Рішення
від 02.11.2015 по справі 913/754/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ61022, м. Харків, проспект Леніна, б.5, inbox@lg.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

02 листопада 2015 року                                                   Справа № 913/754/15

                                                                                Провадження №19/913/754/15

За позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м.Сєвєродонецьк Луганської області

до Державного підприємства “Донбасантрацит” в особі відокремленого підрозділу “Санаторій-профілакторій “Ізвєстіє”, м.Красний Луч Луганської області

про стягнення 53599 грн 68 коп.

Суддя господарського суду Луганської області Косенко Т.В.

Секретар судового засідання-помічник судді Мєшкова Д.О.

У засіданні брали участь:

від позивача – представник не прибув;

від відповідача – представник не прибув.

С У Т Ь С П О Р У:

Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до господарського суду Луганської області з позовом до Державного підприємства “Донбасантрацит” в особі відокремленого підрозділу “Санаторій-профілакторій “Ізвєстіє” про стягнення заборгованості в сумі 53599 грн 68 коп.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 07.09.2015 було порушено провадження у справі та її розгляд призначений на 22.09.2015.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 22.09.2015 було відкладено розгляд справи на 13.10.2015, а потім відповідною ухвалою – на 26.10.2015.

Позивач письмовим поясненням №б/н від 24.10.2015 додатково нормативно обґрунтував позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 26.10.2015 було відкладено розгляд справи на 02.11.2015.

Сторони не скористалися своїм правом, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не забезпечили участі повноважних представників у судовому засіданні, хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Згідно до п.п.3.9.1, 3.9.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 “Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції” особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог ч.1 ст.64 та ст.87 Господарського процесуального кодексу України. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, отриманої на сайті https://usr.minjust.gov.ua, місцезнаходженням відповідача є: вул.Косіора, б.10, м.Красний Луч Луганської області, 94506. Також зазначена адреса електронної пошти відповідача: ivcda@kl.lg.ua.

Відповідно до п.3.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 “Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції” місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи-підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ст.17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”).

Згідно з ст.18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15.05.2003 №755-IV якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

За інформацією Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта” розміщеній на офіційному веб-сайті (http://www.ukrposhta.com/www/upost.nsf/(documents)/05B89C5B88C05079C2257D7E002C3293) пересилання пошти до/з міста обласного значення Красний Луч Луганської області тимчасово не здійснюється.

Господарським судом було розміщено на офіційному веб-порталі “Судова влада в Україні” в мережі Інтернет: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/ інформацію про дату, час і місце розгляду даної справи, що підтверджується відповідною роздруківкою (а.с.40, 55, 61).

Господарський суд направляв на адресу електронної пошти відповідача електронні примірники ухвал суду (а.с.41, 56, 60).

Також відповідач не надав суду відзив на позовну заяву, не забезпечив явку представника у судове засідання, не надання відзиву на позовну заяву та не прибуття у судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті.

Згідно положень ст.75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

У судовому засіданні 02.11.2015 оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

          

Дослідивши матеріали справи, господарський суд

В С Т А Н О В И В:

Позивач в обґрунтування позову посилається на те, що 28.01.2014 між Луганським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Державним підприємством “Донбасантрацит” в особі відокремленого підрозділу “Санаторій-профілакторій “Ізвєстіє” було укладено договір про часткове фінансування санаторію-профілакторію, за умовами якого позивач зобов'язався здійснювати часткове фінансування санаторію-профілакторію “Ізвєстіє” на організацію лікування, харчування застрахованих осіб та членів їх сімей, оплату праці медичних працівників санаторію-профілакторію, які частково фінансуються за рахунок коштів Фонду, проведення медичних консультацій спеціалістами, проходження передатестаційних циклів, атестації щодо присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій медичних працівників, за умови його попереднього фінансування власником на рівні не менше від обсягу коштів, що мають бути виділені з бюджету Фонду за умови наявності коштів на ці цілі.

Відповідно до розрахунку позивача відповідач за період з 01.01.2014 по 31.12.2014 має заборгованість в сумі 53599 грн 68 коп., які не використані санаторієм-профілакторієм відповідно до умов договору.

Вказані обставини стали підставою для звернення позивача з даним позовом до суду.

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання – відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно ст.11 Цивільного кодексу України підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань) є, зокрема, договір.

Статтею 627 Цивільного кодексу України передбачено, що відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст.526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ч.3 ст.183 Господарського кодексу України укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.

Правовідносини сторін виникли у січні 2014 року, коли діяв Закон України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 №2240 (далі – Закон №2240), який втратив чинність на підставі Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” від 28.12.2014 № 77-VIII. Наразі діє Закон України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.

Відповідно до ст.1 Закону №2240 загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими

похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків роботодавцем, громадянами, а також за рахунок інших джерел,

передбачених цим Законом.

Статтею 48 вказаного Закону передбачено, що за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, у межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні бюджету Фонду на наступний фінансовий рік, здійснюється часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ,

навчальних закладів та організацій, утримання дитячо-юнацьких

спортивних шкіл, дитячих оздоровчих таборів і позашкільного обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків в порядку, визначеному правлінням Фонду.

Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Про затвердження Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності” від 25.02.2009 №16 було затверджено відповідний Порядок часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Порядок).

Пунктом 1.2 Порядку передбачено, що власниками санаторіїв-профілакторіїв, що частково фінансуються за рахунок коштів Фонду згідно з Порядком часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, є підприємства, установи, навчальні заклади та організації.

Відповідно до п.2.1 Порядку підставою для надання санаторієм-профілакторієм послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей, а також особам, які навчаються у вищому навчальному закладі, та учням професійно-технічних навчальних закладів є заповнена відповідним чином путівка, форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 22.01.2002 №19 “Про затвердження зразка санаторно-курортної путівки”.

Абзацом 1 п.3.1 Порядку передбачено, що часткове фінансування санаторію-профілакторію підприємства, установи та організації за рахунок коштів Фонду здійснюється відповідно до кошторису санаторію-профілакторію підприємства, установи, організації, що частково фінансується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за формою 15-ФСС з ТВП, заповненого згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Згідно з п.3.4 Порядку кошти Фонду згідно із затвердженим кошторисом щомісяця перераховуються на рахунок санаторію-профілакторію виконавчою дирекцією відділення Фонду відповідно до договору, укладеного із власником санаторію-профілакторію.

Позивачем до матеріалів справи, у зв'язку із проведенням на території Луганської області антитерористичної операції не надано оригіналу договору від 28.01.2014.

Як пояснив представник позивача в судовому засіданні, Фондом було розроблено примірний договір на часткове фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності для підприємств та надано відповідний примірник вказаного договору.

Суд при розгляді справи зважає на поважність причин неподання позивачем оригіналу договору від 28.01.2014, який укладений між сторонами у справі, та виходить з того, що правовідносини сторін регулюються Порядком.

Пунктами 4.1-4.2 Порядку встановлено, що Облік коштів Фонду на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв здійснюється їх одержувачем на окремих субрахунках бухгалтерського обліку. До 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, санаторій-профілакторій підприємства, установи, організації надає виконавчій дирекції відділення Фонду звіт санаторію-профілакторію підприємства, установи, організації, що частково фінансується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за формою 16-ФСС з ТВП згідно з додатком 4 до цього Порядку в двох примірниках, один із яких після перевірки спеціалістами виконавчої дирекції відділення Фонду повертається санаторію-профілакторію. Звіт за рік санаторій-профілакторій надає виконавчій дирекції відділення Фонду у трьох примірниках. Один примірник залишається у виконавчій дирекції відділення Фонду, другий після перевірки спеціалістами виконавчої дирекції відділення Фонду повертається санаторію-профілакторію, а третій надається Виконавчій дирекції Фонду.

Відповідно до п.4.4 Порядку передбачено, що не використані за звітний рік кошти Фонду повертаються санаторієм-профілакторієм на рахунок виконавчої дирекції відділення Фонду не пізніше останнього дня звітного року.

Згідно з п.5.1 Порядку контроль за використанням коштів Фонду санаторіями-профілакторіями за призначенням здійснюють Виконавча дирекція Фонду та виконавчі дирекції відділень Фонду.

Позивачем надані суду звіти з електронної бази форми 16-ФСС з ТВП за період з 01.01.2014 по 01.01.2015 (а.с.17-29), з яких вбачається, що відповідачем за звітний період (за 2014 рік) не використані грошові кошти у сумі 53599 грн 68 коп., які у відповідності до п.4.4 Порядку повинні були бути повернуті Державним підприємством “Донбасантрацит” в особі відокремленого підрозділу “Санаторій-профілакторій “Ізвєстіє” до 01.01.2015.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та про їх задоволення.

Відповідач позов не оспорив, доказів відсутності заборгованості суду не подав.

Судовий збір покладається на відповідача, згідно ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Державного підприємства “Донбасантрацит” в особі відокремленого підрозділу “Санаторій-профілакторій “Ізвєстіє” задовольнити повністю.

2. Стягнути з Державного підприємства “Донбасантрацит”, вул.Косіора, б.10, м.Красний Луч Луганської області, ідентифікаційний код 32446546, в особі відокремленого підрозділу “Санаторій-профілакторій “Ізвєстіє”, Урочище зелений гай, м.Красний Луч Луганської області, ідентифікаційний код 26522012, на користь Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, проспект Радянський, б.17, м.Сєвєродонецьк Луганської області, ідентифікаційний код 21785643, заборгованість у сумі 53599 грн 68 коп., про що видати наказ після набрання рішенням законної сили.

3. Стягнути з Державного підприємства “Донбасантрацит”, вул.Косіора, б.10, м.Красний Луч Луганської області, ідентифікаційний код 32446546, в особі відокремленого підрозділу “Санаторій-профілакторій “Ізвєстіє”, Урочище зелений гай, м.Красний Луч Луганської області, ідентифікаційний код 26522012, в доход Державного бюджету України на поточний рахунок 31214206783004, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Харківській області, одержувач – УДКСУ у Київському районі м. Харкова Харківської області, МФО 851011, код за ЄДРПОУ 37999675, код класифікації доходів бюджету: 22030001, судовий збір у сумі 1827 грн 00 коп., про що видати наказ після набрання рішенням законної сили Державній податковій інспекції у м.Красному Лучі Головного управління ДФС у Луганській області, яка розташована за адресою: 93113, вул. Свердлова, 347, м. Лисичанськ Луганської області.

Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 03.11.2015.

Суддя Т.В. Косенко

          

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення02.11.2015
Оприлюднено06.11.2015
Номер документу53109210
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/754/15

Ухвала від 18.12.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Ухвала від 12.03.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 28.02.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Рішення від 02.11.2015

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Ухвала від 26.10.2015

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Ухвала від 13.10.2015

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Ухвала від 22.09.2015

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Ухвала від 07.09.2015

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні