МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
13 жовтня 2015 року Справа № 814/2101/15
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Марича Є.В. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України в Центральному районі м.Миколаєва, пр. Жовтневий, 55-є,Миколаїв,54018 доПівденного державно-виробничого впроваджувального центру нетрадиційних джерел енергії "Бояр", пр. Леніна, 67,Миколаїв,54017 простягнення заборгованості в сумі 398,69 грн., ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва (далі-позивач, Управління) звернулось до суду з позовом до Державного підприємства південний впроваджувальний центр нетрадиційних джерел енергії "Бояр" (далі-відповідач, ПДВВ ЦНДЕ "Бояр") про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій, що становить різницю між сумою пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за період з01.06.2015 р. по 30.06.2015 р. в сумі 398,69 грн.
Позивач надав до суду клопотання про розгляд справи за відсутністю свого представника, в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не з’явився, ухвала про відкриття провадження у справі та повістки про виклик направлялись на адресу відповідача, але повернулись до суду з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".
Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення з повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні. Суд вважає, що в адміністративній справі достатньо матеріалів для її розгляду в письмовому провадженні.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
ПДВВ ЦНДЕ "Бояр" зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Миколаївської міської ради та є страхувальником і платником внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.
Пенсійним фондом України призначена та виплачена пенсія колишньому працівнику відповідача ОСОБА_1 відповідно до Закону України від 13.12.1991 р. № 1977-XII "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Відповідно до ст. 24 Закону України від 13.12.1991р. № 1977-XII "Про наукову і науково-технічну діяльність", держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів. До стажу наукової роботи зараховується час роботи на посадах наукових працівників, незалежно від наявності наукового ступеня або вченого звання та на посадах, які до них прирівнюються, на підприємствах, в установах, організаціях.
Перелік посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Згідно Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженої Кабінетом Міністрів України від 24.03.2004 р. за № 372, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Зазначені підприємства, установи, організації самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач вимоги вищевказаних законодавчих актів не виконав і своєчасно не перераховував до Пенсійного фонду України заборгованість по сплаті суми відшкодування витрат на виплату частки наукових пенсій, внаслідок чого у нього утворився борг в сумі 398,69 грн. за період з 01.06.2015 р. по 30.06.2015 р., що підтверджується наданим позивачем загальним розгорнутим розрахунком сум різниці наукових пенсій.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З огляду на те, що відповідачем доказів, які б спростовували доводи позивача, до суду не подано, доказів погошення заборгованості не надано, відтак позовні вимоги про стягнення з ПДВВ ЦНДЕ "Бояр" заборгованості в сумі 398,69 грн. підлягають задоволенню.
Судові витрати у справі відсутні, оскільки на підставі ст. 5 п. 18 Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від його сплати (редакція на час звернення до суду з даним позовом).
Керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Південного державно-виробничого впроваджувального центру нетрадиційних джерел енергії "Бояр" (код ЄДРПОУ 13867456) заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становить різницю між сумою пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.06.2015 р. по 30.06.2015 р. в сумі 398,69 грн. (триста дев'яносто вісім гривень шістдесят дев'ять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Суддя Є.В. Марич
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2015 |
Оприлюднено | 11.11.2015 |
Номер документу | 53240214 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Марич Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні