Постанова
від 28.07.2006 по справі 21/4623-а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21/4623-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

          


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"28" липня 2006 р.                                                            Справа № 21/4623-А

за поданням  Державної податкової інспекції в Ізяславському районі м. Ізяслав   

до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Хлібороб" с. Білогородка Ізяславського району

про продовження терміну застосування адміністративного арешту активів

Суддя  Огороднік К.М.                    Секретар судового засідання Малінковський Г.М.

Представники сторін:

від позивача - Сокол О.О. - за довіреністю № 2619/10/10 від 27.07.2006 року.        

від відповідача - Урсатій І.П. - керівник      

В 16 год. 00 хв. 26 липня 2006 року начальник Державної податкової інспекції в Ізяславському районі м. Ізяслав звернувся до суду із подання про продовження терміну застосування повного адміністративного арешту активів на 2160 годин. При цьому посилався на те, що звільнення активів з під адміністративного арешту активів приведе до реальної загрози їх зникнення або відчуження.

Представник відповідача позовні вимоги за суттю та розміром не оспорив.

Як вбачається з матеріалів справи начальником Державної податкової інспекції в Ізяславському районі 21.07.2006 року в 13 год. 00 хв. прийнято рішення про застосування повного адміністративного арешту активів платника податків на підставі подання органу податкової міліції.

При цьому, до суду з поданням про продовження терміну застосування адміністративного арешту активів заявник звернувся 26.07.2006 року в 16:00 год.

Досліджуючи надані докази, судом враховується наступне:

Згідно з приписами пп. 9.3.3 ст. 9 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” арешт може бути накладено на активи строком до 96 годин від години підписання відповідного рішення керівником податкового органу (його заступником). Зазначений строк не може бути продовжений в адміністративному порядку, у тому числі за рішенням інших державних органів, за винятком випадків, коли власника заарештованих активів не встановлено (не виявлено), - у цьому випадку такі активи перебувають під режимом адміністративного арешту протягом строку, визначеного законодавством для визнання їх безхазяйними, або у разі коли такі активи є такими, що швидко псуються, - протягом граничного строку, визначеного законодавством, після якого вони підлягають продажу за процедурою, встановленою статтею 10 цього Закону. Керівник відповідного податкового органу (його заступник) має право звернутися до суду з поданням про продовження строку арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що   звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням, а суд повинен прийняти відповідне рішення протягом 48 годин від моменту отримання зазначеного звернення. Строки, визначені цим підпунктом, не включають години, що припадають на вихідні та святкові дні.

При цьому суд виходить з того, що відповідно до частини другої ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, які  виникають у державі, а частиною 4 ст. 8 кодексу адміністративного судочинства України забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

До законодавчого врегулювання судової процедури розгляду зазначеного подання судочинство по такій категорії справ здійснюється відповідно до положень ст. 129 Конституції України та Кодексу адміністративного судочинства України.

Виходячи із системного аналізу вказаних положень законодавства, суд вважає за необхідне зазначити, що арешт може бути накладено на активи строком до 96 годин від години підписання відповідного рішення керівником податкового органу (його заступником). Подання повинно бути вручено органом державної податкової служби господарському суду у робочий час не пізніше 48 годин до закінчення визначеного законом граничного строку застосування адмінарешту активів, за винятком випадків, коли власника заарештованих активів не встановлено (не виявлено). Оскільки Законом України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” суду не надано право відновлювати строк адмінарешту активів, суд може прийняти рішення про продовження строку адмінарешту активів платника податків за умови, що адмінарешт активів діє на час розгляду подання судом. Суд повинен розглянути подання протягом 48 годин від моменту його одержання. До цього строку не включаються години, що припадають на вихідні та святкові дні. Обчислення строку для розгляду подання судом відбувається в годинах, починаючи з часу надходження подання до суду. Тому при прийнятті подання канцелярії суду зазначено на ньому час (годину та хвилини) його отримання.

Враховуючи, що дія адмінарешту припинилась, в задоволені подання слід відмовити повністю.

Керуючись ст. 9 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами“ від 21.12.2000р., ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п. 3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

У ПОДАННІ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ У ІЗЯСЛАВСЬКОМУ РАЙОНІ ДО ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІЖДПОВІДАЛЬНІМСТЮ "ХЛІБОРОБ" С. БІЛОГОРОДКА ІЗЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ ПРО ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНУ ЗАСТОСУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО АРЕШТУ АКТИВІВ ВІДМОВИТИ ПОВНІСТЮ.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                      К.М. Огороднік

Постанова оформлена в повному обсязі та підписана 28.07.2006 року в 10 год. 20 хв.

Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення28.07.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу53517
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —21/4623-а

Постанова від 28.07.2006

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Огороднік К.М.

Постанова від 28.07.2006

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Огороднік К.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні