ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/2059/13-a
18 вересня 2013 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Білоус І.О.
при секретарі Сень Є.В.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Кременецькому районі до відкритого акціонерного товариства «Кремзвент» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Кременецькому районі (далі - УПФУ в м. Кременецькому районі, позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Кремзвент» (далі - ВАТ «Кремзвент», відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 55 714,50 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 55 714,50 грн., яку не сплатив добровільно, а тому дана сума заборгованості підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник УПФУ в Кременецькому районі у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 55 714,50 грн.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, хоча в розумінні статей 33, 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується матеріалами справи. Відповідач причини неприбуття до суду не повідомив, заперечень проти позову не подав.
Згідно із ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ВАТ «Кремзвент» зареєстроване як юридична особа, присвоєно ідентифікаційний код 05769975, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а. с. 35-36).
Відповідно до карток особового рахунку по ВАТ «Кремзвент» за період розрахунку з 01.01.2004р. по 14.08.2013р. (а. с. 5-34) за відповідачем існує заборгованість у розмірі 55714,50 грн., з яких: 47048,31 грн. - недоїмка; 2382,07 грн. - фінансові санкції; 6284,12 грн. - пеня.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР підприємство являється платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та повинно сплачувати збір до Пенсійного фонду України відповідно до цього закону.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-ІV (далі - Закон № 1058-ІV) відповідач є платником страхових внесків.
Згідно ст. 15 Закону № 1058-ІV страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону № 1058-ІV страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Страхувальник має право оскаржувати в установленому законодавством порядку рішення органів Пенсійного фонду та дії посадових осіб виконавчих органів Пенсійного фонду. Якщо страхувальник несвоєчасно або не в повному обсязі сплачує страхові внески, до нього застосовуються фінансові санкції. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону № 1058-ІV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, передбачені цим Законом, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідачем не виконано обов'язку страхувальника, передбаченого Законом № 1058-ІV, добровільно не сплачено суми заборгованості по страхових внесках, а тому заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 55 714,50 грн. підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідно до ст. 23 Закону № 1058-ІV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Статтею 11 КАС України встановлено принцип змагальності сторін, відповідно до якого розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач не спростував доводи адміністративного позову, не надав доказів про сплату заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, а тому, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, позов підлягає до задоволення у повному обсязі.
Керуючись ст. 2, 11, 86, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Кремзвент» (с. М. Бережці, Кременецький район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 05769975), в користь Управління Пенсійного фонду України в Кременецькому районі заборгованість в сумі 55714,50 грн. (п'ятдесят п'ять тисяч сімсот чотирнадцять гривень 50 коп.)
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Білоус І.О.
копія вірна
Суддя Білоус І.О.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2013 |
Оприлюднено | 19.11.2015 |
Номер документу | 53436249 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Білоус І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні