Справа № 366/2866/15-ц
Провадження №2/366/629/15
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2015 року Іванківський районний суд Київської області в складі: головуючого судді Гончарука О. П., при секретарі судового засідання Форощі І. С., розглянувши у порядку ч. 2 ст. 197 ЦПК України в смт.Іванків Київської області без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу в смт. Іванків Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шпилівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
28 жовтня 2015 року ОСОБА_1 звернулася до Іванківського районного суду Київської області про визнання права власності на спадкове майно.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, 30 листопада 2013 року помер її чоловік - ОСОБА_2, який проживав у ІНФОРМАЦІЯ_1, після смерті якого стало питання про оформлення спадщини. На день його смерті залишилось спадкове майно:
-житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться в селі Зимовище, по вулиці Леніна, 123, Іванківського району Київської області;
-земельна ділянка розміром 0,2194 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Після смерті ОСОБА_3 спадщину прийняла позивач, подавши заяву про прийняття спадщини до приватного нотаріуса Іванківського районного нотаріального округу ОСОБА_4 (спадкова справа №20 за 2014 рік); у день звернення їй було видано свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку. У видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок було відмовлено, у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа на спадковий будинок. У 1950 році батьки ОСОБА_2 за власний кошт та власними силами побудували житловий будинок з господарськими будівлями в село Зимовище по вулиці Леніна, 123, Іванківського району Київської області, але ніяких правовстановлюючих документів на вказане майно не оформили. Після їх смерті будинок по сільській раді перейшов до їх сина (чоловіка позивача). Документом, що підтверджує право власності на будинок є довідка Шпилівської сільської ради. Єдиним спадкоємцем (який прийняв спадщину та частково оформив спадкове майно) після смерті ОСОБА_2, є його дружина, ОСОБА_1. На видачу частки у спільному майні подружжя не претендує. Інших спадкоємців немає.
У зв'язку з тим, що приватний нотаріус Іванківського районного нотаріального округу ОСОБА_4, не може видати свідоцтво про право на спадщину за законом на житловий будинок, позивач змушена звертатись з даною заявою до суду.
Позивач просить визнати за нею право приватної власності на спадкове майно , що залишилося після смерті її чоловіка ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, а саме: на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою - с. Зимовище Іванківського району по вул. Леніна, 123.
У судове засідання сторони не з'явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені вчасно.
Позивач подала до суду заяву про те, що позов підтримує у повному обсязі та просить розглядати справу без її участі.
Відповідач - сільська рада - також направив до суду заяву про те, що позов визнає, заперечень не має, та просить розглядати справу без участі їх представника.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України в разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд вивчивши матеріали справи, дослідивши докази в їх сукупності встановив наступне.
Судом встановлено, що 30 листопада 2013 року помер чоловік позивача ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія 1-ОК № 290352, видано Виконкомом Шпилівської сільської ради Іванківського району Київської області. Спадщину після його смерті прийняла ОСОБА_1
28 жовтня 2015 року приватним нотаріусом Іванківського районного нотаріального округу ОСОБА_4 позивачу було видано свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку розміром 0,2194 га ( кадастровий номер 3222086804:01:004:0004). Того ж дня їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа на спадковий будинок. Приватний нотаріус ставить до відома, що спадщину після смерті ОСОБА_2, прийняла ОСОБА_1 (позивач) заявою від 20.05.2014 року, інших спадкоємців немає.
Згідно зі ст. 1218 ЦК до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно зі ст. 392 ЦК власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Як зазначено в листі ВСС України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» від 16.05.2013 року №24-753/0/4-13 при вирішенні спорів даної категорії слід керуватись законодавством, яке регулювало виникнення права власності на жилі будинки у самих спадкодавців на момент закінчення будівництва будинку.
З матеріалів справи вбачається, що спадковий жилий будинок з надвірними будівлями був побудований у 1950 році, а решту наявних біля нього господарських будівель і споруд - в період з 1989 по 1987 роки, але ніяких правовстановлюючих документів на вказане майно не було оформлено.
Відповідно до положень чинного на той час ЦК УРСР 1963, Вказівок по порядку ведення погосподарського обліку в сільських радах народних депутатів, затверджених Центральним статистичним управлінням СРСР 13 квітня 1979 року за №11/5, Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій державними нотаріальними конторами Української РСР, затвердженої наказом Міністра юстиції УРСР від 31 жовтня 1975 року за 45/5, підтвердженням приналежності будинку, який знаходиться у сільському населеному пункті, можуть бути відповідні довідки сільської ради, у тому числі і виписки із по господарських книг.
З наданої довідки № 379 від 18.05.2014 року згідно погосподарської книги №1 виконкому Шпилівської сільської ради Іванківського району, що за померлим ОСОБА_2 рахується житловий будинок в с. Зимовище Іванківського району Київської області по вул. Леніна, 123. Біля житлового будинку рахується земельна ділянка 0,2194 га, яка приватизована, державний акт на неї видавався.
У зв'язку з тим, що записи в погосподарських книгах визнавались в якості актів органів влади (публічних актів), що підтверджують право приватної власності, суд вважає доведеним, що будинок з надвірними спорудами та будівлями в селі Зимовище по вул. Леніна, 123 дійсно належав на праві приватної власності ОСОБА_2
У зв'язку з цим суд вважає, що є всі правові підстави для визнання права власності в порядку спадкування за позивачем ОСОБА_1 В на нерухоме майно, що знаходиться в селі Зимовище Іванківського району Київської області по вул. Леніна, 123, яке належало спадкодавцю ОСОБА_2
Питання щодо судових витрат вирішується судом відповідно до положень ст. 88 ЦПК України.
Судові витрати позивач згодна нести самостійно, тому судовий збір був сплачений нею при зверненні з позовом до суду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 392, 1216, 1217, 1218, 1222, 1223, 1233-1236, 1268, 1269, 1270, 1297 ЦК України, статтями 5, 6, 8, 57, 60, 64, 88, 213- 215, 292, 294, 296 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Шпилівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, право приватної власності на спадкове майно її чоловіка - ОСОБА_2, а саме: на жилий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться по вулиці Леніна, 123 (сто двадцять три) в селі Зимовище Іванківського району Київської області. Будинок дерев'яний, розміром жилої площі 13,3 кв. метрів, розміром загальної площі 30,9 кв. метрів, в плані під літерою «А». Надвірні будівлі: сарай «Б, В, Г», огорожа №1-2.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя: О. П. Гончарук
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2015 |
Оприлюднено | 19.11.2015 |
Номер документу | 53500458 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Гончарук О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні