Справа №2014/2945/2012
Пр. №6/2014/50/2012
УХВАЛА
17 серпня 2012 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
в складі: головуючого судді Шахової В.В.
за участю секретаря судового засідання - Заводовського П.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Змієві заяву ОСОБА_1 про роз'яснення рішення по цивільній справі за позовом позивача ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 сільська рада Зміївського району Харківської області, третя особа: Управління Держкомзему в Зміївському районі Харківської області про про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом, -
В с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 сільської ради Зміївського району Харківської області, треті особи Управління Держкомзему у Зміївському районі Харківської області, Зміївська державна нотаріальна контора Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом.
28.05.2012 року Зміївським районним судом Харківської області було ухвалено рішення по справі № 2/2014/1269/2012, яким позов ОСОБА_1 - задоволено. Визнано за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 - право власності на земельну ділянку, загальною площею 4,1443 га, яка складається з ріллі 3,9787га,кадастровий номер№6321780500:02:000:0498 та сіножаті 0,1656 га, кадастровий номер № 6321780500:02:000:1112, у межах згідно плану цих земельних ділянок, що розташовані за адресою: ОСОБА_2 сільська рада Зміївського району Харківської області, цільове призначення (використання) яких, для товарного сільськогосподарського виробництва, - в порядку спадкування за заповітом від 06.08.2009 року, посвідченого секретарем Бірківської сільської ради Зміївського району Харківської області ОСОБА_3, після померлої 15.06.2011 року ОСОБА_4, та якій ця земельна ділянка (пай) належала на праві власності згідно державного акту серія ХР № 081917 від 03 вересня 2004 року, реєстр № 446, виданого Зміївським районним відділом земельних ресурсів Харківської області 03.09.2004 року на підставі розпорядження Зміївської райдержадміністрації Харківської області № 165 від 02.04.2004 року. Зобов'язано Управління Держкомзему у Зміївському районі Харківської області видати на ім`я ОСОБА_1, державний акт на право власності на земельну ділянку загальною площею 4,1443га, яка складається із земельних угідь: ріллі, площею 3,9787 га, кадастровий номер № 6321780500:02:000:0498 та сіножатей площею 0,1656 га, кадастровий номер № 6321780500:02:000:1112,та яка розташована: ОСОБА_2 сільська рада Зміївського району Харківської області, цільове призначення земельної ділянки: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що раніше належала на праві власності ОСОБА_4 на підставі державного акту серія ХР № 081917 від 03.09.2004 року, Реєстр. № 446, та провести відповідну державну реєстрацію ОСОБА_1 права власності на вищевказану земельну ділянку. Внести відповідні відомості про зміну власника ОСОБА_4 земельної ділянки в реєстр. № 446 Книги записів реєстрації державних актів на права власності та на право постійного користування землею, договорів оренди землі.
13.08.2012 року на адресу Зміївського районного суду Харківської області від Управління Держкомзему у Зміївському районі Харківської області надійшла заява, в якій воно просить роз'яснити ухвалене рішення суду від 28.05.2012 року.
Дане рішення, на думку заявника, є незрозумілим в частині видачі на ім'я ОСОБА_1 державного акту на право власності на земельну ділянку загальною площею 4.1443 га та проведення відповідної державної реєстрації ОСОБА_1 права власності на відповідну земельну ділянку, внесення відповідних відомостей про зміну власника лише на підставі рішення суду без дотримання відповідної для цього процедури чи з її дотриманням?
У зв'язку з неявкою осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 2 ст. 197 ЦПК України, суд розглянув цивільну справу без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального запису.
Розглянувши заяву, дослідивши рішення суду, суд вважає, що заява про роз'яснення рішення суду підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 221 ЦПК України, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Суд зазначає, що процедура складання, видачі, реєстрації і зберігання державного акту на право власності на земельну ділянку та ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі регулюється, зокрема: 1) постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р. № 1021 Про затвердження Порядку ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі; 2) інструкцією про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженою Наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах 04.05.1999 №43; 3) тимчасовим порядком ведення державного реєстру земель, затвердженим Наказом Держкомзему України № 174 від 02.07.2003 р.
Так, відповідно до Постанови від 9 вересня 2009 р. № 1021 В«Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди земліВ»запис у Поземельній книзі скасовується (поновлюється) посадовою особою територіального органу Держземагентства на підставі рішення суду, а також запис про державну реєстрацію документа, що посвідчує право на земельну ділянку, в розділі Книги записів скасовується (поновлюється) на підставі рішення суду, що передбачено положеннями вищевказаних Порядків.
Згідно з п. 1.13. Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, складання державного акта на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою при передачі земельної ділянки, що була раніше надана громадянам, підприємствам, установам, організаціям і об'єднанням громадян всіх видів, у постійне користування або при переоформленні правоустановних документів на ці земельні ділянки, проводиться після відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженою відповідною технічною документацією.
Пунктами 1.15.,1.16. вищенаведеної Інструкції передбачено, що розробку технічної документації зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою здійснюють суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних робіт, або територіальні органи земельних ресурсів.
Технічна документація зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою включає: - виписку з рішення відповідної ради або державної адміністрації про надання у постійне користування, передачу у власність або продаж земельної ділянки, договір відчуження земельної ділянки (договір купівлі-продажу, дарування, міни, інші цивільно-правові угоди), рішення суду; - технічне завдання на розробку технічної документації зі складання державного акта; - журнал польових вимірювань (крім випадків відчуження земельної ділянки із земель приватної власності); - кадастровий план земельної ділянки, складений за результатами зйомки; - збірний кадастровий план суміжних землевласників і землекористувачів; - відомість обчислення площі земельної ділянки; - відомість обробки теодолітного ходу та вирахування координат поворотних точок меж земельної ділянки; - експлікація земельних угідь згідно з формою 6-зем...
Відповідно до п. 2.1. Інструкції, роботи зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою виконуються в такій послідовності: - підготовчі роботи; - встановлення (відновлення) в натурі (на місцевості) меж земельної ділянки та меж обмежень на використання земельної ділянки; - складання кадастрового плану земельної ділянки; - заповнення бланка державного акта.
Згідно з ч.9 ст. 126 Земельного кодексу України, державний акт на право власності та право постійного користування земельною ділянкою видається на одну земельну ділянку.
Таким чином, суд зазначає, що оформлення, реєстрація та видача державного акта на право власності на земельну ділянку повинно здійснюватися у порядку, визначеному чинним законодавством України з дотриманням відповідної для цього процедури, тобто після відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженою відповідною технічною документацією з оплатою відповідних послуг, пов'язаних із реєстрацією земельної ділянки та державного акту, після чого оформлення, реєстрація та видача державних актів на право власності проводиться на дві окремі земельні ділянки.
Керуючись ст. 221 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Управління Держкомзему у Зміївському районі Харківської області про роз'яснення рішення Зміївського районного суду Харківської області від 28.05.2012 року по справі № 2/2014/1269/2012 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Зміївського району Харківської області, треті особи Управління Держкомзему у Зміївському районі Харківської області, Зміївська державна нотаріальна контора Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом -задовольнити.
Роз'яснити Управлінню Держкомзему у Зміївському районі Харківської області, що оформлення, реєстрація та видача державного акта на право власності на земельну ділянку повинно здійснюватися у порядку, визначеному чинним законодавством України з дотриманням відповідної для цього процедури, тобто після відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженою відповідною технічною документацією з оплатою відповідних послуг, пов'язаних із реєстрацією земельної ділянки та державного акту, після чого оформлення, реєстрація та видача державних актів на право власності проводиться на дві окремі земельні ділянки.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області протягом п'яти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий: В.В. Шахова
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2012 |
Оприлюднено | 19.11.2015 |
Номер документу | 53493683 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Шахова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні