Рішення
від 17.11.2015 по справі 904/8373/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

16.11.15р. Справа № 904/8373/15

За позовом Фермерського господарства "Волошин-Агро", с. Єгорівка, Чернігівська обл.

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГСМ Центр України", м. Павлоград, Дніпропетровська обл.

про стягнення попередньої оплати за договором поставки нафтопродуктів в сумі 112 788 грн.

Суддя Мельниченко І.Ф.

Представники:

від позивача: Чередніченко О.М., дов. № б/н від 12.10.15р., представник;

від відповідача: не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

Фермерське господарство „Волошин-Агро" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із позовом про стягнення 112 788 грн., що складають суму попередньої оплати за Договором поставки нафтопродуктів № 260515 від 26.05.15 р.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав, його повноважний представник в судове засідання не з'явився.

Останній був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, з огляду на наступне.

Згідно з Інформаційним листом Вищого господарського суду України від 13.08.2008р. № 01-8/482 "Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2008 року" відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженою наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002р. № 75 (з подальшими змінами), перший, належним чином підписаний, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті цього примірника проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена.

Дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої Інструкції, є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.

Водночас до повноважень господарських судів не віднесено з'ясування фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи, примірники повідомлення про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками „адресат вибув", „адресат відсутній", зокрема, "за зазначеною адресою не проживає" і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників процесу про вчинення судом певних процесуальних дій.

Крім того, особи, які беруть участь у розгляді справи, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення. Доказом такого повідомлення в разі неповернення ухвали підприємством зв'язку може бути й долучений до матеріалів справи та засвідчений самим судом витяг з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо відстеження пересилання поштових відправлень, який містить інформацію про отримання адресатом відповідного поштового відправлення, або засвідчена копія реєстру поштових відправлень суду. (див. Постанову Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.11р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України).

Так, ухвала господарського суду про порушення провадження у справі № 904/8373/15 відправлена на адресу відповідача згідно відомостей отриманих з Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 15.10.15 р.

Як вбачається із матеріалів справи, відправлення, в якому містилась зазначена вище ухвала, повернуто підприємством зв'язку з поміткою „за закінченням терміну зберігання" (а.с. 69-72).

Крім того, відповідно до витягу із сайту „Укрпошта", відправлення, в якому містилась ухвала господарського суду про відкладення розгляду справи до 16.11.15 р., надійшло 11.11.15 р. до відділення зв'язку, проте, на даний час не вручене.

Таким чином, господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.

Відповідно до ухвали господарського суду від 15.10.15 р. судове засідання проводиться в режимі відеоконференції.

16.11.15 року в судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення (ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

26.05.15 р. між Фермерським господарством „Волошин-Агро" (Позивач; постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю „ГСМ Центр Україна" (Відповідач; покупець) укладено договір поставки нафтопродуктів № 260515 (далі - Договір).

Відповідно до п. 1.1. вище зазначеного Договору, постачальник зобов'язується передати, а Покупець прийняти та оплатити нафтопродукти на умовах, в кількості, в асортименті, за цінами та строками поставки згідно діючого Договору.

Згідно ч. 1 ст.712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до п. 3.1. Договору, ціна товару є ціною, узгодженою Сторонами Договору та сплачена Покупцем у відповідності до рахунку. Датою оплати є дата зарахування грошових коштів на рахунок Постачальника.

Виконуючи умови Договору, позивач на підставі виставленого відповідачем рахунку № 145 від 26.05.15 р. здійснив перерахування грошових коштів в сумі 112 788 грн. відповідачу, що підтверджується платіжними дорученнями № 48 від 28.05.15 р. та № 49 від 28.05.15 р., які залучено до матеріалів справи (а.с. 14-15).

В п. 2.1. Договору сторони узгодили, що постачальник зобов'язаний передати товар протягом 5 робочих днів з дати оплати рахунку та отримання Постачальником заявки на поставку нафтопродуктів, а покупець зобов'язується прийняти оплачений згідно рахунку товар.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться.

Доказів поставки товару в строки визначені умовами Договору, відповідач, на момент розгляду спору не надав.

Частиною 2 статті 693 Цивільного кодексу України передбачено - якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати.

Доказів виконання зобов'язання щодо повернення грошових коштів в сумі 112 788 грн., відповідач на момент розгляду спору не надав.

З огляду на вище викладене, вимоги позивача щодо примусового повернення попередньої оплати на зазначену вище суму, слід визнати обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 526, 693 Цивільного кодексу України, ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „ГСМ Центр Україна" (51400, Дніпропетровська обл., м. Павлоград, вул. Ватоліної, буд. 4, Ідентифікаційний код 39033946) на користь Фермерського господарства „Волошин-Агро" (17508, Чернігівська обл., Прилуцький район, с. Єгорівка, пров. Садовий, буд. 4, Ідентифікаційний код, 37984810) 112 788 (сто дванадцять тисяч сімсот вісімдесят вісім гривень) основного боргу, 1 691 (одна тисяча шістсот дев'яносто одна гривня) 82 коп. судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено: 20.11.15 р.

Суддя І.Ф. Мельниченко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення17.11.2015
Оприлюднено24.11.2015
Номер документу53610959
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/8373/15

Рішення від 17.11.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Ухвала від 05.11.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Ухвала від 15.10.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Ухвала від 17.09.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні