Рішення
від 04.11.2015 по справі 910/23490/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.11.2015Справа №910/23490/15 Господарський суд міста Києва у складі судді Чебикіної С.О., розглянувши справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Оберемка Р.А. до Товариства з обмеженою відповідальністю «Войсовер» про стягнення 79,87 грн., за участю представників позивача - Білоконя М.В., довіреність №7 від 30.01.2015 року, відповідача - не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2015 року до суду звернувся позивач з вимогами до відповідача про стягнення 69,88 грн. заборгованості за комісійною винагородою та за послуги з розрахунково-касового обслуговування за договором банківського рахунку від 03.04.2013 року №21801 (далі - договір) та 9,99 грн. пені, а всього 79,87 грн.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 04.09.2015 року порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 21.10.2015 року.

Представник відповідача в судове засідання 04.11.2015 року не з'явився, про час і місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином відповідно до вимог ст. 64 ГПК України.

Враховуючи те, що нез'явлення представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті, а матеріали справи є достатніми для вирішення спору в даному судовому засіданні, суд вважає за можливе розглянути позов у відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 03.04.2013 між ПАТ «Європейський газовий банк» (банк) та ТОВ «Войсовер» (клієнт) було укладено договір банківського рахунку №21801, за умовами якого банк відкриває клієнту поточний рахунок №2600530121801 у національній валюті України та в іноземній валюті відповідно до інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валюті та здійснює його розрахункове-касове обслуговування (пункт 1.2 договору).

Банк має право отримувати від клієнта комісійну винагороду за надані послуги в розмірах та строки, що визначені тарифами банку (підпункт 2.1.5 пункту 2.1 договору).

Клієнт зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі здійснювати оплату за надані банком послуги відповідно до тарифів, а також компенсувати витрати банку у разі, якщо дії при виконанні доручення клієнта пов'язані з витратами, які не передбачені тарифами банку (підпункт 2.4.7 пункту 2.4 договору).

Відповідно до статті 26 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» клієнт доручає банку списувати з рахунка плату за надані банком послуги в розмірі, визначеному в тарифах, а також неустойку та збитки, передбачені договором або чинним законодавством України (пункт 3.2 договору).

У разі неможливості здійснення розрахунків в порядку, встановленому пунктом 3.2 договору, клієнт розраховується з банком за надані послуги готівкою або через здійснення переказу на користь банку в строки, визначені у тарифах банку (пункт 3.3 договору).

Договір укладений на невизначений строк і набирає чинності з дня його підписання сторонами. Дія Договору припиняється за згодою сторін або у випадках, передбачених законодавством, в тому числі у разі його розірвання за вимогою клієнта або банку у випадках, передбачених договором та/або чинним законодавством України (пункт 6.1 договору).

03.04.2013 між сторонами було укладено додаткову угоду №1 до договору на банківське обслуговування по каналах зв'язку «Клієнт-Банк» (iFOBS), за умовами якої клієнт доручає, а банк бере на себе забезпечення виконання розрахункового обслуговування за допомогою програмно-технічного комплексу електронних платежів «Клієнт-Банк» (iFOBS) за відкритим клієнту поточним рахунком (поточними рахунками), відкритими на підставі договору (пункт 1.1 додаткової угоди).

За послуги розрахункового обслуговування по каналах зв'язку клієнт сплачує банку плату не пізніше останнього робочого дня поточного місяця у розмірах, встановлених тарифами банку, на момент оплати (пункт 5.1 додаткової угоди).

Додаткова угода набирає чинності з моменту її підписання повноважними представниками сторін та скріплення печатками сторін та діє протягом строку дії договору (пункт 7.1 додаткової угоди).

В розділі 5 додаткової угоди № 1 сторони визначили, що за послуги розрахункового обслуговування по каналах зв'язку клієнт сплачує банку плату не пізніше останнього робочого дня поточного місяця у розмірах, встановлених тарифами банку, на момент оплати.

Тарифи банку є невід'ємною частиною договору банківського рахунку.

Позивачем було виконано зобов'язання за договором в повному обсязі та відкрито відповідачу рахунок №2600530121801 в акціонерному товаристві «Єврогазбанк» із збереженням виконання ПАТ «Європейський газовий банк» розрахунково-касового обслуговування за допомогою програмно-технічного комплексу електронних платежів «Клієнт-Банк» (iFOBS) за відкритим відповідачу поточним рахунком.

Поясненнями позивача, випискою по особовим рахункам відповідача, підтверджується факт невиконання відповідачем взятих на себе зобов'язань зі сплати комісійної винагороди за користування рахунком та за послуги з розрахунково-касового обслуговування у розмірі 69,88 грн.

Доказів сплати зазначеної заборгованості відповідачем суду не надано.

Частинами першою-третьою статті 1066 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) за договором банківського рахунка банк зобов'язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком.

Банк має право використовувати грошові кошти на рахунку клієнта, гарантуючи його право безперешкодно розпоряджатися цими коштами.

Банк не має права визначати та контролювати напрями використання грошових коштів клієнта та встановлювати інші, не передбачені договором або законом, обмеження його права розпоряджатися грошовими коштами на власний розсуд.

Відповідно до частини четвертої статті 1068 ЦК України клієнт зобов'язаний сплатити плату за виконання банком операцій за рахунком клієнта, якщо це встановлено договором.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості в розмірі 69,88 грн. є обґрунтованими, і тому підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 230 Господарського кодексу України порушення зобов'язання є підставою для застосування господарських санкцій (неустойка, штраф, пеня).

Пунктом 5.9 Договору передбачено, що за прострочення клієнтом розрахунків за послуги, що надаються банком, останній має право стягнути з клієнта пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період такого прострочення.

На підставі вищевикладених норм закону та умов договору у зв'язку з порушенням відповідачем виконання зобов'язань з оплати послуг, що надаються банком позивачем нараховано 9,99 грн. пені.

Позовні вимоги в частині стягнення пені у зв'язку з простроченням відповідачем виконання взятих на себе зобов'язань на підставі ст. 230 ГК України у розмірі 9,99 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню за розрахунком позивача, який відповідає умовам договору та вимогам закону.

За приписами статті 49 ГПК України судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 33, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Войсовер» (02140, м. Київ, вул. Руденко, 3-Б, кв. 32; код 38657316) на користь Публічного акціонерного товариства «Європейський газовий банк» (04073, м. Київ, проспект Московський, 16; код 34693790) 69 (шістдесят дев'ять) грн. 88 коп. заборгованості за комісійною винагородою та 09 (дев'ять) грн. 99 коп. пені.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Войсовер» (02140, м. Київ, вул. Руденко, 3-Б, кв. 32; код 38657316) в доход державного бюджету України 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. судового збору.

Після вступу рішення в законну силу видати накази.

Рішення набирає законної сили відповідно до вимог ст. 85 ГПК України.

Повне рішення складено 09.11.2015р.

Суддя С.О. Чебикіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.11.2015
Оприлюднено17.11.2015
Номер документу53409518
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/23490/15

Рішення від 04.11.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 21.10.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 04.09.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні