Рішення
від 19.10.2010 по справі 2-6036/10
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

м. Кривий Ріг, вул. Невська, 3, 50029, (0564) 53-50-84

Справа № 2-6036/10

Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу у складі:

Головуючого судді Пустовіт О.Г.

При секретарі Нестеренко Г.М.

Розглянув у відкритому судовому засіданні у залі судового засідання цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Індустріально-Експортний Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в:

Позивач ПАТ «Індустріально-Експортний Банк» звернулось до суду с позовом про стягнення заборгованості з ОСОБА_1

В обґрунтування своїх позовних вимог, представник позивача вказала, що 19 грудня 2007 року позивач з відповідачем ОСОБА_1 уклали договір № 269/7336052, про надання кредиту. Згідно договору «Індустріально-Експортний Банк» надав ОСОБА_1 кредит у сумі 9000,00 гривень. Відповідно до Договору ОСОБА_1 зобов'язалась повернути наданий кредит, сплатити процентну винагороду 19 % річних, та процентну винагороду 1,32 %. Однак відповідач свої зобов'язання належним чином не виконувала, в зв'язку з чим станом на 4 серпня 2010 року його заборгованість перед ПАТ «Індустріально-Експортний Банк» склала 13363,43 гривень, з яких: заборгованість за позичковим рахунком - 1250,00 гривень; прострочена заборгованість по кредиту - 5468,99 гривень; заборгованість по відсоткам - 132,92 гривень; прострочена заборгованість по відсоткам -2341,80 гривень; заборгованість по комісії - 148,42 гривень; прострочена заборгованість по комісії - 2514,03 гривень; заборгованість по пені за несвоєчасне погашення кредит, процентної та комісійної винагороди - 1507,28 гривень.

В судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримала та просила позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги не визнала.

Судом встановлено, що 19 грудня 2007 року позивач з відповідачем ОСОБА_1 уклали договір № 269/7336052, про надання кредиту. Згідно договору «Індустріально-Експортний Банк» надав ОСОБА_1 кредит у сумі 9000,00 гривень. Відповідно до Договору ОСОБА_1 зобов'язалась повернути наданий кредит, сплатити процентну винагороду 19 % річних, та процентну винагороду 1,32 %. Однак відповідач свої зобов'язання належним чином не виконувала, в зв'язку з чим станом на 4 серпня 2010 року його заборгованість перед ПАТ «Індустріально-Експортний Банк» склала 13363,43 гривень, з яких: заборгованість за позичковим рахунком - 1250,00 гривень; прострочена заборгованість по кредиту - 5468,99 гривень; заборгованість по відсоткам - 132,92 гривень; прострочена заборгованість по відсоткам -2341,80 гривень; заборгованість по комісії - 148,42 гривень; прострочена заборгованість по комісії - 2514,03 гривень; заборгованість по пені за несвоєчасне погашення кредит, процентної та комісійної винагороди - 1507,28 гривень.

Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Приписами ч. 1 ст. 553 ЦК України встановлено, що за договором поруки поручитель поручається перед кредитором, боржника за виконання ними своїх обов'язків. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.

Згідно ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк зобов'язується надати грошові кошти позичальникові у розмірі та на умовах встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на необхідність задоволення позову публічного акціонерного товариства «Індустріально-Експортний Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Керуючись ст. 1054 ЦК України, ст. ст. 4, 213, 215, 224 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов публічного акціонерного товариства «Індустріально-Експортний Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за кредитним договором - заявою в сумі 13363 гривень 43 копійки на користь публічного акціонерного товариства «Індустріально-Експортний Банк» та 133,63 гривень судових витрат, та витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи 120,00 гривень.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення усіма учасниками процесу в Апеляційний суд Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Пустовіт О.Г.

СудЖовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення19.10.2010
Оприлюднено06.11.2015
Номер документу53091445
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-6036/10

Рішення від 06.10.2010

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Олефіренко Н. О.

Ухвала від 24.11.2010

Цивільне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Кобеляцька-Шаховал І. О.

Рішення від 19.10.2010

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Пустовіт О. Г.

Рішення від 29.06.2010

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Лаврушин О. М.

Ухвала від 30.09.2010

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

Рішення від 03.12.2010

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

Ухвала від 16.09.2010

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

Ухвала від 20.10.2010

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

Ухвала від 03.11.2010

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

Ухвала від 17.12.2010

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні