ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"11" листопада 2015 р. Справа № 809/4293/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю В«ХімшинторгВ» до відділу державної виконавчої служби Богородчанського районного управління юстиції Головного управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 17.04.2015 року
В С Т А Н О В И В:
10.11.2015 року товариство з обмеженою відповідальністю В«ХімшинторгВ» звернулося до суду з адміністративним позовом до відділу державної виконавчої служби Богородчанського районного управління юстиції Головного управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 17.04.2015 року.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до позовної заяви.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частина 2 статті 4 Закону України В«Про судовий збірВ» визначає ставки судового збору за подання до адміністративного суду юридичною особою адміністративного позову майнового та немайнового характеру.
При цьому, суд зазначає, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З огляду на викладене, заявлена позивачем позовна вимога про визнання протиправною та скасування постанови № 47274377 від 17.04.2015 року про відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом № 809/270/15 від 26.03.2015 року про стягнення податкового боргу в сумі 6200 грн., є майновою.
Згідно частини 2 статті 4 Закону України В«Про судовий збірВ» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати .
Таким чином, розмір судового збору, який підлягає до сплати позивачем при поданні вказаного адміністративного позову становить 1218, 00 грн.
Позивачем до позовної заяви додано копію квитанції про сплату судового збору в сумі 1378 грн.
Крім того згідно довідки відділу документального забезпечення -канцелярії Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.11.2015 року квитанцію про сплату судового збору № 197 від 28.10.2015 року, яку додано до матеріалів адміністративної справи № 809/4293/15 вже було додано до адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю В«ХімшинторгВ» до відділу державної виконавчої служби Богородчанського районного управління юстиції Головного управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, скасування постанов та зобов'язання вчинити дії по справі № 809/4217/15.
Таким чином, судом встановлено, що дана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме позивачем не додано оригіналу документу про сплату судового збору.
Згідно ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно ч. 2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби встановлені приписами ст.181 КАС України, згідно якої учасники виконавчого провадження ( крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. При цьому позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається із змісту позовної заяви позивач оскаржує постанову про відкриття виконавчого провадження № 47274377 від 17.04.2015 року.
Таким чином, у поданому адміністративному позові позивачем не надано доказів обґрунтування поважності причин пропуску, встановленого чинним законодавством строку, звернення до суду.
Відповідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного та керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю В«ХімшинторгВ» до відділу державної виконавчої служби Богородчанського районного управління юстиції Головного управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, скасування постанов та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі встановленому Законом України В«Про судовий збірВ» та надання суду доказів обґрунтування поважності причин пропуску, встановленого чинним законодавством строку звернення до суду до 23 листопада 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2015 |
Оприлюднено | 17.11.2015 |
Номер документу | 53403941 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Кафарський В.В.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Кафарський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні