Ухвала
від 20.11.2015 по справі 816/4618/15
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

20 листопада 2015 рокум. ПолтаваСправа № 816/4618/15

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Молодецький Р.І., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державного агентства земельних ресурсів України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

19 листопада 2015 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державного агентства земельних ресурсів України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (який набрав чинності з 01.11.2011 року) визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (частина 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір").

Позивачем заявлено такі позовні вимоги немайнового характеру:

1. визнати протиправними дії щодо не запропонування у попередженні про вивільнення від 05.11.2015 ОСОБА_1, всіх наявних вакантних посад у Управлінні Держгеокадастру у м. Кременчуці Полтавської області станом на 05.11.2015;

2. зобов'язати запропонувати у попередженні про вивільнення ОСОБА_1 всіх наявних вакантних посад, а саме: посаду начальника Управління Держгеокадастру у м. Кременчуці Полтавської області.

Отже, позивач мав сплати судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру за кожну вимогу немайнового характеру.

В той же час, позивачем сплачено лише 487 грн. 20 коп. судового збору, що підтверджується квитанцією № 25 від 17 листопада 2015 року.

Відповідно до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві, серед іншого, зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги , а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів .

Як вбачається з позовної заяви, позивачем у якості відповідачів зазначено Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державне агентство земельних ресурсів України.

В той же час, позивачем, серед іншого, заявлено вимогу про визнання протиправними дій Голови комісії з реорганізації Держземагентства України (ідентифікаційний код 37552980). Разом з тим, вказана особа не зазначена у якості відповідача.

Натомість, позивачем заявлено також і вимогу про зобов'язання відповідачів, тобто Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державне агентство земельних ресурсів України, запропонувати у попередженні про вивільнення ОСОБА_1 всіх наявних вакантних посад, а саме: посаду начальника Управління Держгеокадастру у м. Кременчуці Полтавської області. Проте в позовній заяві не обґрунтовано вказану вимогу саме до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державного агентства земельних ресурсів України, не вказано якими саме рішеннями, діями чи бездіяльністю зазначених органів було допущено порушення прав та законних інтересів позивача.

Отже, суд позбавлений можливості визначити склад відповідачів (Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державне агентство земельних ресурсів України, Державне агентство земельних ресурсів України (ідентифікаційний код 37552980)) по даній справі, а також зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Таким чином, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державного агентства земельних ресурсів України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити ді залишити без руху.

Позивачу у надати строк для усунення недоліків до 09 грудня 2015 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута.

Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір"; уточненої позовної заяви з зазначенням складу відповідача (-ів) та зміст, обґрунтування позовних вимог щодо кожного з відповідачів (екземпляри для суду та відповідно до кількості відповідачів).

Копію ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Р.І. Молодецький

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.11.2015
Оприлюднено25.11.2015
Номер документу53650855
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —816/4618/15

Ухвала від 28.12.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Р.І. Молодецький

Ухвала від 11.12.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Р.І. Молодецький

Ухвала від 11.12.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Р.І. Молодецький

Ухвала від 20.11.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Р.І. Молодецький

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні