10/29-ПД-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.03.2007 Справа № 10/29-ПД-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Александрової Л.І. при секретарі Валігурському Г.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Техтранссервіс"
до Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго"
про зобов'язання виконувати умови договору
та за зустрічним позовом Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техтранссервіс"
про стягнення 12972 грн. 14 коп.
за участю
представників сторін:
від позивача: Сердюк Е.А.- представник
від відповідача: Литош В.О.- ю/к
В судовому засіданні оголошена вступна та резолютивна частина рішення після закінчення розгляду справи.
Справа розглядається поза межами встановленого ст. 69 ГПК України строку за клопотанням сторін (а.с. 101).
Розгляд справи розпочатий 13.03.07р. з перервою до 26.03.07р. згідно зі ст. 77 ГПК України.
Позивач проти зустрічного позову заперечує.
Розглядом матеріалів справи в с т а н о в л е н о:
30 вересня 2004 року між ВАТ „ЕК Херсонобленерго" та ТОВ „Техтранссервіс" укладено договір № 2105 на постачання електроенергії. Відповідно до умов цього Договору сторони зобов'язувалися по всім питанням, які не обговорені ним, користуватися діючими Правилами користування електричною енергією (надалі ПКЕЕ) та чинним законодавством .
Відповідно до Договору про постачання електричної енергії, а саме відповідно до додатку № 7 між Споживачем та Постачальником визначено однолінійну схему електропостачання на об'єкт ТОВ „Техтранссервіс" - офіс, за адресою вул. Дзержинського, №37. Згідно з умовами даного Додатку електропостачання споживача здійснювалось безпосередньо з ТП - 4, РУ - 0,4 кВ через кабель АВВГ 3x35+1x16. Відповідно Додатком № 6 („Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін" встановлена балансова належність споживача, до якої відносяться: кабель живлення від ТП -4 до щита/силового офісу, щит силовий та всі електроустановки споживача та встановлена потужність 10 кВт. Таким чином сторони цим чітко погодили схему постачання електричної енергії.
До цього часу г відомостей, щодо внесення будь-яких змін до однолінійної електричної схеми (додаток № 7 до договору), або до Акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін чи щодо внесення змін до розміру потужності (Додаток № 6) від ТОВ „Техтранссервіс" не надходило.
Відповідно до п.9.1. ПКЕЕ (Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право: 5) на безперешкодний доступ до розрахункових засобів обліку електричної енергії що встановлені на об'єктах споживачів, для проведення технічної перевірки, зняття показів, виконання інших робіт відповідно до договору;) та п.11.2. ПКЕЕ (Електропередавальна організація зобов'язана: 9) перевіряти стан розрахункових засобів обліку електричної енергії і потужності та здійснювати вибіркову технічну перевірку розрахункових засобів обліку на місці згідно з графіком постачальника електричної енергії, але не рідше одного разу на шість місяців;) була проведена технічна перевірка приладів обліку.
5 грудня 2006 року представниками Херсонських міських електричних мереж ВАТ „ЕК "Херсонобленерго" при здійснені обстеженні об'єкта відповідача (офіс за адресою м. Херсон, вул. Дзержинського, 37), було виявлено порушення Правил користування електричної енергії, а саме: „самовольное безучетное подсоединение к злектросетям ХГЄС по ул. Дзержинского, 37 с существующей опоры ВЛ - 0,4 кВ кабелем АПВ 2x4 и с ВЛ - 0,4 кВ переулка с торца здания (21-го января) двумя проводами АПВ 4 мм2".
Пунктом 6.40. ПКЕЕ встановлено: У разі виявлення у споживача пошкоджень або зриву пломб електропередавальної організації та/або пломб держповірки або за умови збереження цілісності пломб держповірки та електропередавальної організації пошкодження розрахункових приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу приладу обліку тощо), встановлення перемички, шунтуючої коло струму лічильника, використання різного роду пристроїв з метою зменшення показів приладу обліку, несанкціонованого втручання у параметри батофункціональних лічильників, порушення цілісності ізоляції вторинних кіл трансформаторів струму чи напруги, знеструмлення кіл струму або кіл напруги приладу обліку, самовільного встановлення споживачем трансформаторів струму чи напруги, коефіцієнти трансформації яких не відповідають указаним на паспорті (табличці) трансформатора та/або вказаним у договорі про постачання, інших дій або бездіяльності споживача з метою зниження значення показів засобу обліку, покази розрахункового засобу обліку не враховуються, а електропередавальна організація (постачальник електричної енергії за регульованим тарифом) здійснює перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії за період від дня останнього контрольного огляду засобу обліку представником електропередавальної організації (постачальника електричної енергії за регульованим тарифом) чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців.
