Справа № 583/3646/15-ц
У Х В А Л А
про відкриття провадження
16 листопада 2015 року м. Охтирка
Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Верес М.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лотуре - Агро» про розірвання договору оренди земельних ділянок,
ВСТАНОВИВ:
13 листопада 2015 року позивачка звернулась до суду із зазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що їй на праві приватної власності належать земельні ділянки площею 3,4612 га кадастровий номер 5920385000:01:001:4010, площею 0,6409 га кадастровий номер 592038500:01:001:3834, які розташовані на території Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області.
У 2007 році позивачка уклала договір оренди земельних ділянок з ТОВ "Лотуре -Агро", зареєстрований в Охтирському районному відділі ДП "Центр Державного земельного кадастру" при Держкомземі України від 10.10.2008 року за №040861502246.
Відповідач орендну плату за користування земельною ділянкою позивачу не сплатив за 2012, 2013, 2014 роки у зв'язку з чим ТОВ "Лотуре - Агро» порушило інтереси позивача, позбавляючи можливості своєчасно та в повному обсязі отримувати дохід від належних їй земельних ділянок, що є для неї важливим джерелом доходу.
Відповідач не сплатив, як податковий агент податки за позивачку та навіть не підтвердив себе як платник сільськогосподарського податку на території Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області, що призвело до податкового зобов'язання позивачки та як наслідок до додаткового фінансового навантаження.
ТОВ «Лотуре - Агро» здійснювало використання орендованих ділянок способами, які погіршували її стан, а в 2014 та 2015 роках не проводить використання ділянок позивачки за цільовим призначенням взагалі.
Такі дії порушують умови договору та суперечать вимогам законодавства у тому числі ст. 22, п. 18 Перехідних положень ЗК України, ст.ст. 24, 25, 32 ЗУ "Про оренду землі". Податкового кодексу України.
ТОВ «Лотуре - Агро» отримавши в оренду земельні ділянки паї громадян загальною площею понад 1000 га на території Чернеччинської сільської ради, взагалі не проводило сівозміну та не дотримувалось режиму використання земель.
Даний факт підтверджується довідкою Сумської філії ДУ "Держгрунтохорона" , згідно з якою, відповідач відмовляється від проведення агрохімічного обстеження орендованих земель починаючи ще з 2007 року.
Згідно до довідки Чернеччинської сільської ради ТОВ «Лотуре-Агро» у 2014 році фактично господарської діяльності на території Чернеччинської сільської ради не здійснювало.
Через протиправні дії відповідача, який не виконує обов'язки як податкового агента передбачені законом, позивачка вимушена самостійно сплачувати податок на землю, хоча фактично не отримує орендну плату та будь - якого доходу з даних земельних ділянок.
Орендар усунувся від виконання умов договору та статей 5, 8, 13, 21, 25 Закону України «Про оренду землі» щодо безпосереднього використання земельної ділянки та внесення за неї орендної плати,що в силу статті 32 цього Закону, вона вважає, є підставою для розірвання договору.
Крім того, позивач вважає, що підставою для розірвання договору оренди землі є саме факт систематичної несплати орендної плати чи використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам, а не наявність обставин, які можуть призвести до цього.
До використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам, можна віднести зокрема, невикористання прогресивних технологій, порушення технологічних режимів застосування мінеральних та органічних добрив, заростання сільськогосподарських угідь чагарниками, забруднення земель відходами виробництва, хімічними та радіоактивними речовинами, випадки використання земельних ділянок способами, які ведуть до зниження родючості ґрунтів, а також погіршення екологічної обстановки, що призвело до зменшення врожайності сільськогосподарських культур відносно кадастрових оцінок.
Вважає, що орендар систематично не сплачує орендну плату за договором оренди та податки як податковий агент позивача, порушує істотні умови договору. Щодо охорони грунтів та не бажає виконувати інші обов'язки, покладені на нього договором та законом.
Просить розірвати договір оренди земельних ділянок площею 3,4612 га кадастровий номер 5920385000:01:001:4010, площею - 0,6409 га, кадастровий номер 592038500:01:001:3834, які зареєстровані в Охтирському районному відділі ДП «Центр Державного земельного кадастру» при Держкомземі України від 10.10.2008 року за № 040861502246 та ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.
Позивачка просила суд відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення, мотивуючи тим, що є особою похилого віку, знаходиться в скрутному матеріальному становищі, вже третій рік поспіль не отримує орендної плати за земельні ділянки від ТОВ «Лотуре Агро» та не може розпорядитися власною землею.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З матеріалів справи вбачається, що підстави наведені позивачкою для відстрочення сплати судового збору є поважними, а тому суд вважає за можливе відстрочити сплату судового збору до моменту ухвалення судового рішення.
Суд вважає, що позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 119, 120 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 122, 82 ЦПК України, ст. 8 Закону України «Про судовий збір», суддя,
УХВАЛИВ:
Відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення.
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лотуре - Агро» про розірвання договору оренди земельних ділянок, рядок статзвіту 22.
Призначити справу до розгляду в судовому засіданні о 10 годині 00 хвилин 04 грудня 2015 року з викликом сторін.
Направити відповідачу копію ухвали, позовної заяви та доданих документів та роз'яснити право в строк до 04.12.2015 року подати письмове заперечення проти позову, посилаючись на незаконність вимог позивача, їх необґрунтованість, відсутність у позивача права на звернення до суду або наявність перешкод для відкриття провадження у справі.
Направити позивачу копію ухвали.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності до апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд протягом 5 днів з часу її проголошення, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : М.Ф. Верес
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2015 |
Оприлюднено | 19.11.2015 |
Номер документу | 53522274 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Верес М. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні