Справа № 569/8149/13-к
УХВАЛА
29 квітня 2013 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Ореховська К.Е. з участю слідчого - Крейтера А.О. розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС відділення організації досудового слідства СВ ДПС у Рівненській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_1, яке погоджене начальником відділу нагляду прокуратури Рівненської області ОСОБА_2 про арешт майна , -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС відділення організації досудового слідства СВ ДПС у Рівненській області старший лейтенант податкової міліції ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського суду з клопотанням, яке погоджене начальником відділу нагляду прокуратури Рівненської області ОСОБА_2 про арешт майна.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що СВ ДПC у Рівненській області провадиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32013190000000072 від 05 березня 2013 р., за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами підприємства В«ЖуравушкаВ» , за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України.
Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що службові особи підприємства В«ЖуравушкаВ» (код ЄДРПОУ 35906201), в силу покладених на них обов'язків передбачених посадовою інструкцією, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов'язки, відповідно до ст. 67 Конституції України, ст.8 п.3, п.6 Закону України В«Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в УкраїніВ» , будучи відповідальними за достовірність, повноту, своєчасність нарахування та сплату податків, зборів, інших обов'язкових платежів до бюджету та державних цільових фондів, а також за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, забезпечення контролю за відображенням фінансово-господарської діяльності підприємства та за повноту і достовірність інформації відображеної у звітних документах, діючи умисно, в період 2012 року з метою ухилення від сплати податків, всупереч інтересам служби, використовуючи податкову пільгу з податку на прибуток та податку на додану вартість, в період 2012 року ухилились від сплати податку на прибуток в сумі 2835000 грн.
Так, підприємство В«ЖуравушкаВ» перебуває на обліку в Сарненській МДПІ з 11.08.2008 р. по даний час, при нарахуванні та сплаті податків використовує податкову пільгу з податку на прибуток та податку на додану вартість, так як має статус підприємства громадської організації інвалідів. Згідно із пунктом 8 ст.ХХ Податкового кодексу України на період до 1 січня 2015 року податком на додану вартість постачання товарів та послуг, що безпосередньо виготовляють підприємства та організації громадських організацій інвалідів, що засновані громадськими організаціями інвалідів є їх власністю, де кількість інвалідів протягом попереднього звітного періоду не менше 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 відсотків суми витрат на оплату праці, що відносяться до складу витрат виробництва. Згідно із пунктом 154,1 ст.154 Податкового Кодексу звільняється від оподаткування прибуток підприємств та організацій інвалідів за таких же умов та за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці. Зазначене підприємство має право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який видається вповноваженим органом відповідно до Закону України В«Про основи соціальної захищеності інвалідів в УкраїніВ» . У разі порушення вимог щодо цільового використання вивільнених від оподаткування коштів платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання з цього податку за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення.
В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи підприємства В«ЖуравушкаВ» залучають до праці (виробництва готової продукції-яйця курячого) осіб, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством В«ЖуравушкаВ» так як розуміють, що оформивши трудові відносини цих працівників із підприємством В«ЖуравушкаВ» перевищать встановлений вказаним вище порядком обмеження, і в такому разі підприємство втратить податкову пільгу.
Переважно фактичні працівники, що здійснюють виробництво, переробку готової продукції жителі сіл Немовичі, Тинне Сарненського району не мають трудових договорів з підприємством В«ЖуравушкаВ» , а зареєстровані з 2011 року як працівники підприємства ТОВ В«РавВ» (код ЄДР 35534074, м. Київ), які виконують роботи та задіяні у виробництві готової продукції на підприємстві В«ЖуравушкаВ» не являються працівниками підприємства В«ЖуравушкаВ» , що підтверджується наданими поясненнями працівників: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7З, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10,ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 та іншими, а також інформацією управління пенсійного фонду, державної податкової служби щодо виплати доходів цим громадянам, чим порушується встановлений порядок користування пільгою.,
Також в ході розслідування встановлено, що підприємство відпускає готову продукцію-яйце куряче не проводячи відпуск по бухгалтерському та податковому обліку, а лише оформляє документи В«на перевезення вантажуВ» автотранспортом. Зокрема підприємством у Сарненській районній ветеринарній лікарні протягом 2012 року службовими особами підприємства отримувались ветеринарні свідоцтва форми №2 на реалізацію яйця для підприємств України, які виписувались на основі накладних на відпуск яйця від підприємства В«ЖуравушкаВ» , оригінали яких знаходяться у вказаній лікарні. Ці накладні не проведено по бухгалтерському обліку підприємства В«ЖуравушкаВ» , загальна сума відпущеної таким чином продукції становить близько 6 млн. грн. Таким чином, отримані від такого відпуску готівкові кошти не декларуються службовими особами В«ЖуравушкаВ» та відповідно вивільнені від оподаткування кошти використовуються не за цільовим призначенням, що суперечить вимогам законодавства щодо використання зазначеної пільги з оподаткування.
Вище зазначене, також підтверджуються заявою про скоєння злочину одного з власників ТОВ В«РавВ» (код ЄДР 35534074,м. Київ), яке володіє майновим комплексом з птахівництва за адресою Сарненський район, с.Немовичі, вул.17-го Вересня, 50, що використовується підприємством В«ЖуравушкаВ» громадянина ОСОБА_15.
25.04.2013 у зв'язку з здійсненням досудового розслідування у кримінальному провадженні №32013190000000072 з письмового дозволу генерального директора ТзОВ В«РавВ» ОСОБА_16 проведено огляд офісного вагончика ТзОВ В«РавВ» , що знаходиться за адресою вул. 17-го вересня, 50 с. Немовичі, Сарненського району, Рівненської області, за результатами якого виявлено та вилучено документи фінансово-господарської діяльності (накладні, податкові накладні, дозвільні документи, технічна документація), чорнові записи ТзОВ В«РавВ» та підприємства В«ЖуравушкаВ» , два жорстких диски: SAMSUNG S/N 0441J1FTA12222, Western Digital S/N WMAAT1632520, одну дискету verbatim з надписом 3/та Журавушка.
В судовому засіданні слідчий клопотання про арешт майна підтримав в повному обсязі, з підстав зазначених в ньому .
Заслухавши пояснення слідчого дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слід прийти до висновку, що клопотання не обґрунтоване та є таким , що не підлягає до задоволення.
У відповідності до ч. 1ст.. 170 КПК України, 1. арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Відповідно до ч.2 ст.170 КК України, слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.
Згідно п.1 ч.2 ст.167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
У відповідності до ч.3 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Судом встановлено, що СВ ДПC у Рівненській області провадиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32013190000000072 від 05 березня 2013 р., за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами підприємства В«ЖуравушкаВ» , за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України.
25.04.2013 у зв'язку з здійсненням досудового розслідування у кримінальному провадженні №32013190000000072 з письмового дозволу генерального директора ТзОВ В«РавВ» ОСОБА_16 проведено огляд офісного вагончика ТзОВ В«РавВ» , що знаходиться за адресою вул. 17-го вересня, 50 с. Немовичі, Сарненського району, Рівненської області, за результатами якого виявлено та вилучено документи фінансово-господарської діяльності (накладні, податкові накладні, дозвільні документи, технічна документація), чорнові записи ТзОВ В«РавВ» та підприємства В«ЖуравушкаВ» , два жорстких диски: SAMSUNG S/N 0441J1FTA12222, Western Digital S/N WMAAT1632520, одну дискету verbatim з надписом 3/та Журавушка.
Враховуючи, що виявлені та вилучені документи фінансово-господарської діяльності (накладні, податкові накладні, дозвільні документи, технічна документація), чорнові записи ТзОВ В«РавВ» та підприємства В«ЖуравушкаВ» , два жорстких диски: SAMSUNG S/N 0441J1FTA12222, Western Digital S/N WMAAT1632520, одну дискету verbatim з надписом 3/та Журавушка не належать до майна підозрюваного , а тому, суд прийшов до висновку, що клопотання НЕ обґрунтованЕ та є таким, що не підлягає до задоволення.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 170, 171,172,173,174,175 КПК України, -
УХВАЛИВ :
Відмовити в задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС відділення організації досудового слідства СВ ДПС у Рівненській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_1, яке погоджене начальником відділу нагляду прокуратури Рівненської області ОСОБА_2 про арешт майна.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Рівненської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя
Рівненського міського суду ОСОБА_17
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2013 |
Оприлюднено | 24.11.2015 |
Номер документу | 53579603 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Ореховська К.Е. К. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні