ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2015 р. Справа № 804/12539/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Юркова Е.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрсклобій» про надання дозволу на погашення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ :
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрсклобій» з вимогою - надати дозвіл на погашення новоствореної суми податкового боргу за рахунок майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрсклобій» у розмірі 2903,67 грн., що перебуває у податковій заставі, згідно акту опису активів.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг з податку на додану вартість на суму 2 906,67 грн., який не сплачується відповідачем з 2011 року. Позивачем вжито всіх заходів щодо погашення податкового боргу, в тому числі, шляхом направлення податкової вимоги та звернення до суду з позовом про стягнення з відповідача податкового боргу за рахунок готівки, але у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках боржника податковий борг не погашається, що є підставою для звернення до суду з вимогою надати дозвіл на погашення вищевказаної суми боргу за рахунок майна платника податків.
Представник позивача в судове засідання не прибув. До канцелярії суду 17.09.2015 року було надано клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.
Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі та судову повістку, проте на адресу суду конверт з поштампту повернувся з відміткою «за закіченням терміну зберігання». Згідно Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 30.09.2015 року місцезнаходження відповідача зареєстровано: пр.Пушкіна, буд.77, кВ.19, м. Дніпропетровськ, 49000, тому суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про місце, час та дату судового розгляду справи.
Згідно ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрсклобій» (код ЄДРПОУ 34059339) (далі - ТОВ «Укрсклобій», відповідач) зареєстровано 25.01.2006 р. як юридична особа та перебуває на обліку в органах державної податкової служби - Державній податковій інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області як платник податків.
Відповідач має новостворений податковий борг з податку на додану вартість в сумі 2903,67 грн., що виник внаслідок нарахування пені, яка була нарахована у відповідності до ст.129 Податкового кодексу України, у зв'язку з відсутністю сплати грошового зобов'язання самостійно визначеного відповідачем у податковій декларації з податку на додану вартість за період квітень 2014 року від 19.05.2011 року.
Станом на 31.08.2015 року загальний податковий борг ТОВ «Укрсклобій» складає 5899,66 грн., що підтверджено карткою по особовому рахунку відповідача.
Для погашення податкового боргу позивачем вживались заходи, передбачені Податковим кодексом України, зокрема, в порядку ст.59 ПК України відповідачу направлена податкова вимога №430 від 03.06.2011р. на суму 5079,58 грн., яка отримана відповідачем 06.06.2011р., що підтверджується матеріалами справи.
З матеріалів справи вбачається, що з часу складення позивачем означеної податкової вимоги у відповідача постійно існував та накопичувався податковий борг.
З метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу (п.88.4 ст.88 Податкового кодексу України).
Право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку (пп.89.1.1 п.89.1 ст.89 Податкового кодексу України).
Згідно з п.89.2 ст.89 ПК України з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
У разі збільшення суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної сумі податкового боргу платника податків, у порядку, передбаченому цією статтею.
Відповідно до п.89.3 ст.89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. При цьому, пунктом 89.8 статті 89 Податкового кодексу вказано, що контролюючий орган зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі.
25.07.2011р. позивачем відповідно до ст.89 Податкового кодексу України прийнято рішення про опис майна ТОВ «Укрсклобій» у податкову заставу за № 16748/10/24-026.
25.07.2011р. податковим органом складений акт опису майна № 1/34059339, згідно якого проведено описа майна ТОВ «Укрсклобій» та описано 1 одиницю автомобіля відповідача.
Згодом відомості про податкову заставу за актом опису майна № 1/34059339 внесені до Державного реєстру обтяжень рухомого майна, про що свідчить витяг про реєстрацію у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №32311263 від 26.07.2011р.
Матеріалами справи підтверджено, що податковий орган звертався до суду з вимогами про стягнення податкового боргу в сумі 5003,99 грн., за результатом чого постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.02.2012р. у справі №2а/0470/11861/11 позов задоволено.
Також, матеріали справи містять інкасові доручення спрямовані до банку з метою виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.02.2012р. у справі №2а/0470/11861/11, які були повернуті адресату через відсутність грошових коштів на рахунках.
Відповідно до ст.87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів (п87.1 ст.87 ПК України).
Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами (п.87.2 ст.87 ПК України).
У відповідності до пп. 95.1 та 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
При цьому за правилами п.59.5 ст.59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
З огляду на наведені правові норми, вбачається, що підставою для звернення до суду щодо надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, є здійснення контролюючим органом заходів щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, і недостатність таких коштів.
Слід вказати, що у разі зміни розміру податкового боргу платника податку положення Податкового кодексу України не зобов'язують контролюючий орган проводити всю законодавчо встановлену процедуру погашення податкового богу щодо кожного випадку такої зміни.
Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Зважаючи на той факт, що податковим органом дотримано в повній мірі законодавчо встановлений порядок щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, проте після здійснення податковим органом відповідних дій сума податкового боргу відповідача станом на момент звернення позивача до суду не погашена і складає 5899,66 грн., що свідчить про недостатність коштів відповідача для погашення його податкового боргу, суд вважає, що правові підстави для надання дозволу позивачу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна відповідача, що перебуває у податковій заставі, наявні, з огляду на що задовольняє позовні вимоги Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 16, 20, 36, 46, 49, 54, 57-59, 87, 95, 286 Податкового кодексу України, ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 128, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрсклобій» про надання дозволу на погашення податкового боргу - задовольнити.
Надати дозвіл на погашення новоствореної суми податкового боргу за рахунок майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрсклобій» у розмірі 2903,67 грн., що перебуває у податковій заставі, згідно акту опису активів.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) Е.О. Юрков
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2015 |
Оприлюднено | 20.11.2015 |
Номер документу | 53531356 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Юрков Едуард Олегович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Юрков Едуард Олегович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні