Справа № 461/10452/15-ц
Провадження № 2/461/2810/15
УХВАЛА
про забезпечення позову
18.11.2015
Галицький районний суд м.Львова в складі:
головуючого-судді - Мисько Х.М.,
при секретарі - Коружинець Н.В.
розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості , -
встановив:
в провадженні Галицького районного суду м. Львова перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості .
17 листопада 2015 року позивач подав заяву про забезпечення позову, в якій просить накласти арешт на майно Фермерського господарства «Мілко-Лайн» ЄДРПОУ 35722015, що знаходиться за адресою: Львівська область, Старосамбірський район, с. Сусідовичі, вул. Нова, 5в та автомобіль Toyota Avencis, реєстраційний номер НОМЕР_1.
Вивчивши заяву про забезпечення позову, позовну заяву та інші матеріали справи, приходжу до висновку, що така підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно ст.151 ЦПК України, забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.152 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов'язку вчинити певні дії; забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам. У разі необхідності судом можуть бути застосовані інші види забезпечення позову. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Все вищезазначене дає підстави припускати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду у разі задоволення позову, а відтак заяву позивача слід задовольнити частково, а саме в частині накладення арешту на автомобіль Toyota Avencis, реєстраційний номер НОМЕР_1, виходячи з наступного.
Як вбачається із долученої до позовної заяви розписки від 03 вересня 2012 року, ОСОБА_2 зобов'язується в разі неповернення вчасно боргу закрити такий шляхом реалізації свого майна, а саме автомобіля Toyota Avencis, реєстраційний номер НОМЕР_1.
Згідно із ч.3 ст.152 ЦПК України, види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до ст.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22 грудня 2006 року, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід врахувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
Позивачем не доведена відповідність та співмірність виду забезпечення позову, який просить застосувати, а саме накладення арешту на майно Фермерського господарства «Мілко-Лайн» ЄДРПОУ 35722015.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст.151-153, 197 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
заяву задовольнити частково.
Накласти арешт на автомобіль марки Toyota Avencis, реєстраційний номер НОМЕР_1, що належить ОСОБА_2 (м. Львів, вул. Осмомисла, 10/5, паспорт серії КВ №519764, виданий Пустомитівським РВ УМВС України у Львівській області 07 грудня 200 року).
В задоволенні решти вимог - відмовити.
Інші відомості, передбачені п.3 ч.1 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» відсутні.
Виконання ухвали з питань забезпечення позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
Строк пред'явлення ухвали до виконання - один рік з моменту її проголошення.
Копію ухвали направити сторонам для відома.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення або в порядку ч.2 ст.294 ЦПК України.
Подання апеляційної скарги на ухвалу про забезпечення позову не зупиняє її виконання та не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Головуючий суддя Мисько Х.М.
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2015 |
Оприлюднено | 20.11.2015 |
Номер документу | 53548851 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Мисько Х. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні