У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2014 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника власника майна, на яке накладено арешт ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання начальника ВП локомотивне депо Основа ДП «Південна залізниця» про скасування арешту майна, -
в с т а н о в и в :
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання начальника ВП локомотивне депо Основа ДП «Південна залізниця» ОСОБА_5 про скасування арешту майна, вилученого 24.12.2013 року під час проведення обшуку в приміщенні ВП локомотивне депо Основа ДП «Південна залізниця», накладеного ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 27.12.2013 року.
В обґрунтування клопотання ОСОБА_5 посилався на те, що вилучене майно, на яке накладено арешт, не відповідає вимогам ч. 2 ст. 167 КПК України.
В судовому засіданні представник особи, що подала клопотання ОСОБА_4 - підтримала його вимоги, посилаючись на зазначене вище.
Прокурор в судовому засіданні проти вимог клопотання заперечував, посилаючись на те, що під час проведення обшуку було вилучено виключно документи, що мають значення для кримінального провадження, зокрема, з використанням яких скоювався відповідний злочин.
Заслухавши представника особи, що подала клопотання, прокурора, дослідивши матеріали судового провадження та провадження №639/11361/13-к, приходжу до такого.
Судовим розглядом встановлено, що старший прокурор групи прокурорів прокурора відділу 07/2/3 прокуратури Харківської області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку за матеріалами досудового розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013220140000470, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за фактом здійснення систематичного розкрадання дизельного пального посадовими та матеріально відповідальними особами державних підприємств м. Харкова та Харківської області, з використанням фіктивних документів підприємства ПП «Агро-Рубін» (код ЄДРПОУ 34573772).
Клопотання було обґрунтоване тим, що в ході досудового слідства встановлено, що ОСОБА_5 , займаючи посаду начальника локомотивного депо «Основа» ДП «Південна залізниця», за попередньою змовою та в групі з ОСОБА_6 , який займає посаду начальника паливного складу локомотивного депо «Основа» ДП «Південна залізниця» та іншими особами, шляхом фіктивного списання пального, під приводом виконання фіктивних угод на зберігання нафтопродуктів з підприємствами ПП «Агро-Рубін» ЄДРПОУ 34573772, ФОП ОСОБА_7 ЄДРПОУ НОМЕР_1 , ТОВ «Петроль-1» ЄДРПОУ 34390490, здійснювали розкрадання та вивезення з території локомотивного депо пального під виглядом його вивозу зі зберігання та в подальшому реалізували його представникам підконтрольних комерційних структур.
У ході проведення негласних слідчих розшукових дій встановлено, що на територію локомотивного депо «Основа» ДП «Південна залізниця», яке розташоване за адресою: м. Харків вул. Привокзальна, 1, з відома ОСОБА_5 заїжджають вантажні автомобілі, у цистерни яких здійснюється заправка дизельного пального з використанням засобів для екіпірування тепловозів. Після заправки цистерн вказаних автомобілів, вони виїжджають з території депо та у подальшому здійснюють реалізацію дизельного пального різним приватним підприємствам Харківської та Сумської областей.
Так, під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій встановлено, що до незаконного вивозу дизельного пального також причетний ОСОБА_8 , який управляючи автомобілем МАЗ д.н. НОМЕР_2 , неодноразово здійснював заправку дизельного пального на території депо безпосередньо за допомогою засобів для екіпірування тепловозів, а не з ємностей для зберігання пального.
Для прикриття своєї злочинної діяльності особи, причетні до скоєння вищевказаних злочинів, використовували документи ТОВ «Три-А» ЄДРПОУ 36467236 та ПП «Агро-Рубін» ЄДРПОУ 34573772, які зазначаються в підроблених документах відповідно, як вантажовідправник та вантажоодержувач.
При цьому, у товарно-супровідних документах на вантаж місцем завантаження вказувався м. Харків, місцем розвантаження вказувався м. Тростянець Сумської області.
Фактично, одразу після завантаження дизельним пальним на території локомотивного депо «Основа» ДП «Південна залізниця», автомобіль МАЗ д.н. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_8 , транспортував незаконно вивезене з території депо дизельне пальне на територію фактичного місцезнаходження ПП «ІЛАНТ» ЄДРПОУ 22644502, а саме за адресою: Харківська область, Богодухівський район с. Павлівка, вул. Залізнична, 4, де проводиться злив вказаного пального у ємності підприємства та воно у подальшому використовується посадовими особами цього підприємства на власний розсуд.
За таких обставин, у органа досудового розслідування наявні були наявні достатні дані вважати, що фактично посадові особи локомотивного депо «Основа» ДП «Південна залізниця» та інші вищезазначені особи причетні до розкрадання дизельного пального, яке є державною власністю.
24.12.2013 року під час проведення обшуку в приміщеннях ВП «Локомотивне депо Основа» ДП «ПЗ» за адресою: м.Харків, вул. Привокзальна, 1, було вилучено ряд предметів і документів, на які слідчий просив накласти арешт, посилаючись на те, що вони мають значення по кримінальному провадженню в якості предметів те речових доказів, містять відомості фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та містять в собі сліди кримінального правопорушення.
Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 27.12.2013 року накладено арешт на вказане майно.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.
За змістом ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Прокурором в судовому засіданні доведено, що речі та документи, вилучені 24.12.2013 року під час проведення обшуку в приміщеннях ВП «Локомотивне депо Основа» ДП «ПЗ» на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого району м. Харкова від 19.12.2013 року, відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 КПК України, зокрема вони використовувались для вчинення відповідного злочину.
З огляду на викладене, приходжу до висновку, що в задоволенні клопотання про скасування арешту вказаного майна необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 167-174 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в :
В задоволенні клопотання начальника ВП локомотивне депо Основа ДП «Південна залізниця» про скасування арешту майна відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя (підпис) ОСОБА_1
Згідно з оригіналом:
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2014 |
Оприлюднено | 13.01.2023 |
Номер документу | 53111495 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Кісь Д. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні