Рішення
від 04.11.2015 по справі 717/1427/15-ц
КЕЛЬМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

04.11.2015 Справа№ 717/1427/15-ц

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2015 року Кельменецький районний суд Чернівецької області у складі:

головуючого судді: Харабари І.В.

при секретарі: Дєдовій В.С.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Зеленецьке» с. Зелена Кельменецького району Чернівецької області до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання незаконним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Зеленецьке», інтереси якого представляє Гінінгер А.З., подало до Кельменецького районного суду Чернівецької області позовну заяву, в якій просить визнати незаконним з моменту прийняття рішення майнової комісії по розпаюванню майна селянської спілки «Зеленецька» с. Зелена Кельменецького району Чернівецької області, оформлене протоколом від 07 липня 2015 року.

Відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, будучи належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, повторно в судове засідання не з'явилися та не повідомили суд про причини неявки.

Представник позивача ТзОВ «Зеленецьке» - Гігінгер А.З. в судове засідання не з'явився, надіславши до суду заяву, в якій просить справу слухати в його відсутності, заявлені вимоги підтримує та просить їх задовольнити по наявних у справі матеріалах.

Судом досліджені наступні докази: довіреність директора ТзОВ «Зеленецьке» від 04 серпня 2015 року, копії свідоцтв про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії НОМЕР_1, видане 26 листопада 2008 року, серії НОМЕР_2, видане 01 квітня 2005 року, серії НОМЕР_3, видане 11 вересня 2007 року, серії НОМЕР_4, видане 23 березня 2005 року Зеленецькою сільською радою Кельменецького району Чернівецької області на ім'я ТзОВ «Зеленецьке», копія протоколу засідання майнової комісії по розпаюванню майна селянської спілки «Зеленецька» від 07 липня 2015 року, копія рішення апеляційного суду Чернівецької області від 18 грудня 2012 року, копія рішення апеляційного суду Чернівецької області від 19 листопада 2014 року.

Судом встановлено, що 07 липня 2015 року відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 організували та провели засідання, за результатами якого виготовили та пдписали документ під назвою «Протокол засідання майнової комісії по розпаюванню майна селянської спілки «Зеленецька». Відповідно до цього рішення, відповідачі вирішили допаювати пайовий фонд селянської спілки «Зеленецька» на суму 590960 гривень за рахунок майна, яке нікому не передано у власність вартістю 549796 гривень та майна, що було повернуто підприємцю ОСОБА_8 вартістю 41164 гривні та запропоновано Зеленецькій сільській раді Кельменецького району Чернівецької області видати особам, які мали право на майновий пай, свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства.

Зазначене рішення прийняте з порушенням положень чинного законодавства та порушує права ТзОВ «Зеленецьке» на майно, що входить до пайового фонду ліквідованої селянської спілки «Зеленецька» виходячи з наступного:

Так, ТзОВ «Зеленецьке» є власником свідоцтв про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) отже є співвласником пайового фонду (майна) колишньої селянської спілки «Зеленецька».

Збільшення розміру пайового фонду ліквідованої селянської спілки «Зеленецька» впливає на об'єм прав позивача ТзОВ «Зеленецьке» внаслідок зменшення його частки, визначеної у сертифікатах відносно загального розміру пайового фонду.

Крім того, завершення розпаювання закінчилося моментом завершення видачі громадянам - членам реорганізованої селянської спілки «Зеленецька» свідоцтв про право власності на майновий пай, зразок та порядок видачі яких затверджено Постановою КМУ від 28 лютого 2001 року № 177.

Такої процедури, як «допаювання» і видача у зв'язку з цим додаткових майнових сертифікатів не передбачено жодним нормативним актом, що регулює спірні правовідносини. Крім цього рішення відповідачів, оформлене протоколом майнової комісії 07 липня 2015 року, було ухвалене уже після завершення визначеної законом процедури розпаювання майна.

Крім того судом також встановлено, що відповідачі не є співвласниками пайового фонду та/або представниками підприємств-правонаступника та/або представниками органу влади, а тому вони не мали правових підстав приймати участь у засіданні комісії.

Відповідно до вимог ст. 355 ЦК України - майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно);

- майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності;

- право спільної власності виникає з підстав, не заборонених законом;

- спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність на майно.

Згідно ст. 356 ЦК України власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю;

- суб'єктами права спільної часткової власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, держава, територіальні громади.

Відповідно до вимог ст. 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою;

- співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю;

- кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації;

- якщо договір між співвласниками про порядок володіння та користування спільним майном відповідно до їхніх часток у праві спільної часткової власності посвідчений нотаріально, він є обов'язковим і для особи, яка придбає згодом частку в праві спільної часткової власності на це майно.

Таким чином наведені вище норми вказують, що тільки виключно співвласники вирішують всі питання, що виникають при володінні, користуванні чи розпорядженні майном, а тому відповідачі без згоди співвласників вирішили питання про збільшення розміру пайового фонду та видачу в зв'язку із цим додаткових майнових сертифікатів, що свідчить про незаконність рішення відповідачів та є підставою для його скасування.

Суд вважає, що з відповідачів слід стягнути, солідарно, на користь позивача витрати понесені ним на сплату судового збору.

На підставі ст. 355, 356, 358 ЦК України, Постанови КМУ № 177 від 28 лютого 2001 року «Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору» керуючись ст. ст. 3, 8, 10, 15, 79, 88, 130, 174, 213, 214, 215 ЦПК України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Зеленецьке» с.Зелена Кельменецького району Чернівецької області задовольнити.

Визнати незаконним з моменту прийняття рішення майнової комісії по розпаюванню майна селянської спілки «Зеленецька» с. Зелена Кельменецького району Чернівецької області, оформлене протоколом від 07 липня 2015 року.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Зеленецьке» с. Зелена Кельменецького району Чернівецької області 365 (триста шістдесят п'ять) гривень 40 копійок витрат понесених на сплату судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Чернівецької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Кельменецький районний суд Чернівецької області.

Це заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідачів, яка може бути подана протягом десяти днів з моменту отримання копій рішень

Суддя: /підпис/

Копія. З оригіналом згідно:

СудКельменецький районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення04.11.2015
Оприлюднено09.11.2015
Номер документу53146783
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —717/1427/15-ц

Ухвала від 07.11.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Мазур Лідія Михайлівна

Ухвала від 07.07.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Мазур Лідія Михайлівна

Рішення від 04.11.2015

Цивільне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Харабара І. В.

Ухвала від 27.08.2015

Цивільне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Харабара І. В.

Ухвала від 27.08.2015

Цивільне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Харабара І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні