміністративного суду.
З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення вказаних недоліків, а саме, необхідно вказати інші підстави для поновлення строку апеляційного оскарження ухвали суду, а також оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 1218,00 грн.
Керуючись статтями 108, 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2015 року про залишення позовної заяви без розгляду у справі № 812/884/15 - залишити без руху.
Встановити Луганському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, для усунення недоліків апеляційної скарги а саме, необхідно вказати інші підстави для поновлення строку апеляційного оскарження ухвали суду, а також надати оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 1218,00 грн.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Роз'яснити скаржнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження, що позбавляє апелянта права повторного звернення до апеляційного суду з цього питання.
Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя А.А. Блохін
Суд | Донецький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2015 |
Оприлюднено | 06.11.2015 |
Номер документу | 53061355 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Блохін Анатолій Андрійович
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Блохін Анатолій Андрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні