ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
02 листопада 2015 року Справа № 915/1825/15
м. Миколаїв
Суддя Фролов В.Д., розглянувши матеріали
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «НВП «НІКСПЕЦТРАНС» (54001, м. Миколаїв, вул. Спаська, 60-Б), код 38694693
про: стягнення 924 165 грн. 00 коп.
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОМ-ТРАНС ГРУП» звернулося до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «НВП «НІКСПЕЦТРАНС» про стягнення 924 165 грн. 00 коп. з яких: 473 746 грн. 00 коп. - кошти фактично сплачені за транспортний засіб; 11 992 грн. 90 коп. - 3 % річних за користування чужими грошовими коштами; 228 426 грн. 10 коп. - інфляційні відшкодування; 210 000 грн. 00 коп. - упущена вигода.
Дана позовна заява не може бути прийнята, у зв'язку з таким.
В порушення вимог ст. 54 ГПК України позовна заява подана до суду в трьох екземплярах, документи та додатки до позовної заяви подані в двох екземплярах.
Відповідно до п. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України, в одній позовній заяві може бути об'єднано кілька вимог, зв'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами.
Пунктом 3.6. Постанови Пленуми Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» передбачено, що позивач має право об'єднати в одній позовній заяві кілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами (зокрема, про стягнення неповернутого кредиту, відсотків за користування кредитом і неустойки; про визнання недійсним акта і про відшкодування заподіяної у зв'язку з його виданням шкоди; про стягнення вартості недостачі товару, одержаного за кількома транспортними документами і оформленої одним актом приймання або коли такий товар сплачено за одним розрахунковим документом; про спонукання до виконання зобов'язань за господарським договором і про застосування заходів майнової відповідальності за його невиконання тощо).
Однорідними ж позовними вимогами є такі, що виникають з одних і тих самих або з аналогічних підстав і водночас пов'язані між собою одним і тим самим способом захисту прав і законних інтересів.
Якщо позивач порушив правила об'єднання вимог або об'єднання цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору, суддя має право повернути позовну заяву (стаття 58 та пункт 5 частини першої статті 63 ГПК). Наприклад, господарський суд повинен повернути позовну заяву без розгляду, якщо: позов поданий одночасно до залізниці та вантажовідправника (вантажоодержувача), і в цій позовній заяві об'єднані вимоги, що ґрунтуються на комерційному акті, з вимогами, які обґрунтовані іншими документами; об'єднано вимоги про стягнення сум боргу, який виник з різних договорів або інших правочинів, і т.п.
Позивач зазначає, що між ним та Товариства з обмеженою відповідальністю «НВП «НІКСПЕЦТРАНС» виник спір по Договору купівлі-продажу транспортного засобу № 16/10/14Ц від 16.10.2014 року. Та просить суд розірвати Договір купівлі-продажу транспортного засобу № 16/10/14Ц від 16.10.2014 року та стягнути упущену вимогу в сумі 210 000 грн. 00 коп ., стягнути передоплату за товар у сумі 473 746 грн. 00 коп., 3% річних у сумі 11 992 грн. 90 коп., інфляційні відшкодування в сумі 228 426 грн. 10 коп.
Таким чином, позивачем в позовній заяві заявлено три позовні вимоги.
Також, в порушення п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України відсутній розрахунок упущеної вигоди, а саме доходів, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушено (упущена вимога) (п. 2 ч. 2 ст.22 Цивільного кодексу України), не вказано та не додано доказів, які підтвердили дані обставини. Відсутній розрахунок суми інфляційних відшкодувань та 3 % річних, не вказано дати настання їх нарахування.
Відповідно до пп. 3,5 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо, зокрема у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми; порушено правила об'єднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору, про що також визначено в ч. 3 п. 3.6 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.11 р.
З огляду на викладене, позовна заява підлягає поверненню без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
При повторному зверненні до суд позивачу слід подати позовну заяву в відповідності до вимог ст. 54 ГПК України; вказати обставини, на яких ґрунтується позовна вимога та підтвердити їх доказами (упущена вимога) по стягненню упущеної вимоги; надати розрахунок інфляційних відшкодувань та 3 % річних; уточнити дату настання виконання "грошових зобов'язання". Вказати цивільно-правову норму для розірвання спірного Договору.
Керуючись пп. 3,5 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Повернути позовну заяву та додані до неї документи без розгляду.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2015 |
Оприлюднено | 06.11.2015 |
Номер документу | 53104613 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Фролов В.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні