Ухвала
від 17.11.2015 по справі 642/8601/15-к
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

17.11.2015 Справа №642/8601/15-к;

Провадження 1кс/642/2594/15

Ленінський районний суд м.Харкова

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2015 року

Суд у складі: Слідчого судді ОСОБА_1

Секретаря ОСОБА_2

За участю: Заявника ОСОБА_3

розглянув у відкритому судовому засіданні скаргу Приватного акціонерного товариства «Українська охоронно-страхова компанія» на бездіяльність начальника Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківської області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та покладення зобов`язання, -

ВСТАНОВИВ:

В мотивуванні скарги заявник вказала, що 13 серпня 2015 року ТОВ «Юридична компанія Правова рада», виконуючи вимоги договору доручення укладеного з Приватним акціонернимтовариством «Українська охоронно-страхова компанія» по стягненню з ТОВ «ВТК КОРЕКС» (ЄДРПОУ - 34953313) 645078,23 грн. боргу, зверталась до Міністерства внутрішніх справ із заявою № 166 про вжиття заходів щодо негайного припинення порушення прав АТ «УОСК» на мирне володіння своїм майном.

Приводом звернення послугувало те, що гр. ОСОБА_4 , будучи власником та керівником ТОВ «ВТК «КОРЕКС», не вчинив жодних дій, спрямованих на виконання рішення Господарського суду Харківської області по справі № 5023/5033/12 від 15.01.2013 року, та крім цього умисно, з корисливих мотивів, а саме уникнення повернення грошових коштів АТ «УОСК», доводить ТОВ «ВТК «КОРЕКС» до банкрутства. Зазначені дії містять ознаки складів злочину, передбачених ст. 219, 382 КК України.

Дана заява була переадресована, Міністерством, на адресу Головного управління МВС України в Харківській області, яке в свою чергу перенаправилоїї до Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області.

06 жовтня 2015 року на адресу ТОВ «ЮК «Правова рада» надійшов лист Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області № 2166 від 20.09.2015 року, в якому останній повідомляє про те, що вирішення питання, яке цікавить заявника, відноситься до повноважень Державної виконавчої служби, зокрема Жовтневого відділу Державної виконавчої служби ХМУЮ, а також повідомляє, що на території Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Х/о, жодний суб`єкт господарської діяльності, зазначений у заяві не зареєстрований та не знаходиться.

Проте, заявник вважає таке рішення слідчого органу незаконним та необґрунтованим з урахуванням наступного.

Відповідно до ч.1, 2 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Проте, в порушення цієї норми КПК України начальник Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, як слідчий в розумінні КПК України, допустив суттєве порушення ст. 214 КПК України, оскільки не вніс у передбачений законом строк відомості про кримінальні правопорушення до ЄРДС.

Тому заявник вимагає:

- поновити Приватному акціонерному товариству «Українська охоронно-страхова компанія» строк для подання скарги на бездіяльність слідчого;

- визнати бездіяльність начальника Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Х/о, ОСОБА_5 , яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного державного реєстру кримінальних проваджень, протиправною;

- зобов`язати начальника Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Х/о, ОСОБА_5 , внести відомості про кримінальні правопорушення гр. ОСОБА_4 до Єдиного реєстру кримінальних проваджень.

Представник заявника в судовому засіданні на вимогах наполягав. В пояснені вказав, обставини викладені в мотивуванні заяви.

Слідчий до суду не з`явився, був повідомлений про день та час розгляду скарги.

Статтею 306 ч.3 КПК України визначено:

Розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов`язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржуються. Відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.

Таким чином, можливий розгляд скарги за відсутності слідчого.

Вислухавши заявника в судовому засіданні, дослідивши та оцінивши в сукупності докази скарги, суд встановив:

Заявник звертається зі скаргою на бездіяльність начальника Ленінського РВ ХМУ ГУМВС У в Х/о, щодо бездіяльності в реєстрації злочину.

Статтею 303 ч.1 КПК України визначено:На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:

1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна.

Слідчим не спростовані факти викладені в заяви щодо оскарження дій, а тому судом встановлено, що 13 серпня 2015 року заявник звернувся із заявою до Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області у відповідності зі ст.214 КПК України про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинене кримінальне правопорушення.

Приводом звернення до Ленінського РВ послугувало те, що ОСОБА_4 , будучи власником та керівником ТОВ «ВТК «КОРЕКС», не вчинив жодних дій, спрямованих на виконання рішення Господарського суду Харківської області по справі № 5023/5033/12 від 15.01.2013 року, та крім цього умисно, з корисливих мотивів, а саме уникнення повернення грошових коштів АТ «УОСК», доводить ТОВ «ВТК «КОРЕКС» до банкрутства.

Відповідно до ч. 1 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Проте, в порушення цієї норми КПК України заява починаючи з 13 серпня 2015 року до ЄРДР не внесена.

Статтею 214 ч.1, 2 КПК України визначено:

Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

Отже, вказаною нормою закону визначено обов`язковість внесення відомостей до єдиного реєстру досудових розслідувань про повідомлений злочин заявником, який безпосередньо вказує про злочин, який вчинено відносно нього. Відмова в реєстрації вказаного повідомлення в ЄРДР неприпустима, що визначена вказаною статтею закону.

Враховуючи, що керівник слідчого відділу здійснює контроль за діяльністю слідчого та за своєчасне внесення відомостей до ЄРДР, то він зобов`язання щодо внесення відомостей покладається на керівника слідчого підрозділу.

Таким чином, суд вважає вимоги підлягають частковому задоволенню.

Керуючись ст. 306, 307, 395 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Скаргу Приватного акціонерного товариства «Українська охоронно-страхова компанія» на бездіяльність слідчого Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківської області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та покладення обов`язку - задовольнити частково.

Поновити Приватному акціонерному товариству «Українська охоронно-страхова компанія» строк звернення до суду с заявою про захист порушеного права.

Визнати бездіяльність Начальника СВ Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківської області щодо невнесення заяви про вчинене кримінальне правопорушення від 13.08.2015 р. незаконною.

Зобов`язати Начальника СВ Ленінського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківської області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань заяву Приватного акціонерного товариства «Українська охоронно-страхова компанія» про вчинене кримінальне правопорушення, а саме про те, що ОСОБА_4 , будучи власником та керівником ТОВ «ВТК «КОРЕКС», не вчинив жодних дій, спрямованих на виконання рішення Господарського суду Харківської області по справі №5023/5033/12 від 15.01.2013 року, а саме уникнення повернення грошових коштів АТ «УОСК», доводить ТОВ «ВТК «КОРЕКС» до банкрутства, за ознаками ст.ст. 219, 382 КК України.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.11.2015
Оприлюднено21.03.2023
Номер документу53510821
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —642/8601/15-к

Ухвала від 17.11.2015

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Євтіфієв В. М.

Ухвала від 02.11.2015

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Євтіфієв В. М.

Ухвала від 12.10.2015

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Євтіфієв В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні