Ухвала
від 06.11.2015 по справі 420/2593/15-ц
НОВОПСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу 06.11.2015

ЄУ № 420/2593/15-ц

Провадження №2/420/1963/15

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

06 листопада 2015 року Новопсковський районний суд Луганської області

у складі головуючого судді Стеценко О.С.

при секретарі Рожковій Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Новопсков цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» до ОСОБА_1, товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Антрацит» про стягнення боргу за кредитним договором та договором поруки,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Новопсковського районного суду з позовом до відповідачів, в якому просить стягнути з них, як солідарних боржників, на його користь заборгованість за кредитним договором №21.08 від 10.07.2008 та Договором поруки №21.08/ПОР від 10.07.2008 в загальному розмірі 2683,85 долари США, та еквівалент 934,32 долари США, яка складається з: 2405,72 долари США -заборгованість за основною сумою кредиту; 278,13 доларів США -заборгованість за процентами за користування кредитом; еквівалент 254,72 долара США- заборгованість за адміністративною комісією; еквівалент 679,60 доларів США - сума пені за порушення строків повернення основної суми кредиту та відсотків за користування кредитом, та судові витрати.

В судове засідання представник позивача не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Проти ухвалення заочного рішення не заперечує.

Відповідачі в судове засідання повторно не з'явилися, про час та місце судового засідання повідомлялися належним чином, шляхом публікації оголошення в газеті «Урядовий кур'єр» заяв про розгляд справи без їх участі суду не надавали.

За згодою представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Дослідивши та оцінивши письмові докази у справі у їх сукупності, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що 10.07.2008 між позивачем ПАТ «ПУМБ», та відповідачем ТОВ «Торговий дім «Антрацит» (далі - 2-й відповідач) було укладено кредитний договір № 21.08 (далі - Договір).

Згідно п.п. 1.1, 2.1, 6.1, 6.4 Договору позивач зобов'язався надати 2-ому відповідачу кредит у розмірі 25471,80 доларів США для оплати частини вартості транспортного засобу на непоновлюваній основі строком до 10.07.2015.

Відповідно до п. 3.1.2 Договору обов'язок банку надати кредит позичальнику виникає, зокрема, з моменту укладення між банком та ОСОБА_1 угоди про забезпечення -договору поруки в забезпечення виконання боргових зобов'язань за кредитним договором.

Відповідно до п. 6.1 Договору позичальник зобов'язаний повернути кредит в повному обсязі не пізніше 10.07.2015 в наступному порядку: щомісячно, починаючи з серпня 2008 року по червень 2015 року повертати кредит частинами у розмірі 303,24 долари США. Датами повернення частин кредиту є 11 число кожного місяця. Частину кредиту у розмірі 303,24 долари США позичальник зобов'язаний повернути 10 липня 2015 року.

Відповідно до п. 6.2 Договору у випадку, якщо станом на дату закінчення строку кредитування буде мати місце будь -яка несплачена позичальником заборгованість за цим договором, в тому числі, але не виключно, плата за кредит, штрафні санкції за порушення строків повернення кредиту та сплати плати за кредит, тощо, незважаючи на інші положення цього договору, така заборгованість повина бути сплачена позичальником банку одночасно з поверненням основної суми кредиту в строк, передбачений п. 6.1 цього договору.

Згідно п. 7.1 Договору позичальник зобов'язаний сплатити банку відповідну плату в порядку і на умовах передбачених кредитним договором, а саме проценти за користування кредитом та адміністративну комісію.

Відповідно до п.п. 7.2.1, 7.2.2. 7.2.4 Договору проценти за користування кредитом нараховуються банком у розмірі 14,5% річних та повинні сплачуватися позичальником щомісячно не пізніше 1 банківського дня, наступного за 10 числом кожного місяця. У разі невиконання чи неналежного виконання з будь -яких підстав зобов'язань, встановлених п.п. 6.1, 10.3 Договору, починаючи з першого дня такого невиконання чи неналежного виконання зобов'язань, проценти за користування кредитом збільшуються на 2% річних за кожний випадок і будуть нараховуватися банком за такою підвищеною ставкою до тієї дати, коли банк визначить, що зазначені зобов'язання виконані належним чином.

Відповідно до п. 7.3.1 Договору позичальник зобов'язаний сплатити банку адміністративну комісію у наступному порядку: 254,72 доларів США не пізніше 3 банківських днів з дня укладення Договору, 254,72 доларів США не пізніше 01 банківського дня після спливу 12 місяців з дня укладення Договору, 254,72 доларів США не пізніше 01 банківського дня після спливу 24 місяців з дня укладення Договору, 254,72 доларів США не пізніше 01 банківського дня після спливу 36 місяців з дня укладення Договору, 254,72 доларів США не пізніше 01 банківського дня після спливу 48 місяців з дня укладення Договору, 254,72 доларів США не пізніше 01 банківського дня після спливу 60 місяців з дня укладення Договору, 254,72 доларів США не пізніше 01 банківського дня після спливу 72 місяців з дня укладення Договору.

Відповідно до п. 7.3.2 Договору адміністративна комісія сплачується позичальником у національній валюті України за курсом, встановленим Національним банком України на день здійснення платежу.

Відповідно до п. 8.1 Договору забезпеченням боргових зобов'язань позичальника за цим договором є угоди про забезпечення, укладення яких передбачено цим договором, інші угоди про забезпечення та інше забезпечення, що будуть укладені або виникнуть у майбутньому.

Відповідно до п. 9.6 Договору платежі по основній сумі кредиту та платі за кредит повинні бути здійснені з датою валютування не пізніше строку платежу, встановленого кредитним договором. Платежі по основній сумі кредиту та процентах за користування кредитом сплачуються позичальником у валюті кредиту. Інші платежі по платі за кредит, пеня та інші штрафні санкції за неналежне виконання позичальником своїх зобов'язань за цим договором розраховуються банком у валюті кредиту та сплачуються позичальником у національній валюті України за курсом Національного банку України на дату здійснення платежу.

Згідно п. 9.8 Договору погашення боргових зобов'язань за кредитним договором може проводитися, зокрема, шляхом утримання банком відповідних грошових коштів з сум, які підлягають перерахуванню позичальнику та шляхом договірного списання банком відповідних сум з рахунків позичальника.

Відповідно до п. 12.1 Договору у разі порушення позичальником строків виконання будь -якого з боргових зобов'язань позичальник зобов'язаний сплатити на користь банка пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, за кожен день прострочення. Розрахунок пені здійснюється на суму простроченого виконання боргового зобов'язання за весь час прострочення.

З метою забезпечення виконання зобов'язань 2-го відповідача, між позивачем та відповідачем ОСОБА_1 (далі 1-й відповідач) був укладений договір поруки №21.08/ПОР від 10.07.2008 (надалі -договір поруки), згідно якого останній поручився перед позивачем за виконання ТВО «Торговий дім «Антрацит» зобов'язань за кредитним договором в повному обсязі, включаючи сплату основного боргу, процентів, комісій, неустойки.

Відповідно до п. 1.3 договору поруки у разі порушення боржником зобов'язання, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, що означає право кредитора вимагати виконання зобов'язання в повному обсязі як від боржника і поручителя разом, так і від кожного з них окремо.

Відповідно до п.п. 2.1, 2.1.1 договору поруки порукою за цим договором забезпечується виконання зобов'язань, що випливають з кредитного договору №21.08 від 10.07.2008 року, з усіма змінами та доповненнями до нього.

Відповідно до п. 3.1 договору поруки у разі порушення зобов'язання боржником кредитор направляє поручителю письмову вимогу виконати зобов'язання (або певну його частину). Кредитор не зобов'язаний підтверджувати яким - би то не було чином факт невиконання зобов'язання боржником. Вимога кредитора буде достатньою для поручителя підставою виконати зобов'язання на суму, вказану в такій вимозі, без будь -яких застережень, умов чи вимог до кредитора про надання додаткової інформації чи документа.

Відповідно до п. 3.2 договору поруки поручитель зобов'язаний виконати пред'явлену йому вимогу кредитора у валюті зобов'язання в повному обсязі в строк не пізніше 3 банківських днів з моменту отримання такої вимоги.

Згідно п. 3.3 договору поруки у разі порушення поручителем строку виконання вимоги кредитора, поручитель повинен сплатити кредитору пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, за кожен день прострочення. Нарахування пені здійснюється на суму простроченого виконанням платежу за весь час прострочення.

Згідно офіційного повідомлення УДППЗ «Укрпошта» на території м. Красний Луч Луганської області та м. Луганськ пересилання кореспонденції призупинено, у зв'язку з чим можливість провести досудове врегулювання заборгованості шляхом направлення вимоги на адресу відповідачів, відсутня, тому позивач не направив відповідну вимогу про повернення коштів.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30.03.2012 №5 «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин», пред'явленням вимоги до поручителя є як направлення або вручення йому вимоги про погашення боргу (залежно від умов договору), так і пред'явлення до нього позову.

Позивач виконав свої зобов'язання за Договором належним чином, видавши 2 -му відповідачу кошти у розмірі 25471,80 доларів США, що підтверджується копією меморіального ордеру № 1 від 11.07.2008, меморіальним ордером №LUGGE1053631418DSL від 11.07.2008.

Однак, 2-й відповідач, в порушення умов кредитного договору кредитні кошти у повному обсязі до 10.07.2015 не повернув, починаючи з 11.08.2014 належним чином обов'язок зі сплати процентів не виконує, а починаючи з 11.12.2014 повністю припинив виконання взятих на себе зобов'язань щодо сплати процентів за користування кредитом. Крім того, позичальник обов'язок зі сплати адміністративної комісії на умовах, передбачених кредитним договором, також належним чином не виконує.

Таким чином, судом встановлено, що 2-м відповідачем порушено умови Договору та станом на 12.08.2015 виникла прострочена заборгованість перед позивачем в загальному розмірі 2683,85 долари США, та еквівалент 934,32 долари США, яка складається з: 2405,72 долари США - заборгованість за основною сумою кредиту; 278,13 доларів США - заборгованість за процентами за користування кредитом; еквівалент 254,72 долара США- заборгованість за адміністративною комісією; еквівалент 679,60 доларів США - сума пені за порушення строків повернення основної суми кредиту та відсотків за користування кредитом.

Згідно ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно ст.1049 ЦК України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику у строк та у порядку, що встановлені договором.

Згідно зі ст.1050 ЦК України, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до ст. 625 ЦК України. Якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 цього Кодексу.

Згідно зі ст.ст.525, 526, 530 Цивільного кодексу України, зобов'язання мають виконуватися належним чином та у встановлений строк. Одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається.

Відповідно до ст.610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст.611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст.612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив зобов'язання, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно вимог статті 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, яке боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчисляється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасного виконання грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання. Сплата неустойки є правовим наслідком у разі порушення зобов'язання (п.3. ч.1 ст.611 ЦК України).

Згідно зі ст.554 ЦК України, поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків.

З огляду на положення ч.2 ст.533 ЦК України та надання кредиту в іноземній валюті, при винесені даного рішення суд керується положеннями абз.2 п.14 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 р. № 14 «Про судове рішення у цивільній справі» та вважає за можливе стягнути суму заборгованості за договором в гривневому еквіваленті станом на день винесення рішення суду.

Розрахунок гривневого еквівалента проведено за офіційним курсом НБУ станом на 06.11.2015, який складає 2292.5534 грн. за 100 дол. США.

Таким чином, станом на 12.08.2015 загальна сума боргу відповідачів перед позивачем становить 3618,17 дол. США, що в еквіваленті по курсу НБУ складає 82928,45 грн., яка складається із заборгованості за основною сумою кредиту у розмірі 2405,72 доларів США, що в еквіваленті по курсу НБУ складає 55139,10 грн., заборгованості за процентами за користування кредитом - 278,13 доларів США, що в еквіваленті по курсу НБУ складає 6374,74 грн., еквівалент 254,72 долара США- заборгованість за адміністративною комісією, що в еквіваленті по курсу НБУ складає 5838,18 грн. еквівалент 679,60 доларів США - сума пені за порушення строків повернення основної суми кредиту та відсотків за користування кредитом, що в еквіваленті по курсу НБУ складає 15576,43 грн.

Таким чином, оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення, оскільки ці вимоги обґрунтовані на законі, відповідають умовам укладених за участю сторін кредитного договору, договору поруки, згідно із ст.628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними.

Згідно з ч.1 ст.88 ЦПК України з відповідачів на користь позивача у рівних частках підлягає стягненню судовий збір в сумі 775 грн. 22 коп.

Керуючись ст.ст.10,11,60,88, 212-215, 223-233 ЦПК України, ст.ст. 526,530, 554,610-612, 625, 1049,1054 ЦК України суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги публічного акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» до ОСОБА_1, товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Антрацит» про стягнення боргу за кредитним договором та договором поруки задовольнити повністю.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ід.н. НОМЕР_1, та товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Антрацит», код ЄДРПОУ 33432466, на користь публічного акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк», код ЄДРПОУ 14282829, заборгованість за кредитним договором в загальному розмірі 3618,17 дол. США, що в еквіваленті по курсу НБУ складає 82928,45 грн.

Стягнути з ОСОБА_1, ід.н. НОМЕР_1, на користь Публічного акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» 387,61 грн. в рахунок понесених судових витрат.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Антрацит», код ЄДРПОУ 33432466, на користь Публічного акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» 387,61 грн. в рахунок понесених судових витрат.

Копію заочного рішення надіслати відповідачам не пізніше трьох днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Новопсковський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: О.С. Стеценко

СудНовопсковський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення06.11.2015
Оприлюднено12.11.2015
Номер документу53262234
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —420/2593/15-ц

Ухвала від 21.02.2019

Цивільне

Рубіжанський міський суд Луганської області

Москаленко В. В.

Ухвала від 17.01.2019

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Пронька В. В.

Ухвала від 06.11.2015

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Стеценко О. С.

Ухвала від 23.09.2015

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Стеценко О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні