Провадження № 2/522/8905/15-ц
Справа 522/17851/15-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про забезпечення позову
02 листопада 2015 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Домусчі Л.В.,
при секретарі - Шевчик В.І.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Акціонерного товариства «Українська охоронно-страхова компанія» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач 28.08.2015 року звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, Акціонерного товариства «Українська охоронно-страхова компанія» про відшкодування матеріальної шкоди у сумі 50 000 грн. та моральної шкоди у сумі 3000 грн.
В судове засідання з'явився представник ОСОБА_1 - ОСОБА_3В (діє на підставі довіреності від 28.01.2015 року) яка заявила та надала суду клопотання про забезпечення позову, шляхом накладення арешту та заборони вчиняти будь-які дії щодо земельної ділянки яка знаходиться за адресою: Одеська область. Болградський район, Калчівська селищна рада розміром 4,14 га, яка належить на праві власності ОСОБА_2
В судове засідання ОСОБА_2 та представник АТ ««Українська охоронно-страхова компанія»не з'явились, хоча були повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.
В обґрунтування поданої заяви представник позивача посилалась на те, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Суд, розглянувши вказане клопотання та матеріали справи, вважає за можливе задовольнити вказане клопотання.
У відповідності до ч.1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі. А тому неявка сторін у судове засідання не створює перешкод для вирішення такого питання.
Суд розглянувши заяву, яка відповідає вимогам ч.2 ст.151 ЦПК України, вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, прийшов до наступного.
Згідно ч.1 ст. 151 ЦПК України - суд, за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.
Судом встановлено, що предметом спору між сторонами є відшкодування шкоди, завданої внаслідок ДТП у загальному розмірі 88285 гривень та моральної шкоди у розмірі 3000 гривень, у тому числі 38285 гривень матеріальної шкоди та 3000 гривень моральної шкоди з ОСОБА_2
Відповідно до вимог ч.3 ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Статтею 152 ЦПК України передбачено, що суд може застосувати кілька видів забезпечення позову, а самі види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що Державний реєстр речових прав на нерухоме майно - це єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єкти цих прав. Державна реєстрація речових прав є обов'язковою, держава гарантує достовірність зареєстрованих прав на нерухоме майно.
Згідно п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006, № 9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає за можливе задовольнити заяву представника позивача ОСОБА_1 стосовно застосування способу забезпечення позовних вимог до розгляду справи по суті.
Керуючись ст.ст.. 11, 57, 151-153, 210 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову - задовольнити.
Забезпечити позов ОСОБА_1 шляхом накладення арешту на нерухоме майно, а саме:
- земельну ділянку розміром 4,14 га, яка знаходиться за адресою: Одеська область. Болградський район, Калчівська селищна рада розміром 4,14 га, яка належить на праві власності ОСОБА_2, кадастровий номер 5121484100:01:005:0474.
Заборонити будь-яким особам вчиняти будь-які дії, щодо земельної ділянки розміром 4,14 га, яка знаходиться за адресою: Одеська область. Болградський район, Калчівська селищна рада розміром 4,14 га, яка належить на праві власності ОСОБА_2, кадастровий номер 5121484100:01:005:0474.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Копії ухвали для виконання направити до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції (м. Одеса, вул. Старицького, 10-А) і заяву відповідного зразка про накладання арешту.
Дана ухвала суду набирає чинності із дня її постановлення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, згідно ч.2 ст. 294 ЦПК України.
Суддя: Домусчі Л.В.
02.11.2015
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2015 |
Оприлюднено | 12.11.2015 |
Номер документу | 53269086 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Домусчі Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні