ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.11.2015 р. Справа № 914/2327/15
Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви кредитора: Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, м. Львів
про: банкрутство Приватного підприємства „ГалінтергрупВ» (вул. Фурманська, буд. 5/14, м. Львів, 79007, код ЄДРПОУ 35444520).
Суддя Артимович В.М.,
секретар судового засідання Струк Н.Р.
За участю представників:
від кредитора: не з'явився;
від боржника: не з'явився;
розпорядник майна: не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, м. Львів, надалі - кредитор, звернулась до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства „ГалінтергрупВ» , м. Львів, надалі - боржник.
15.07.2015 р. суддею було здійснено електронний запит на автоматизоване визначення кандидатури арбітражного керуючого.
15.07.2015 р. до суду в електронному вигляді надійшла довідка щодо автоматизованого відбору арбітражного керуючого, відповідно до якої автоматизованою системою визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_1.
Ухвалою суду від 16.07.2015 р. заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 29.07.2015 р., зобов'язано арбітражного керуючого ОСОБА_1 протягом трьох днів з дня отримання ухвали надати суду заяву на участь у справі про банкрутство Приватного підприємства „ГалінтергрупВ» відповідно до вимог ст. 114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
27.07.2015 р. на розгляд суду від арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшла заява про згоду на участь у справі про банкрутство ПП „ГалінтергрупВ» .
29.07.2015 р. на розгляд суду представник ініціюючого кредитора подав клопотання з проханням відкласти підготовче засідання.
30.07.2015 р. на розгляд суду від арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшла заява про згоду на участь у справі про банкрутство ПП „ГалінтергрупВ» .
Ухвалою суду від 05.08.2015 р. порушено провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства „ГалінтергрупВ» , визнано безспірні вимоги кредитора - Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області в розмірі 1209363,08 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - Приватного підприємства „ГалінтергрупВ» , введено процедуру розпорядження майном Приватного підприємства „ГалінтергрупВ» , розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3 та встановлено арбітражному керуючому ОСОБА_3 оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна у справі в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень шляхом її авансування заявником (кредитором) у відповідності до вимог ч. 2 ст. 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , у задоволенні заяви арбітражного керуючого ОСОБА_2 від 22.07.2015 р. за № 01-16/756 про згоду на участь у справі про банкрутство № 914/2327/15 відмовлено, оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства „ГалінтергрупВ» , текст якого додається, попереднє засідання суду призначено на 21.10.2015 р.
21.10.2015 р. на розгляд суду розпорядник майна подав звіт про виконану роботу. До поданого звіту долучив реєстр вимог кредиторів станом на 21.10.2015 р.
Ухвалою суду від 20.10.2015 р. затверджено реєстр вимог кредиторів ПП „ГалінтергрупВ» .
04.11.2015 р. на розгляд суду розпорядник майна подав клопотання з проханням визнати ПП „ГалінтергрупВ» банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
В засідання суду 04.11.2015 р. представники ініціюючого кредитора, боржника та розпорядник майна не з'явилися, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 37 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, кредиторами прийнято рішення обрати комітет кредиторів в складі кредитора ДПІ у Галицькому районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області, провести збори комітету кредиторів, що оформлено протоколом засідання зборів кредиторів у справі № 914/2327/15 про банкрутство ПП „ГалінтергрупВ» .
Протоколом засідання комітету кредиторів від 03.11.2015 р. за № 1 вирішено клопотати перед господарським судом Львівської області про те, щоб ПП „ГалінтергрупВ» визнати банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначити ОСОБА_3
За час проведення процедури розпорядження майном боржника пропозицій від санаторів, інвесторів, засновників, директора підприємства та інших бажаючих осіб стосовно поліпшення фінансового становища підприємства не надходило.
З вищевикладеного вбачається, що ПП „ГалінтергрупВ» не володіє активами для погашення кредиторських вимог.
Як вбачається з матеріалів справи, фінансовий стан боржника характеризується ознаками неплатоспроможності, інших майнових активів боржника не виявлено, а отже, недостатньо для задоволення вимог кредитора, пропозицій щодо санації боржника чи укладення мирової угоди не поступало, погашення визнаних судом вимог кредитора можливе не інакше як через застосування ліквідаційної процедури. За таких обставин, врахувавши пропозицію розпорядника майна та на підставі рішення комітету кредиторів оформленого протоколом від 03.11.2015 р. за № 1 суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання розпорядника майна та визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3, який належним чином виконував обов'язки розпорядника майна боржника.
Згідно з ч. 1 ст. 38 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, на строк не менше п'яти років з дати визнання особи банкрутом; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Згідно з ч. 3 ст. 41 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
Відповідно до ч. 6 ст. 41 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 1, 2, 27, 37-48, 114 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Процедуру розпорядження майном Приватного підприємства „ГалінтергрупВ» (вул. Фурманська, буд. 5/14, м. Львів, 79007, код ЄДРПОУ 35444520) та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво від 24.07.2013 р. за № 1644, адреса: 79069, АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_1) припинити.
2. Клопотання розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури задоволити. Приватне підприємство „ГалінтергрупВ» (вул. Фурманська, буд. 5/14, м. Львів, 79007, код ЄДРПОУ 35444520) визнати банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
3. Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво від 24.07.2013 р. за № 1644, адреса: 79069, АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_1).
Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
4. Зобов'язати:
4.1. Ліквідатора: відповідно до ст.ст. 37-48 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011 р.) здійснити ліквідаційну процедуру та подати звіт про виконану роботу і документально підтверджений баланс на затвердження суду у строк, встановлений ст. 37 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011 р.)
4.2. Ініціюючого кредитора - Державну податкову інспекцію у Галицькому районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області:
- представити суду докази внесення на депозитний рахунок нотаріуса суми авансового платежу у відповідності до вимог ч. 2 ст. 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» для виплати арбітражному керуючому грошової винагороди.
5. Скасувати усі арешти, накладені на майно Приватного підприємства „ГалінтергрупВ» (вул. Фурманська, буд. 5/14, м. Львів, 79007, код ЄДРПОУ 35444520) чи інші обмеження щодо розпорядження майном банкрута.
Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання Приватного підприємства „ГалінтергрупВ» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
7. Засідання суду призначити на 16.12.15 р. об 11:30 год . Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014; м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх, зал № 2.
8. Участь у судовому засіданні повноважних представників кредиторів та арбітражного керуючого ОСОБА_3 визнати обов'язковою.
9. Копію ухвали надіслати боржнику, кредиторам, арбітражному керуючому ОСОБА_3, Головному територіальному управлінню юстиції у Львівській області (Відділ з питань банкрутства), Галицькому ВДВС Львівського МУЮ, державному реєстратору для внесення запису до Єдиного державного реєстру.
Повний текст постанови виготовлено 09.11.2015 р.
Суддя Артимович В.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2015 |
Оприлюднено | 19.11.2015 |
Номер документу | 53450178 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Артимович В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні