ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2015 року Житомир справа № 806/5019/15
категорія 10.2.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Капинос О.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Коростишівському районі до Коростишівської спільної міжгосподарської шляхобудівельної організації "Райагрошляхбуд" про стягнення 3575,69 грн.,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з Коростишівської спільної міжгосподарської шляхобудівельної організації "Райагрошляхбуд" боргу в сумі 3575,69 грн. Вимоги мотивує тим, що відповідач як платник страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі - Фонд) зобов'язаний своєчасно і у повному обсязі сплачувати їх. У зв'язку з невиконанням даного зобов'язання у відповідача виникла заборгованість перед Фондом у сумі 3575,69 грн., яка добровільно не погашена.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином, подав письмове клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання також не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
У відповідності до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Встановлено, що Коростишівська спільна міжгосподарська шляхобудівельна організація "Райагрошляхбуд" зареєстрована у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Коростишівському районі як платник страхових внесків.
Відповідно до п. 7 розділу 8 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI від 08.07.2010року, який набрав чинності з 1 січня 2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Так, ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (далі - Закон), в редакції до 01 січня 2011 року встановлено, що страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту.
Згідно із ст.45 Закону, роботодавці як страхувальники зобов'язані своєчасно та повністю сплачувати у встановленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Відповідно до ст.47 Закону, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України.
Відповідно до п. 2.1 Порядку стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженого постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань № 31 від 30 листопада 2010 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2010 р. за № 1286/18581, встановлено, що стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, і контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) та надання страхувальниками за підсумками 2010 року розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду і відомості розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності здійснюються відповідно до Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12 липня 2007 року № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2007 року за № 867/14134 (далі- Інструкція).
Згідно п. 7.5 Інструкції юридичні особи - платники страхових внесків щокварталу у двох примірниках складають Розрахункову відомість, зазначену у пункті 3.10 цієї Інструкції, один примірник якої подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем обліку страхувальника в такі строки: до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня поточного року, до 25 січня року, наступного за звітним.
Пунктами 5.1 та 5.2 визначено, що не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.
Пеня нараховується з наступного дня після одержання заробітної плати до дня сплати недоїмки включно. Пеня на пеню не нараховується.
Із матеріалів справи вбачається, що Коростишівською спільною міжгосподарською шляхобудівельною організацією "Райагрошляхбуд" було подано до Фонду розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за четвертий квартал 2009 року (а.с. 10), та звіти щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за четвертий квартал 2014 року та перший квартал 2015 року (а.с. 11,12), в яких визначено, що заборгованості до Фонду становить 5535,65 грн.
Позивачем було донараховано Коростишівській спільній міжгосподарській шляхобудівельній організації "Райагрошляхбуд" пеню в сумі 3575,69 грн. на недоїмку, яка рахувалася за платником від 01.01.2010 року до 04.02.2015 року на загальну суму боргу 5535,65 грн., що підтверджується розрахунком пені за період з 01.01.2010 року по 04.02.2015 року (а.с. 7).
Таким чином заборгованість відповідача зі сплати пені становить 3575,69 грн.
Відповідно до ст.52 Закону, страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону. За несвоєчасне та неповне нарахування і сплату страхових внесків, приховування (заниження) суми заробітної плати (доходу), на яку нараховуються страхові внески, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо страхових внесків, несвоєчасне інформування Фонду соціального страхування від нещасних випадків про чисельність працівників, річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), суму заробітної плати на підприємстві, нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, про зміни технології робіт або виду діяльності підприємства, ухилення від подання заяви про взяття на облік або несвоєчасне подання заяви про взяття на облік у Фонді соціального страхування від нещасних випадків, за вчинення дій, що перешкоджають уповноваженим особам органів Фонду соціального страхування від нещасних випадків у здійсненні перевірок, страхувальник притягується до відповідальності згідно із законом.
Доказів сплати боргу в сумі 3575,69 грн. чи заперечення на позовну заяву відповідачем суду не надано.
З огляду на викладене, суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Таким чином, судові витрати у вигляді сплати судового збору в розмірі 1218 грн., здійснені Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Коростишівському районі, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 86, 158 - 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Коростишівської спільної міжгосподарської шляхобудівельної організації "Райагрошляхбуд" (12504, вул. Горького, 51А, м. Коростишів, Житомирська область, код ЄДРПОУ 03580044) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Коростишівському районі (12504, вул. Гагаріна, 2, м. Коростишів, Житомирська область, код ЄДРПОУ 25923987) заборгованість зі сплати пені в сумі 3575,69 грн. (три тисячі п'ятсот сімдесят п'ять гривень шістдесят дев'ять копійок).
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.В. Капинос
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2015 |
Оприлюднено | 20.11.2015 |
Номер документу | 53531247 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капинос Оксана Валентинівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні