Справа № 815/5095/15
УХВАЛА
13 листопада 2015 року м. Одеса
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Мацвейко О.І.
Розглянувши в порядку письмового провадження заяву відповідача - Селянського фермерського господарства «Тарас» (вхід.№ЕП/1928/15 від 30.09.2015р.) щодо розстрочення виконання судового рішення по справі №815/5095/15 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Березівському районі Одеської області до Селянського фермерського господарства «Тарас» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 2299,76грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 21.09.2015р. по справі №815/5095/15, задоволено адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Березівському районі Одеської області, присуджено до стягнення з Селянського фермерського господарства «Тарас» в доход Державного бюджету України на користь Управління Пенсійного фонду України в Березівському районі Одеської області заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 2299,76грн.
30.09.2015р. до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява відповідача - Селянського фермерського господарства «Тарас» (вхід.№ЕП/1928/15), за підписом голови Господарства Яковлєва С.С., у якій останнім викладено прохання щодо розстрочення виконання судового рішення по справі №815/5095/15, з огляду на скрутне фінансове становище.
Згідно з ч.7 ст.9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно з ч.2 ст.263 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Таким чином, з урахуванням того, що сторони у судове засідання 13.11.2015р. не з'явились, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином та своєчасно, про що свідчать наявні у матеріалах справи рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, судом ухвалено рішення щодо розгляду заяви відповідача - Селянського фермерського господарства «Тарас» (вхід.№ЕП/1928/15 від 30.09.2015р.) про розстрочення виконання судового рішення по справі №815/5095/15, в порядку письмового провадження, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Частиною 2 означеної статті передбачено, що суд у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, передбачені Законом України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 року № 606-ХІV (зі змінами та доповненнями), відповідно до ст.36 якого за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також встановлення чи про зміну способу і порядку виконання.
Із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що підставою для розстрочення виконання судового рішення є обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим, тобто наявність таких обставин у процесі виконання виконавчого документа державним виконавцем котрі, при цьому, перешкоджають або ускладнюють примусове виконання рішення суду.
Виконання судового рішення може ускладнюватися об'єктивними та суб'єктивними обставинами. З метою захисту прав та інтересів сторін виконавчого провадження суд, у тому числі, може постановити ухвалу про розстрочення виконання судового рішення.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, судом встановлено, що державний виконавець, особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження мають право звернутися із заявою про розстрочення виконання судового рішення до суду, який видав виконавчий документ, зокрема, в процесі виконавчого провадження.
Водночас, судом встановлено, що до заяви відповідача - Селянського фермерського господарства «Тарас» (вхід.№ЕП/1928/15 від 30.09.2015р.) щодо розстрочення виконання судового рішення по справі №815/5095/15, заявником не додано жодних доказів на підтвердження видачі Одеським окружним адміністративним судом, на виконання рішення суду, відповідного виконавчого документа, та відкриття виконавчого провадження.
Відтак, з урахуванням наведеного, суд наразі не вбачає законодавчо передбачених підстав для задоволення заяви відповідача - Селянського фермерського господарства «Тарас» (вхід.№ЕП/1928/15 від 30.09.2015р.), та розстрочення виконання Постанови Одеського окружного адміністративного суду від 21.09.2015р. по справі №815/5095/15, з вищенаведених підстав.
Керуючись ч.6 ст.128, ст.ст.160,165,263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви відповідача - Селянського фермерського господарства «Тарас» (вхід.№ЕП/1928/15 від 30.09.2015р.) щодо розстрочення виконання судового рішення по справі №815/5095/15 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Березівському районі Одеської області до Селянського фермерського господарства «Тарас» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 2299,76грн., відмовити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.
Суддя Харченко Ю.В.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2015 |
Оприлюднено | 25.11.2015 |
Номер документу | 53643652 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Харченко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні