№ 760-20044-15-к
(№1-кс-760-7019-15)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11. 11. 2015 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бобровник О. В., розглянувши клопотання слідчого з ОВС ВКР СУФР ГУ ДФС у Київській області Янович К. В., погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області Коваль Р. В. - про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування за № 32015110000000015 від 30.07.2015 року,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання про тимчасовий доступ до документів, яке обґрунтовується тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст.212 та ч. 2 ст. 205 КК України, за фактом умисного вчинення групою осіб, організації та забезпечення функціонування незаконної схеми, яка полягала у перерахуванні з рахунків так званих «транзитних» підприємств, з метою мінімізації податкового навантаження, штучного формування податкового кредиту з ПДВ, нібито за виконання робіт, надання послуг та постачання товарів, фактично відповідні роботи не проводилися, послуги не надаються, постачання товарів не здійснюється, а грошові кошти обготівковуються за принципом «зустрічного потоку» (придбання готівки у підприємств реального сектору економіки, які здійснюють свою діяльність в сфері оптово-роздрібної торгівлі будівельними матеріалами) або шляхом проведення «транзитних» операцій через інші «Буферні» / «транзитні» підприємства чи «податкові ями» із подальшим їх обготівкуванням через відділення банківських установ з рахунків фізичних осіб. В незаконній діяльності задіяні «фіктивні» та «транзитні» підприємства, а саме: ТОВ «Гранд пекс», ТОВ «Авалон буд», ТОВ «Атлант проект буд», ТОВ «Авалонпроект», ТОВ «Гранд Статус», ТОВ «Атріум-Д», ТОВ «Декорт система», ТОВ «Крок Трейд СВТ», ТОВ «Функціонал груп», ТОВ «Делівері», ТОВ «ТПК Фанкор», ТОВ «Капітл-Тех-Сервіс», ТОВ «Монтаж-Система-Груп», ТОВ «Глобал менеджмент корпорейшн», ТОВ «НВО Трансенергобуд», ТОВ «Глобал менеджмент корпорейшн плюс», ПП «Лібеті Стайл», ТОВ «Інпрув Ентепрайз», ТОВ «Технотекс Груп», ТОВ «Етек Сервіс», ТОВ «Дімекс-Про», ТОВ «Віва-Торг», ТОВ «Аквіт Компані», ТОВ «Агропродукт-ТК», ТОВ «Фармафлекс», ТОВ «Поллі-Плюс, ТОВ «Індіго Компані», ТОВ «Гравіском», ТОВ «Дівілон», ТОВ «МДК-Альянс», ТОВ «Мелана», ТОВ «Атіс-Торг», ТОВ «Аледор-Торг», ТОВ «Новус-СК», ТОВ «Укр Дон», ТОВ «АМС-2014», ТОВ «ІКМ «Серпень», ТОВ «Дісконт-1771», ТОВ «Агро Центр 29», ТОВ «Олантіс», ТОВ «Баріола», ТОВ «Ольвія Інвест», ТОВ «Рокфор Маркет», ТОВ «Готика ЛТД», ТОВ «Теоком», ТОВ «Мірра Торг», ТОВ «Інрекс», ТОВ «СБ-Радар», ТОВ «Грандторгбуд-123», ТОВ «Ренфорс», ТОВ «Жовтневий сад», ТОВ «Персональні рішення», ТОВ «Равена плюс», ТОВ «Альт Тех Енерго», ТОВ «Віва Паркет», ТОВ «Індіго Медіа», ТОВ «Акмебуд», ТОВ «Гермес-Пріор», ТОВ «Про-Філь», ТОВ «ВТТ-Інвест», ТОВ «Альт Тех Енерго», ТОВ «Віва-паркет», ТОВ «АР ТІ АЙ Продакшн», ТОВ «Зернолоджистік», ТОВ «Промтех-Маш», які в період з січня 2012 по липень 2015 років, зареєстровані (придбані), без мети фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності на ім'я підставних осіб з числа громадян України, реквізити яких надаються замовникам протиправних послуг.
Крім того, проведеними заходами встановлені фінансово-промислові групи реального сектора економіки, які надають послуги з обготівкування грошових коштів за принципом «зустрічного потоку» (реалізація «чорної» готівки утвореної внаслідок продажу товарів, робіт та послуг без косового обліку підприємствам шляхом проведення безтоварних операцій та зарахування на розрахунковий рахунок безготівкових коштів від «транзитних» та «буферних» підприємств «конвертаційного центру» за відповідний відсоток від вказаних операцій), серед яких: ТОВ «Аквілон КСД», ТОВ «Проф Ліга», ТОВ «Ант Інженіринг», ТОВ «Сом- Фасад», ТОВ «Дискнт Комплект строй», ТОВ «СОМ-Індустрія», ТОВ «Українська багатогалузева торгівельно-промислова група», ТОВ «Проф-лідер», ТОВ «Мастер Логістик», ТОВ «Про-тектор», ТОВ «Прогресивні будівельні технології», ТОВ «Перспектвні будівельні технології», ТОВ «МТ-Трейд Україна», ТОВ «П і Компані», ТОВ «Сі Енд Джи Україна», ТОВ «ПІК Дистрибьюшн», ФОП «Пташник Володимир Іванович», ТОВ «ТД «Сервісбудсуміш», ПП «Цементторг», ТОВ «Акмебуд», ТОВ «БК «Акмебуд», ТОВ «КЕЕР-Україна», ТОВ «Трініті СБ», ТОВ «Фрізоні», ТОВ «НВФ Укрбудпроект 1».
В результаті забезпечення функціонування вищевказаної схеми, для підприємств реального сектору економіки, за вищевказаний період, незаконно сформувало податковий кредит, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету грошових коштів в особливо великих розмірах.
Під час проведення ряду оперативно-розшукових заходів а також в ході виконання доручення в рамках досудового розслідування кримінального провадження, отримано дані щодо обставин, які висвітлюють схему протиправної діяльності «конвертаційного центру», групи осіб безпосередньо причетних до організації та функціонування незаконної фінансової схеми, шляхом використання підконтрольних їм підприємств з ознаками «фіктивності», які перебувають на податковому обліку в різних областях України та здійснюють заходи, направлені на ухилення від оподаткування підприємствами реально діючого сектору економіки із подальшим переведенням у готівку отриманих коштів.
Встановлено, що в своїй діяльності вони використовують реквізити наступних підприємств: ТОВ «Гранд пекс», ТОВ «Авалон буд», ТОВ «Атлант проект буд», ТОВ «Авалонпроект», ТОВ «Гранд Статус», ТОВ «Атріум-Д», ТОВ «Декорт система», ТОВ «Крок Трейд СВТ», ТОВ «Функціонал груп», ТОВ «Делівері», ТОВ «ТПК Фанкор», ТОВ «Капітл-Тех-Сервіс», ТОВ «Монтаж-Система-Груп», ТОВ «Глобал менеджмент корпорейшн», ТОВ «НВО Трансенергобуд», ТОВ «Глобал менеджмент корпорейшн плюс», ПП «Лібеті Стайл», ТОВ «Інпрув Ентепрайз», ТОВ «Технотекс Груп», ТОВ «Етек Сервіс», ТОВ «Дімекс-Про», ТОВ «Віва-Торг», ТОВ «Аквіт Компані», ТОВ «Агропродукт-ТК», ТОВ «Фармафлекс», ТОВ «Поллі-Плюс, ТОВ «Індіго Компані», ТОВ «Гравіском», ТОВ «Дівілон», ТОВ «МДК-Альянс», ТОВ «Мелана», ТОВ «Атіс-Торг», ТОВ «Аледор-Торг», ТОВ «Новус-СК», ТОВ «Укр Дон», ТОВ «АМС-2014», ТОВ «ІКМ «Серпень», ТОВ «Дісконт-1771», ТОВ «Агро Центр 29», ТОВ «Олантіс», ТОВ «Баріола», ТОВ «Ольвія Інвест», ТОВ «Рокфор Маркет», ТОВ «Готика ЛТД», ТОВ «Теоком», ТОВ «Мірра Торг», ТОВ «Інрекс», ТОВ «СБ-Радар», ТОВ «Грандторгбуд-123», ТОВ «Ренфорс», ТОВ «Жовтневий сад», ТОВ «Персональні рішення», ТОВ «Равена плюс», ТОВ «Альт Тех Енерго», ТОВ «Віва Паркет», ТОВ «Індіго Медіа», ТОВ «Акмебуд», ТОВ «Гермес-Пріор», ТОВ «Про-Філь», ТОВ «ВТТ-Інвест», ТОВ «Альт Тех Енерго», ТОВ «Віва-паркет», ТОВ «АР ТІ АЙ Продакшн», ТОВ «Зернолоджистік», ТОВ «Промтех-Маш» та інші, які в період з січня 2012 по липень 2015 років, зареєстровані (придбані). Створення і реєстрацію вказаних підприємств вони здійснили на підставних осіб, які мешкають в Київській та інших областях України та не мають відношення до фінансово - господарської діяльності вказаних підприємств.
Разом з тим встановлено, що ТОВ «Новус-СК» (ЄДРПОУ 39326189) зареєстровано у відділі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Реєстраційної служби Октябрського району Полтавського міського управління юстиції.
У відділі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Реєстраційної служби Октябрського району Полтавського міського управління юстиції зберігаються наступні документи: рішення про створення підприємства, статут підприємства та зміни до статуту, реєстраційні картки, накази про призначення службових осіб, протоколи зборів учасників підприємства, довіреності на право представлення інтересів підприємства в державних органах.
В зазначених документах, наявна інформація, яка не містить охоронюваної законом таємниці, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженню, а саме: щодо осіб, якими прийнято рішення про створення суб'єкта підприємницької діяльності, щодо видів діяльності підприємства згідно до статуту, періодів та ПІБ осіб, що перебували на посадах службових осіб та відповідали за здійснення фінансово-господарської діяльності, щодо осіб, які мали право представлення інтересів підприємства в державних органах, тобто містять відомості про відповідальних осіб і період часу їх діяльності, що впливають на кваліфікацію дій службових осіб зазначених суб'єктів господарської діяльності з ознаками «ризикових», а тому виклик службових осіб відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Реєстраційної служби Октябрського району Полтавського міського управління юстиції може призвести до передчасного розголошення обставин, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збирання доказів про кримінальному провадженню.
Тобто, довести вищевказані обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, іншим способом не передбачається можливим.
В зв'язку із зазначеним, слідчий просив про задоволення клопотання.
Також слідчий просив клопотання розглянути без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі на тимчасовий доступ до яких слідчий просив надати дозвіл.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив про його задоволення.
Вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи викладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, зважаючи на те, що вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для можливості встановлення дійсних обставин справи, а тому вважаю за можливе клопотання задовольнити.
Виходячи із вищезазначеного та керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164 КПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому з ОВС ВКР СУФР ГУ ДФС у Київській області Яновичу Костянтину Вячеславовичу та оперативним співробітникам оперативного управління ГУ ДФС у Київській області, які будуть дії за її дорученням (постановою) дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю вилучення оригіналів документів у службових осіб відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Реєстраційної служби Октябрського району Полтавського міського управління юстиції, які містяться в юридичних справах ТОВ «Новус-СК» (ЄДРПОУ 39326189), за період часу з моменту створення підприємства по момент постановлення ухвали, а саме 11. 11. 2015 року, а саме:
- статуту підприємства, зміни до статуту;
- наказів про призначення службових осіб підприємства;
- реєстраційних карток про проведення державної реєстрації;
- змін до установчих документів юридичної особи;
- довіреностей на право представлення інтересів підприємства в державних органах;
- матеріали листування та інші документи, які стосуються діяльності підприємства та містяться у реєстраційній справі даного підприємства.
При відсутності вище перелічених документів, зазначити письмово про причину ненадання документів.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Бобровник О. В.
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2015 |
Оприлюднено | 23.11.2015 |
Номер документу | 53582164 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні