125/2209/15-ц
2/125/1228/2015
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.10.2015 року м. Бар
Барський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого, судді Хитрука В.М.
при секретарі Василевській А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бар Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю, -
ВСТАНОВИВ:
В заяві до суду позивач вказала, що з 2000 року по теперішній час вона безперервно, тривало, відкрито та добросовісно, володіє нерухомим майном, а саме земельною ділянкою (кадастровий номер: 0520210100:02:014:0069) площею 0,099 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка розташована за адресою: Вінницька область м. Бар вул.. Делімарського, земельна ділянка 34. Власник земельної ділянки ОСОБА_2 добровільно передала її у користування позивачу та не претендує на неї. Не бажає нотаріально провести державну реєстрацію землі на ім'я позивача. Тому, позивач просила суд визнати за нею право власності за набувальною давністю на вказану земельну ділянку.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, надала суду письмову заяву, в якій зазначила, що свої позовні вимоги підтримує повністю та наполягає на їх задоволенні, просила справу розглянути без її участі.
Відповідач по справі ОСОБА_2 позов визнала повністю, не заперечувала проти його задоволення, просила справу розглядати без її участі, про що зазначила в письмовій заяві до суду.
Відповідно до ст.197 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, оскільки сторони не з’явилися у судове засідання.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, вважає, що позов доведений та обґрунтований і його необхідно задовольнити в повному обсязі. До такого висновку суд дійшов з наступного.
Так, в 2000 році, з дозволу власника ОСОБА_2, позивач заволоділа земельною ділянкою (кадастровий номер: 0520210100:02:014:0069) площею 0,099 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка розташована за адресою: Вінницька область м. Бар вул.. Делімарського, земельна ділянка 34.
Власником земельної ділянки є ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 11.04.2014 року.
Позивач по теперішній час користується земельною ділянкою, тобто безперервно, тривало, відкрито та добросовісно, володіє вищевказаним нерухомим майном як своїм власним, тобто фактично стала його власником.
Згідно акта Барської міської ради від 21.09.2015 року ОСОБА_1 з 2000 року відкрито користується земельною ділянкою площею 0,099 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка розташована за адресою: Вінницька область м. Бар вул.. Делімарського, земельна ділянка 34.
Відповідно до ст. 344 Цивільного кодексу України набувачеві достатньо володіти чужим майном із дотриманням вимог, встановлених законом.
Статтею 344 ч.1 Цивільного Кодексу України передбачено, що особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито і безперервно володіти нерухомим майном (земельна ділянка), набуває право власності на це майно (набувальна давність). Згідно із ст.344 ч.4 ЦК України право власності за набувальною давністю на нерухоме майно набувається за рішенням суду.
Частиною 1 статті 119 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади або суду з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування.
Інститут набувальної давності у земельному законодавстві поширюється лише на випадки фактичного володіння земельною ділянкою.
Набувальна давність визначається як засіб закріплення майна за суб'єктами, що ним володіють, у випадках, коли вони не мають можливості через певні обставини підтвердити підстави виникнення прав, а також в інших ситуаціях. Право власності за набувальною давністю може бути набутим як на безхазяйні речі, так і на майно, яке належить за правом власності іншій особі.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини справи на які вона посилається, як на підставу своїх вимог.
Позивач довів факт набуття нею права власності за набувальною давністю, оскільки вона добросовісно і відкрито користується нерухомим майном на протязі більше 15 років, отже визнання права власності не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, таким чином суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, і є підстави для визнання права приватної власності за набувальною давністю за позивачем.
Згідно статті 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Статтею 41 Конституції України обумовлено, що право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправне позбавлений права власності. Право приватної власності е непорушним. Одним із способів захисту цивільних прав відповідно до п.1 ч.2 ст.16 ЦК України є визнання права.
За таких обставин суд, керуючись ст.ст. 174, 130 ЦПК України, ст. 344 ЦК України
В И Р I Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності за набувальною давністю на земельну ділянку, (кадастровий номер: 0520210100:02:014:0069) площею 0,099 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка розташована за адресою: Вінницька область м. Бар вул.. Делімарського, земельна ділянка 34, яка рахується за ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня його проголошення, а неприсутніми особами в той же строк з дня отримання копії рішення, шляхом подачі апеляційної скарги в Апеляційний суд Вінницької області через Барський районний суд Вінницької області.
Суддя:
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2015 |
Оприлюднено | 06.11.2015 |
Номер документу | 53126778 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Барський районний суд Вінницької області
Хитрук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні