ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ПРО ВИЗНАННЯ БОРЖНИКА БАНКРУТОМ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.10.2015р. Справа № 905/2447/15
за заявою боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«СТРАЙД ТРЕЙДВ» м.Краматорськ Донецької області (код ЄДРПОУ 39314608)
про визнання банкрутом
Суддя С.С.Тарапата
Представники сторін: не з'явились
ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "СТРАЙД ТРЕЙД" м.Краматорськ звернулося до господарського суду Донецької області із заявою про порушення справи про банкрутство на підставі ст.95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , яка передбачає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 05.10.15р. заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "СТРАЙД ТРЕЙД", м. Краматорськ про порушення справи про банкрутство прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 19.10.15р. За результатами судового засідання 19.10.15р. розгляд справи відкладено на 28.10.15р.
За результатами підготовчого засідання 28.10.15р. порушено провадження у справі № 905/2447/15 за заявою боржника - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "СТРАЙД ТРЕЙД", м.Краматорськ (84331, Донецька обл., м.Краматорськ, вул.. Двірцева, буд. 40 А; код ЄДРПОУ 39314608) про визнання банкрутом на підставі ст. 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Враховуючи достатність документів, необхідних як для проведення підготовчого засідання та порушення провадження у справі про банкрутство, так і для проведення засідання з розгляду питання щодо визнання боржника банкрутом, суд визнав за можливе розглянути питання про визнання боржника банкрутом в судовому засіданні 28.10.15р.
Розглянувши в судовому засіданні 28.10.15р. матеріали справи, суд встановив:
Згідно частини першої статті 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
22.07.15р. учасниками ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В« "СТРАЙД ТРЕЙД", м. Краматорськ було прийнято рішення про припинення діяльності юридичної особи шляхом ліквідації та призначення головою ліквідаційної комісії ОСОБА_2 (протокол № 8 від 22.07.15р.).
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Ліквідатором проведені заходи, передбачені чинним законодавством, так:
22.07.15р. проведено запис про внесення відомостей про припинення підприємницької діяльності товариства за рішенням засновників, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №20911520 станом на 22.07.15р.
Відповідно до вимог ст.105 Цивільного кодексу України на офіційному веб-сайті відповідного органу державної влади оприлюднені відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців №325(20) 2015 рік про прийняття засновниками рішення про припинення юридичної особи ТОВ "СТРАЙД ТРЕЙД" (публікація відомостей з ЄДР з 20.07.15р. по 29.07.2015р.).
В передбачений законом строк із заявами про визнання кредиторських вимог до боржника звернулися ТОВ "КЕРАМВТОРМЕТ" м. Донецьк.
За результатами розгляду поданої заяви кредитора боржником визнані вимоги на загальну суму 20160,00грн.
Частиною 5 ст.60 Господарського Кодексу України встановлено, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію.
Ліквідаційною комісією проведена інвентаризація майнових активів ТОВ "СТРАЙД ТРЕЙД", в результаті якої встановлена відсутність активів боржника, окрім грошових коштів в сумі 600,00грн.
На виконання вимог ч.1 ст.111 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторів ліквідаційною комісією складений проміжний ліквідаційний баланс станом на 01.10.15р., який затверджений загальними зборами учасників ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю ТОВ "СТРАЙД ТРЕЙД", м. Краматорськ, (протокол №9 від 01.10.15р.).
Згідно з відомостями наданими боржником та доданими до заяви документами, фінансовий стан характеризується неплатоспроможністю, кредиторська заборгованість, що не оспорюється, складає 20160,00грн.
Відповідно ст.1 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
На підставі вищевикладеного в судовому засіданні встановлена наявність ознак неплатоспроможності боржника.
Частина 4 ст.205 Господарського кодексу України передбачає, що у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
Згідно ч.1 ст. 37 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Відповідно до ст.40 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
В силу ч.2 ст.95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності в нього статусу арбітражного керуючого.
В заяві про порушення справи про банкрутство та в клопотанні №6 від 01.10.15р. боржник просить покласти обов'язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії - ОСОБА_2, посилаючись на відсутність можливості оплати послуг арбітражного керуючого внаслідок недостатності у боржника майнових активів.
Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора боржника, суд виходить з наступного:
Стаття 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка регламентує особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, регулює спрощений порядок розгляду справ про банкрутство, оскільки положення вказаної статті не передбачають застосування процедур розпорядження майном боржника та санації.
Згідно ст.115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.
Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора.
Враховуючи, що розміром середньомісячної заробітної плати керівника боржника не може бути менш ніж встановлений законодавством розмір мінімальної заробітної плати, то мінімально можливий розмір оплати послуг арбітражного керуючого (ліквідатора) становить дві мінімальні заробітні плати, а саме 2756 грн. - на час слухання справи (1378 х 2 = 2756). Беручі до уваги, що майнові активи боржника складаються виключно з грошових коштів у розмірі 600,00грн, а мінімально можливий термін ліквідаційної процедури, виходячи з вимог закону щодо переліку дій, які необхідно здійснити ліквідатору становить 2-3 місяці, суд приходить до висновку, що у разі призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого, наявні активи (грошові кошти) лише частково задовольнять вимоги з оплати послуг арбітражного керуючого навіть без обов`язкових витрат (оприлюднення інформації у друкованих органах, поштові витрати, сплата послуг банка, тощо).
Натомість, закон не встановлює обов`язкових вимог щодо розмірів оплати послуг (заробітної плати) голови ліквідаційної комісії, що надасть змогу здійснювати її за наявності коштів та пропорційно з обов`язковими витратами у ліквідаційній процедурі. Судом також приймається до уваги, що враховуючі склад майнових активів боржника (виключно грошові кошти) ліквідатор не буде зобов`язаний здійснювати дії, виконання яких потребує спеціальних знань арбітражного керуючого як то: оцінка майна, організація процедури продажу і т.д.
Враховуючи викладене, суд, беручи до уваги недостатність майнових активів у боржника, що у разі призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого може призвести до неможливості задовольнити в повному обсязі вимоги з оплати послуг арбітражного керуючого та інших обов'язкових витрат, визнає за можливе покласти обов'язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії - ОСОБА_2.
З огляду на зазначене та приймаючи до уваги дотримання заявником порядку ліквідації юридичної особи у відповідності з вимогами ст. ст. 105, 110, 111 ЦК України, ст.60 ГК України та ст. ст. 33-34 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємцівВ» , наявність кредиторської заборгованості та недостатність майнових активів для її задоволення, наявність ознак неплатоспроможності, господарський суд прийшов до висновку про необхідність визнання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "СТРАЙД ТРЕЙД» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури строком на 12 місяців.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 1, ч.1 ст.2, ст.ст. 37-41, 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , ст. 4 -1 , 32-34, 43 ГПК України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати боржника - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "СТРАЙД ТРЕЙД", м.Краматорськ, (код ЄДРПОУ 39314608) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
Ліквідатором ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "СТРАЙД ТРЕЙД", м.Краматорськ, призначити ОСОБА_2 (м.Донецьк, в. КіроваАДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "СТРАЙД ТРЕЙД" (84331, Донецька обл., м.Краматорськ, вул. Двірцева, буд. 40 А; код ЄДРПОУ 39314608) і відкриття ліквідаційної процедури.
Ліквідатору по закінченні ліквідаційної процедури представити суду звіт про проведену роботу, ліквідаційний баланс банкрута та документи, передбачені ст.46 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Суддя С.С. Тарапата
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2015 |
Оприлюднено | 12.11.2015 |
Номер документу | 53273082 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
С.С. Тарапата
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні