РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

У Х В А Л А

Справа № 569/20566/14-к

30 грудня 2014 року м.Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Головчак М.М., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань СУФР ГУ ДФС у Рівненській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_1Л, яке погоджено із старшим прокурором відділу нагляду прокуратури Рівненської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до оригіналів документів та можливість їх тимчасового вилучення,

в с т а н о в и в:

Старший слідчий з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань СУФР ГУ ДФС у Рівненській області старший лейтенант податкової міліції ОСОБА_1 звернувся в суд з клопотанням,яке погоджене із старшим прокурором відділу нагляду прокуратури Рівненської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до документів ТОВ «СБЕ Україна Рівне», які знаходяться у реєстраційній службі Млинівського районного управління юстиції Рівненської області (Рівненська обл., смт. Млинів, вул. Рівненська, 2) та можливість їх вилучити, а саме: реєстраційної справи ТОВ «СБЕ Україна Рівне» з додатками, листами та заявами, які подавалися державному реєстратору з початку реєстрації підприємства по теперішній час.

В обґрунтування клопотання зазначив, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені №32014180000000123 за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «СБЕ Україна Рівне» (код ЄДР 34337505, Рівненська обл., смт. Млинів, вул. Об'їздна, 2) за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст.212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «СБЕ Україна Рівне», при здійснені господарської діяльності у період з 01.01.2013 по 31.08.2014, шляхом оформлення операцій щодо отримання послуг охорони від ТОВ «СБ Кордон» (код ЄДР 36577475), факт надання яких не підтверджено необхідними первинними фінансово-господарськими документами, а також в ході проведення операцій із підприємством-нерезидентом ТОВ «СБЕ Састейнебл Біоенерджі Холдінг ГМБХ» (Німеччина), порушили вимоги Податкового кодексу України, що призвело до завищення податкового кредиту з ПДВ в сумі 103 240,58 грн., зменшення від'ємного значення з ПДВ в сумі 78 033 грн. та не нарахування та несплати до бюджету податку на доходи нерезидента на загальну суму 846 239 грн. Вказані порушення норм чинного законодавства виявлені проведеною Млинівською ОДПІ ГУ Міндоходів у Рівненській області документальною позаплановою перевіркою ТОВ «СБЕ Україна Рівне» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2013 по 31.08.2014.

Зокрема перевіркою встановлено, що ТОВ «СБ Кордон» відповідно до ІС «Податковий Блок» має стан платника - «8» - до ЄДР внесено запис про відсутність за місцезнаходженням. ТОВ «СБЕ Україна Рівне» до перевірки не надано актів виконаних робіт за відповідні періоди, які б підтверджували фактичне отримання послуг охорони ТОВ «СБ Кордон». Бориспільською ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області не підтверджено реальність здійснення господарських відносин ТОВ «СБ Кордон» із платниками податків.

Також перевіркою ТОВ «СБЕ Україна Рівне» встановлено, що службові особи товариства користувалися позиками отриманими від нерезидента ТОВ «СБЕ Састейнебл Біоенерджі Холдінг ГМБХ» згідно договорів позики, частина заборгованості по яких погашена рахунок поповнення статутного фонду. Так, ТОВ «СБЕ Україна Рівне» на користь нерезидента сплачено частину відсотків за користування позикою у сумі 16 924 771 грн., які необхідно було до вимог чинного законодавства визнати доходом, отриманим нерезидентом із джерелом його походження з України та оподаткувати податком на доходи нерезидента за ставкою 5%, що призвело до несплати податків на загальну суму 846 239 грн.

Під час досудового розслідування необхідно встановити факти та обставини погашення заборгованості по позиках в рахунок поповнення статутного фонду, прийняття нерезидента ТОВ «СБЕ Састейнебл Біоенерджі Холдінг ГМБХ» до складу учасників ТОВ «СБЕ Україна Рівне» та отримання частки та майнових, їх документальне відображення та дослідити їх відповідність фактичним обставинам проведених операцій. Вказані дані містяться у реєстраційній справі ТОВ «СБЕ Україна Рівне».

Встановлено, що ТОВ «СБЕ Україна Рівне» як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстроване у реєстраційній службі Млинівського районного управління юстиції Рівненської області (Рівненська обл., смт. Млинів, вул. Рівненська, 2).

Покликаючись на викладене,слідчий просить клопотання задовольнити.

Представник реєстраційної служби Млинівського районного управління юстиції Рівненської області на виклик суду не прибув, про час і місце розгляду клопотання був повідомлений у встановленому законом порядку, про причини неприбуття не повідомив. Неприбуття за судовим викликом особи,у володінні якої знаходяться речі і документи,без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

Згідно положень ч.2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно ст. 163 КПК України , слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи,що документи,доступ до яких необхідно отримати, будуть використані для встановлення істини по справі, для повного всебічного та об'єктивного розслідування кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що наявні всі підстави для задоволення такого клопотання.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.131,132,159-166 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань СУФР ГУ ДФС у Рівненській області старшому лейтенанту податкової міліції ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документів ТОВ «СБЕ Україна Рівне», які знаходяться у реєстраційній службі Млинівського районного управління юстиції Рівненської області (Рівненська обл., смт. Млинів, вул. Рівненська, 2) та можливість їх вилучити, а саме: реєстраційної справи ТОВ «СБЕ Україна Рівне» з додатками, листами та заявами, які подавалися державному реєстратору з початку реєстрації підприємства по 30 грудня 2014 року.

На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів.

Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Встановити строк дії ухвали терміном на один місяць з моменту постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя М.М.Головчак

Дата ухвалення рішення 30.12.2014
Зареєстровано 10.11.2015
Оприлюднено 12.11.2015

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону