Рішення
від 27.10.2015 по справі 908/4723/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 35/112/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.10.2015 Справа № 908/4723/15

Суддя господарського суду Запорізької області Топчій О.А.

при секретарі Коцар А.О.

За участю представників сторін:

Від позивача - ОСОБА_1, довіреність №01/02-17/86 від 23.07.2014р.

Від відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

За позовом Запорізької міської ради, м. Запоріжжя

до Товариства з обмеженою відповідальністю В«Джерк-ЛТДВ» , м Запоріжжя

про внесення змін до договору оренди землі №040626101131 від 20.12.2006р.

ВСТАНОВИВ:

27.08.2015р. до господарського суду Запорізької області з позовною заявою звернулася Запорізька міська рада до Товариства з обмеженою відповідальністю В«Джерк-ЛТДВ» про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.

Позивач, обґрунтовуючи свій позов, посилається на те що, між Запорізькою міською радою та ТОВ В«Джерк-ЛТДВ» укладено договір оренди земельної ділянки, за умовами якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Культурна, 171 , для розташування розважального комплексу.

03.03.2008р. Запорізькою міською радою було прийнято рішення № 79 В«Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста ЗапоріжжяВ» .

27.07.2011р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 16 В«Про затвердження розмірів орендної плати земельної ділянки певного функціонального призначення у м. ЗапоріжжяВ» , згідно якого встановлені коефіцієнти, відповідно до яких визначається розмір орендної плати.

Запорізькою міською радою 26.06.2012р. прийнято рішення № 37 В«Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 № 16 В«Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у місті ЗапоріжжяВ» , яким встановлено, що для всіх земельних ділянок, крім пунктів, наведених в додатку, застосовується коефіцієнт 3.

Таким чином, у відповідності до умов, визначених п. 12 Договору, з'явилася необхідність внесення змін до договору, оскільки підвищилась нормативна грошова оцінка земельної ділянки, а також орендодавцем прийнято рішення, яким встановлено коефіцієнт, відповідно до якого визначається розмір орендної плати.

15.05.2015р. Запорізькою міською радою на адресу відповідача було направлено пропозицію № 01/02-32/01464 В«Про внесення змін до договору оренди земліВ» , в якій відповідачу було запропоновано викласти в новій редакції пункти 5, 9, 11, 12 договору, шляхом підписання додаткового договору. Проте відповідач на лист не відреагував, додаткової угоди про внесення змін не уклав, що призвело до недоотримання бюджетом орендної плати за користування земельною ділянкою та стало підставою для звернення позивача до суду за захистом своїх порушених прав. В своїх позовних вимогах Запорізька міська рада просить:

змінити п. 5 Договору оренди землі, зареєстрованого 20 грудня 2006 за

№ 040626101131, укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з

обмеженою відповідальністю «Джерк-ЛТД», щодо земельної ділянки площею 0,0457 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Культурна, 171, надана для розташування розважального комплексу, виклавши його в такій редакції:

« 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 670 455 грн. 56 коп. в цінах 2015 року»».

змінити п. 9 договору оренди землі, зареєстрованого 20 грудня 2006 за № 040626101131, укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Джерк-ЛТД», щодо земельної ділянки площею 0,0457 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Культурна, 171, надана для розташування розважального комплексу, виклавши його в такій редакції:

« 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 20 113 грн. 67 коп., що складає 3 % від нормативної грошової оцінки землі за календарний рік в цінах 2015 року», а також стягнути з відповідача судовий збір.

27.08.2015р. автоматизованою системою документообігу господарського суду здійснено розподіл справ між суддями та визначено позовну заяву до розгляду судді Топчій О.А.

Ухвалою від 28.08.2015р. судом порушено провадження у справі № 908/4723/15 та присвоєно вищевказаній справі номер провадження 35/112/15. У сторін витребувані документи, які необхідні для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи по суті, судове засідання призначено на 22.09.2015р. о/об 10 год. 30 хв.

22.09.2015р. у судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судове засіданні 22.09.2015р. не з'явився, відзив на позовну заяву не надав, вимоги ухвали суду від 28.08.2015р. не виконав, про причини неможливості з'явитись у судове засідання суд не повідомив. Ухвалою суду від 22.09.2015р. розгляд справи відкладено на 27.10.2015р.

В судовому засіданні 27.10.2015р. представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Просить змінити п. 5 та п. 9 договору оренди землі, а також стягнути з відповідача на його користь сплачений судовий збір в розмірі 1218 грн.

В судове засідання 27.10.2015р. представник відповідача повторно не з'явився, про причини неможливості з'явитись в судове засідання суд не повідомив, про час та місце судового засідання був повідомлений вчасно та належним чином.

Згідно з п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. В«Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанціїВ» в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

На адресу відповідача, якою, згідно з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців є: 69104 Запорізька область м. Запоріжжя вул. Чумаченка буд. 7-а, направлялися ухвала суду про порушення провадження у справі від 28.08.2015р. та ухвала про відкладення розгляду справи від 22.09.2015р.

Зазначені ухвали станом на день розгляду справи на адресу суду не поверталися.

В п. 3.9.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. зазначено, що у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи, що відповідач належним чином повідомлений про час та місце судового засідання, матеріали справи містять достатньо доказів для вирішення справи по суті, суд вважає можливим розглядати справу за відсутності представника відповідача, за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст. 75 ГПК України та за заявою представника позивача без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.

В судовому засіданні 27.10.2015 р., на підставі ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, документи, надані сторонами додатково, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, між Запорізькою міською радою (далі - орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю В«Джерк - ЛТДВ» (далі - орендар) укладено договір оренди землі (далі договір).

Відповідно до п. 1 договору орендодавець, відповідно до рішення двадцять третьої сесії п'ятого скликання Запорізької міської ради № 32/252 від В« 28В» липня 2006р., надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування розважального комплексу, яка знаходиться: м. Запоріжжя, вул. Культурна, 171 .

Згідно п. 19 договору передача земельних ділянок орендарю здійснюється на умовах, що визначені у договорі, за актом прийому-передачі земельної ділянки, який підписується сторонами і є невід'ємним додатком до договору. Передача земельної ділянки орендарю здійснюється в п'ятиденний термін після державної реєстрації цього договору за актом її прийому-передачі.

Договір зареєстрований у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства В«Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсахВ» 20.12.2006р. за № 040626101131.

Факт передачі позивачем в оренду відповідачу земельної ділянки кадастровий № 2310100000:03:024:0032 загальною площею 0,0457 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Культурна, 171 , підтверджується актом приймання-передачі земельних ділянок від 20.12.2006р., який підписано і скріплено печатками позивача і відповідача.

Згідно п. 2 договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,0457 га.

Пунктом 5 договору передбачено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 164158 грн. 97 коп., в цінах 2006 року.

Згідно з пунктами 9-11 договору орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 328,31 грн. на протязі строку будівництва об'єкта, у розмірі 1641,59 грн. з дня введення об'єкту до експлуатації за календарний рік в цінах 2006р. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням індексу інфляції. Орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Комунарського району 33210812600005 в управлінні Держказначейства у Комунарському районі, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677119, код 13050200.

Відповідно до п. 12 договору розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, у тому числі внаслідок інфляції;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;

- прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати;

- в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до п. 8 договору, він укладається на двадцять років.

На час розгляду судом даної справи договір не скасований, не визнаний недійним, його дія не припинилася, отже, умови договору оренди земельної ділянки є чинними.

Відповідно до статті 13 Закону України В«Про оренду земліВ» , договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Згідно ст. 15 Закону України В«Про оренду земліВ» істотними умовами договору оренди землі, зокрема, є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону України В«Про оренду земліВ» розмір, форма і строки внесення орендної плати на землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, яким регулюються питання, в тому числі й орендної плати за земельні ділянки.

Як визначено у пп. 14.1.136 Податкового кодексу України, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі у розділі XII - орендна плата).

Відповідно до пп. 14.1.147 Податкового кодексу України, плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності;.

Згідно з пп. 270.1.1 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Базою оподаткування відповідно до пп. 271.1.1 Податкового кодексу України є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.

Згідно з п. 271.2 Податкового кодексу України рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Підпунктом 288.5.1 Податкового кодексу України зазначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Таким чином, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності є загальнодержавним податком, мінімальний граничний розмір якого регулюється Податковим кодексом України. Зокрема, розмір річної орендної плати для земельних ділянок несільськогосподарського призначення не може бути меншим 3-х відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

За приписами ч. ч.1, 3 ст. 18, ч. 1 ст. 20 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".

За результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація.

Частинами 1, 3 статті 23 Закону України "Про оцінку земель" встановлено, що технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Таким чином, нормативна грошова оцінка земельних ділянок не залежить від волевиявлення сторін договору оренди землі, а є способом регулювання державою плати за користування землею. Зміна нормативної грошової оцінки земельних ділянок не може ототожнюватися як зміна розміру орендної плати, а є лише її передумовою.

В той же час, вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин, а також затвердження конкретних ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України віднесено пунктом 35 частини 1 статті 26 Закону України В«Про місцеве самоврядування в УкраїніВ» до виключеної компетенції сільської, селищної, міської рад, яка реалізується шляхом прийняття відповідних рішень на пленарних засіданнях ради.

На вимогу ст. 59 Закону України В«Про місцеве самоврядування в УкраїніВ» міська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які згідно до Конституції України є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Виходячи з наведених положень законодавства, затвердження нормативної грошової оцінки землі, ставок земельного податку та розміру орендної плати відноситься до виключної компетенції відповідної місцевої ради. При цьому, мінімальний граничний розмір орендної плати залежить від розміру земельного податку, який, у свою чергу, обчислюється від нормативної грошової оцінки землі.

Рішенням Запорізької міської ради від 03.03.2008 р. № 79 В«Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста ЗапоріжжяВ» було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя, виконану українським ДНДІПМ В«ДніпромістоВ» , затверджено базову вартість 1 кв.м. землі у розмірі 190,18 грн. із врахуванням індексації нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2008 р., значення коефіцієнтів місцерозташування та впливу локальних факторів, а також впроваджено оподаткування земель міста на підставі нової нормативної грошової оцінки.

Матеріали справи не містять та сторонами по справі не надано будь - яких документів щодо скасовування, відміни, зміни чи доповнювання відносно рішення Запорізької міської ради № 79 від 03.03.2008р.

27.07.2011р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 16 В«Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. ЗапоріжжяВ» , згідно з яким встановлено коефіцієнти, відповідно до яких визначається розмір орендної плати.

26.06.2012р. Запорізькою міською радою прийняте рішення № 37 В«Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 № 16 В«Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у місті ЗапоріжжяВ» , яким затверджено коефіцієнт «К», згідно якого визначається розмір орендної плати, для всіх земельних ділянок м. Запоріжжя, крім пунктів, наведених в рішенні, в розмірі 3.

Вказане рішення № 37 було оприлюднене та набрало чинності 01.01.2013 р.

Головним управлінням Держземагенства у Запорізькій області надано витяг щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка є предметом укладеного між сторонами договору оренди землі. Відповідно до цього витягу станом на 20.04.2015 р. нормативна грошова оцінка земельної ділянки кадастровий номер 2310100000:03:024:0032 по вул. Культурна, 171 у м. Запоріжжя складає 670455,56рн. (а.с. 27)

Таким чином, розмір земельного податку для вказаної земельної ділянки складає 6704,56 грн. (1% від нормативної грошової оцінки), а орендна плата складає : 20113,67 грн. (6704,56 грн. х 3, де 3- коефіцієнт «К», згідно якого визначається розмір орендної плати). У зв'язку з прийняттям вищевказаного рішення, Запорізька міська рада звернулась до Товариства з обмеженою відповідальністю В«Джерк-ЛТДВ» з пропозицією від 13.05.2015р. № 01/02-32/01464 про внесення змін до договору оренди землі від 20.12.2006р. за № 040626101131 шляхом викладення пункту 5 договору та п. 9 договору в наступних редакціях: В« 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 670 455 грн. 56 коп. в цінах 2015 року»В» ; В« 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 20 113 грн. 67 коп., що складає 3 % від нормативної грошової оцінки землі за календарний рік в цінах 2015 року»В» До пропозиції було додано розрахунок нового розміру орендної плати та проект додаткового договору.

Як зазначено в п. 2.19 постанови Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011р. «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Рішення Запорізької міської ради від 26.06.2012 р. № 37 В«Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 р. № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. ЗапоріжжяВ» не визнавалось недійсними в судовому прядку, не скасовувалось та є чинним.

Отже, запропоновані відповідачу для внесення змін у договір розміри нормативної грошової оцінки землі та орендної плати відповідають вимогам чинного законодавства та рішенням Запорізької міської ради від 03.03.2008 р. № 79, від 26.06.2012 р. № 37.

Проте, пропозиція позивача залишена відповідачем без задоволення, станом на час звернення з позовною заявою до суду, відповідачем не здійснено заходів щодо внесення запропонованих змін до договору. Відповідну додаткову угоду також не укладено.

Відповідно до ст. 11 Господарського процесуального кодексу України особи, які одержали пропозицію про зміну чи розірвання договору, відповідають на неї не пізніше 20 днів після одержання пропозиції. У разі недосягнення згоди щодо зміни чи розірвання договору, а також у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення господарського суду.

Аналогічні приписи містяться й в п. 32 договору: зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до приписів ст. 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 654 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна або розірвання договору вчинюється в такій самій формі, що й договір, який змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає зі звичаїв ділового обороту.

Згідно зі ст. 188 Господарського кодексу України, зміна господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну або розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

В пункті 2.19 постанови Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011р. «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» зазначено, що статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 ГК України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору. Якщо зі зміною граничного розміру орендної плати таку ж зміну до договору оренди в установленому законом порядку не внесено, то застосуванню підлягає відповідна умова договору.

Згідно зі статтею 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. У разі не досягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Таким чином, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом.

Крім того, сторонами в договорі оренди передбачена можливість перегляду орендної плати у разі прийняття орендодавцем рішення про збільшення орендної плати, а оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то зміна розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Отже, вимоги позивача про внесення змін у пункти 5,9 договору оренди земельної ділянки, зареєстрованому в ЗРФ ДП «Центр ДЗКДКУЗР» 20.12.2006р. за № 040626101131 в частині нормативної грошової оцінки землі та розміру орендної плати суд вважає законними, обґрунтованими та документально підтвердженими, а тому підлягають задоволенню у запропонованій позивачем редакції.

Відповідно до вимог ст. 49 ГПК України судовий збір стягується з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Запорізької міської ради, м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю В«Джерк-ЛТДВ» , м. Запоріжжя задовольнити.

Внести зміни в п. 5 Договору оренди землі, зареєстрованого 20 грудня 2006 за № 040626101131, укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Джерк-ЛТД», щодо земельної ділянки площею 0,0457 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Культурна, 171, надана для розташування розважального комплексу, виклавши його в такій редакції:

« 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 670 455 грн. 56 коп. в цінах 2015 року»».

Внести зміни в п. 9 договору оренди землі, зареєстрованого 20 грудня 2006 за № 040626101131, укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Джерк-ЛТД», щодо земельної ділянки площею 0,0457 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Культурна, 171, надана для розташування розважального комплексу, виклавши його в такій редакції:

« 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 20 113 грн. 67 коп., що складає 3 % від нормативної грошової оцінки землі за календарний рік в цінах 2015 року».

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Джерк-ЛТД» (69104 м. Запоріжжя вул. Чумаченка, 7а код ЄДРПОУ 23880995) на користь Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Леніна, буд 206, розрахунковий рахунок 35419001034816 в ГУДКСУ у Запорізькій області, отримувач: виконавчий комітет Запорізької міської ради, ЄДРПОУ 02140892, МФО 813015) судовий збір в розмірі 1 218 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять грн. 00 коп.). Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку для подання апеляційної скарги з моменту оформлення та підписання повного тексту рішення.

Повне рішення оформлено і підписано, згідно із вимогами ст. 84 ГПК України 02.11.2015 р.

Суддя О.А. Топчій

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення27.10.2015
Оприлюднено06.11.2015
Номер документу53103995
СудочинствоГосподарське