КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 319/1130/15-ц
Провадження №2/319/774/2015
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 листопада 2015 року смт Куйбишеве
Куйбишевський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Скляра С.Ю.,
при секретарі судового засідання Шипко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Куйбишевського районного суду Запорізької області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення грошових коштів на утримання неповнолітніх дітей (аліментів), -
В С Т А Н О В И В :
У липні 2015 року ОСОБА_1 звернулася до суду з указаним позовом, мотивуючи його тим, що 14 серпня 2004 року уклала шлюб з ОСОБА_2, від якого сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Посилаючись на те, що сімейні стосунки у шлюбі не склалися, подружжя фактично припинило шлюбні відносини та ведення спільного господарства, а збереження шлюбу є неможливим через відсутність взаєморозуміння, просить шлюб розірвати та стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей в розмірі 1/3 частки з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Позивач ОСОБА_1 та її повноважний представник в судове засідання не з'явились, про час і місце слухання справи були повідомлені належним чином. У відповідній письмовій заяві, поданій до суду, позивач вказала про те, що вона від позову не відмовляється та підтримує заявлені вимоги по тих підставах, які нею були викладені в позовній заяві (а.с.4,9,15,23,39,40).
Виходячи з наведеного, а також положень частини другої статті 158 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні судового засідання за відсутності позивача ОСОБА_1 та її представника.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоча про час і місце його проведення повідомлявся належним чином, причини своєї неявки судові не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без його участі не заявив (а.с.20,38,41-45).
За письмової згоди позивача ОСОБА_1 суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням статті 224 ЦПК України.
У відповідності до вимог частини другої статті 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось через неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Суд, з'ясувавши позицію позивача у справі, викладену у письмовій заяві, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, надавши їм оцінку, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлені наступні обставини у справі та відповідні їм правовідносини.
Шлюб між ОСОБА_2 і ОСОБА_1 зареєстровано 14 серпня 2004 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Куйбишевського районного управління юстиції Запорізької області, про що цього ж дня складено відповідний актовий запис №33 (а.с.6).
Від даного шлюбу сторони мають двох неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які на даний час знаходяться на утриманні матері - позивача ОСОБА_1 та мають задовільний стан здоров'я.
З матеріалів справи випливає, що шлюбні відносини між подружжям ОСОБА_1 і ОСОБА_2 не склалися, подружжя фактично припинило шлюбні відносини та ведення спільного господарства, а збереження шлюбу є неможливим через сварки та відсутність взаєморозуміння . Намагання зберегти сім'ю ні до чого не привели.
У наданий судом строк примирення подружжя не відбулося (а.с.31-36).
Під час розгляду справи судом позивач ОСОБА_1 не виявила бажання зберегти подружні відносини з відповідачем ОСОБА_2.
Спору про поділ спільного майна подружжя та про місце проживання дітей між сторонами на час розгляду даної справи немає.
Згідно положень статті 111 Сімейного кодексу України (далі - СК України) суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Відповідно до статті 24 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Згідно положень частини другої статті 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
За такої сукупності обставин у справі суд дійшов висновку про те, що причини, які спонукали позивача ОСОБА_1 на розірвання шлюбу, є обґрунтованими, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу між ними є неможливим, воно суперечить інтересам одного з подружжя.
Статтею 113 СК України передбачено, що особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Позивач ОСОБА_1, як особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, під час розгляду справи не порушила питання про відновлення свого дошлюбного прізвища «Кондрашова» (а.с.2-3,6,12-13).
Крім того, з матеріалів справи випливає, що відповідач ОСОБА_2 не дбає про матеріальне благополуччя дітей, чим фактично ухиляється від обов'язку їх утримувати.
Суд вважає обґрунтованими твердження позивача ОСОБА_1 про те, що вищевказані обставини ставлять її у скрутне матеріальне становище. Разом з тим, відповідач є працездатною особою, працює, отримує заробітну плату, на утриманні інших осіб не має, на час розгляду справи стан його здоров'я дозволяє виконувати обов'язки батька по утриманню неповнолітніх дітей (а.с.12-13,38).
Відповідно до статті 51 Конституції України та статті 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.
Згідно з частиною третьою статті 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів суд враховує (стаття 182 СК України):
1)стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2)стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3)наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4)інші обставини, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Відповідно до частин першої і другої статті 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Згідно з частиною першою статті 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Беручи до уваги те, що між сторонами існують суперечки та неузгодженість щодо спільного утримання дитини, в той час як закон покладає обов'язок щодо утримання дітей рівною мірою на обох батьків, суд прийшов до висновку про задоволення позову в цій частині заявлених вимог.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд враховує наступне.
Оскільки позов задоволено, суд в порядку статті 88 ЦПК України має підстави для стягнення з відповідача на користь позивача понесених судових витрат в сумі 243 грн. 60 коп., а саме, в межах суми сплаченого судового збору при пред'явленні позову до суду (а.с.1).
Частиною третьою статті 2 ЦПК України визначено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
При зверненні до суду (24 липня 2015 року згідно відмітки відділу поштового зв'язку (а.с.10)) позивач ОСОБА_1 судовий збір з позовної заяви в частині вимог про стягнення аліментів не сплачувала.
Законом України від 22 травня 2015 року №484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набрав чинності 01 вересня 2015 року, внесено зміни до Закону України «Про судовий збір».
Враховуючи, що заявлені ОСОБА_1 позовні вимоги майнового характеру задоволені, відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 487 грн. 20 коп. пропорційно до розміру задоволених позовних вимог (для фізичних осіб 1% від задоволених позовних вимог, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року). Згідно статті 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28 грудня 2014 року №80-VIІІ мінімальна заробітна плата з 01 січня 2015 року встановлена в розмірі 1 218 грн. 00 коп..
Керуючись ст.51 Конституції України, стст.24, 110-113, 180-183, 191 СК України, стст.10, 11, 60, 88, 209, 212-215, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1, - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2, який народився 15 грудня 1978 року в смт Куйбишеве Куйбишевського району Запорізької області, та ОСОБА_1, яка народилась 16 лютого 1986 року в смт Куйбишеве Куйбишевського району Запорізької області, зареєстрований 14 серпня 2004 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Куйбишевського районного управління юстиції Запорізької області, про що цього ж дня складено актовий запис №33, які мають двох неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 надалі іменуватися цим самим прізвищем.
Стягнути з ОСОБА_2 (зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично проживає за адресою: 03191 АДРЕСА_1, працюючого у Київській філії ПАТ «Миронівський хлібопродукт») на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично проживає за адресою: 03191 АДРЕСА_1, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1) аліменти на утримання неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 (однієї третьої) частини його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 (тридцять) відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 24 липня 2015 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати в сумі 243 (двохсот сорока трьох) гривень 60 (шістдесяти) копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави в сумі 487 (чотирьохсот вісімдесяти семи) гривень 20 (двадцяти) копійок (отримувач коштів: Державний бюджет Куйбишевського району Запорізької області; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37892243; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Запорізькій області; код банку отримувача (МФО) 813015; рахунок отримувача №31217206700152; код класифікації доходів бюджету 22030001).
Рішення допускається до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду відповідно до частини першої статті 223 ЦПК України набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції - Куйбишевський районний суд Запорізької області шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-денного строку з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив - Куйбишевським районним судом Запорізької області, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: С.Ю.Скляр
Суд | Куйбишевський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2015 |
Оприлюднено | 11.11.2015 |
Номер документу | 53254720 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Куйбишевський районний суд Запорізької області
Скляр С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні