ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
УХВАЛА
про відмова у відкритті провадження в адміністративній справі в частині
позовних вимог
м. Київ
09 лютого 2011 року № 2а-1801/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Блажівська Н. Є., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
За позовом Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламне агентство «Нова Ідея»
провизнання недійсним свідоцтва, запису та припинення юридичної особи
В С Т А Н О В И В
Відповідно до меж заявлених позовних вимог Позивач звертається до Окружного адміністративного суду міста Києва з метою визнати недійсним запис про проведення державної реєстрації Відповідача (код ЄДРПОУ 35437204) через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; визнати недійсними первинні документи, що виписувались від імені Відповідача; припинити юридичну особу Відповідача в зв'язку з визнанням недійсним запису про проведення державної реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламне агентство «Нова Ідея»через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; визнати недійсним свідоцтво платника ПДВ Відповідача з моменту реєстрації.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі –адміністративна справа) –переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктами 1 та 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 3 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Частиною 4 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень:
1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;
2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;
3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України;
4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо);
5) в інших випадках, встановлених законом.
Станом на час звернення ДПІ у Оборонському районі міста Києва до суду з даним адміністративним позовом права органів державної податкової служби було визначено статтею 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності; звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про застосування санкцій, пов'язаних із забороною організації і проведення азартних ігор на території України (пункти 17, 18 частини 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»).
Відтак, враховуючи вищевикладене та вимоги частини 3 статті 6 та частини 4 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд звертає увагу на те, що Законом України «Про державну податкову службу в Україні»не передбачено права податкового органу на звернення до суду з позовом про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації юридичної особи через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; визнання недійсними первинних документів, що виписувались від імені Відповідача; визнання недійсним свідоцтва платника ПДВ Відповідача з моменту реєстрації.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що дані позовні вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належать розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 2, 3, 17 та пунктом 1 частиною 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
У Х В А Л И В
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації юридичної особи через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; визнання недійсними первинних документів, що виписувались від імені Відповідача; визнання недійсним свідоцтва платника ПДВ Відповідача з моменту реєстрації.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, визначені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н. Є. Блажівська
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2011 |
Оприлюднено | 13.11.2015 |
Номер документу | 53325222 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Блажівська Н.Є.