Відповідно до даного порушення, керуючись п.6.41. ПКЕЕ (У разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації). Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання), представниками Херсонських міських електричних мереж ВАТ "ЕК "Херсонобленерго" було складено Акт № 125443. З даним Актом споживач погодився без жодних зауважень, про що в акті є підпис споживача.
Пунктом 6.42. ПКЕЕ встановлено, що на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків та виписуються споживачу додаткові розрахункові документи для сплати відповідно до законодавства України. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії. Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії. Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності через 10 робочих днів після вручення протоколу споживачу, за винятком випадків оскарження цього рішення в судовому порядку.
В Акті № 125443 від 05.12.2006р., який Позивач погодив своїм підписом без жодних зауважень, було зроблено запис про місце, дату та час засідання комісії, яке відбулось 12.12.2006 року. Обов'язкова присутність представника Споживача на засіданні комісії законодавством не встановлена.
На підставі Акта № 125443 від 05.12.2006 року, відповідно до п.6.40., 6.42. ПКЕЕ, Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 року № 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 липня 2006 року за № 782/12656, споживачу було зроблено розрахунок донарахування на загальну суму 12 972,14 грн. (в т.ч. ПДВ).
23 січня 2007 року ТОВ „Техтранссервіс" супровідним листом № 119 від 22.01.07р. вручено Витяг з протоколу № 36 та додатковий рахунок № 2105 за грудень 2006 року для оплати.
Виставлений додатковий рахунок залишився не сплаченим.
Згідно зі ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Матеріалами справи факт порушення позивачем Правил користування електричною енергією підтверджений.
В зв'язку з цим зустрічна позовна вимога заявлена обґрунтовано та підлягає задоволенню.
Судові витрати покладаються на позивача.
Заперечення позивача проти зустрічного позову спростовуються матеріалами справи.
Щодо первісного позову, то відповідно до п. 7.5 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ від 31.07.96р. № 28 зареєстрованих в Мінюсті України 02.08.96р. № 417/1442 (із змінами і доповненнями) постачальник електричної енергії зобов'язаний, попередивши споживача не пізніше ніж за три робочих дні, припинити повністю або частково постачання йому електричної енергії у разі, зокрема, несплати за недовраховану електричну енергію, визначену відповідно до складеного в установленому порядку акта про порушення.
Враховуючи правомірність здійсненого відповідачем нарахування вартості недоврахованої електроенергії на підставі акта про порушення позивачем ПКЕЕ № 125443 від 05.11.06р. та несплату позивачем виставленого відповідачем рахунку, відповідач не тільки вправі, але і зобов'язаний відповідно до п. 7.5 вищезазначених Правил припинити постачання електричної енергії.
Таким чином будь-яких порушень норм чинного законодавства в діях відповідача, спрямованих на відключення позивача від електромережі не вбачається.
За таких обставин в задоволенні первісного позову має бути відмовлено.
На підставі викладеного і керуючись ст.44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в:
1. В задоволенні первісного позову відмовити.
2. Зустрічний позов задовольнити.
3.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Техтранссервіс" (м. Херсон, вул. Дзержинського, 37, код 24960779, рахунок 260002297 в ХОД Укрсоцбанку, МФО 352045) на користь ВАТ "ЕК "Херсонобленерго" ( м. Херсон, вул. Пестеля, 5, код 05396638:
- рах. 260032301852 в ОПЕРВ ХОУ м. Херсон. МФО 352457 - 12972 грн. 14 коп. заборгованості по акту про порушення ПКЕЕ № 125443;
- рах. 260031921 в ХОД АППБ "Аваль", МФО 352093- 129 грн. 72 коп. державного мита і 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
5. Копії даного рішення направити сторонам по справі.
Суддя Л.І. Александрова
Дата оформлення рішення відповідно
до ст. 84 ГПК України 03.04.2007 р.
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 532222 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Александрова Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні